
Zimowy strój piłkarski, czyli w czym powinniśmy grać w czasie mrozów
W poprzednim tygodniu zachęcaliśmy Was do zimowej aktywności, przedstawiając zalety wychodzenia na boisko, mimo niskich temperatur (szczegóły znajdziecie tutaj). Bez odpowiedniego ubioru łatwo jest się jednak przeziębić, dlatego zanim opuścimy dom, warto wyposażyć się w ciepłą odzież piłkarską i bieliznę termiczną, która wystarczająco zabezpieczy nas przed mrozem. Z czego powinien się składać zimowy strój piłkarski i gdzie go kupić?
Z czego składa się zimowy strój piłkarski?
1. Buty
Najważniejsza część stroju piłkarskiego to buty, które mają bezpośredni wpływ na naszą grę. Zimą zazwyczaj rozgrywamy mecze na odśnieżonej sztucznej murawie, więc najlepsze obuwie to turfy bądź buty typu AG, w których najczęściej gra się na tego typu nawierzchni.
2. Bielizna termiczna
Od kilku lat bardzo popularna na boiskach piłkarskich jest bielizna termiczna, która powstała z myślą o uprawianiu sportu zimą. Zazwyczaj składa się ona ze spodni i koszulki termoaktywnej, które mogą być albo krótkie, albo długie. Ich główną zaletą jest to, że utrzymują stałą temperaturę naszego ciała i bardzo dobrze odprowadzają z niego wilgoć.
3. Dres
W krótkich spodenkach i koszulce w krótkim rękawku nie dałoby się rozgrywać meczu w temperaturze poniżej zera. Stąd warto zaopatrzyć się zimą w spodnie i bluzę piłkarską (najlepiej rozpinaną), które w połączeniu z bielizną termiczną odpowiednio zabezpieczą nas przed mrozem. W dzisiejszych czasach dresy mają na tyle nowoczesną strukturę, że w czasie meczu nie będziemy czuć się w nich w jakikolwiek sposób skrępowani i nasza dynamika oraz zwrotność przez nie nie ucierpi.
4. Czapka, rękawiczki i komin
Piłkarze znani są z tego, że dbają o swoje fryzury. Zimą nasz wygląd musi zejść jednak na drugi plan, gdyż wtedy bardziej powinno się dla nas liczyć zdrowie. Czapka na głowie w czasie meczu to zatem obowiązek. Co ciekawe, nie może być ona wykonana z grubego materiału, bo wtedy może doprowadzić do przegrzania głowy w czasie wysiłku fizycznego. Warto zatem szukać cienkiej czapki, która dodatkowo idealnie dopasuje się do naszej głowy. Dzięki temu będziemy znacznie bardziej precyzyjni przy strzałach właśnie z tej części ciała. Ponadto, nie jest łatwo utrzymać koncentrację na boisku, kiedy zimno nam w dłonie. W okresie zimowym każdy zawodnik powinien więc grać w sportowych rękawiczkach, które ochronią nas przed chłodem. W przypadku większych mrozów wskazane jest także założenie na szyję tzw. komina, który w sporcie zastępuje tradycyjny szalik zimowy. W przeciwieństwie do tego ostatniego komin nie przesuwa się, tylko przylega do szyi, w efekcie czego zupełnie nie przeszkadza w grze.
5. Kurtka
Dopełnieniem zimowego stroju piłkarskiego jest kurtka, którą najlepiej ubierać na trening lub na rozgrzewkę. Odradzamy jednak rozgrywanie w niej meczu, jeśli mamy jeszcze pod spodem odzież termiczną oraz bluzę. W czasie spotkania bardzo szybko możemy się w ten sposób przegrzać.
Gdzie zaopatrzyć się w zimowy strój piłkarski?
Wszystkie opisane powyżej produkty znajdziecie na stronie naszego partnera R-GOL.com, który kilka dni temu ogłosił "Akcję Zima". W jej ramach duża część zimowego sprzętu piłkarskiego została przeceniona, jednak podając przy zakupie kod rabatowy WINTERTOTO, można otrzymać dodatkowe 7% zniżki na każdy produkt. Zapraszamy na zakupy!
Komentarze
Mariusz Roguski
+
0
/
-
0
ponad 8 lata temu
Nie ma tragedii :-)
Mateusz Nurkiewicz
+
1
/
-
2
ponad 8 lata temu
Opis fajny, ale ceny z R-Golu to nie porozumienie....