Playarena
Dodany: Komentarzy: 0

25 powodów, dla których warto grać w piłkę nożną 6-osobową

Rozgrywki Playarena to rozgrywki piłki nożnej 6-osobowej, w których udział może wziąć absolutnie każdy. Na ten krok zdecydowało się już blisko 300 000 zawodników, którzy rywalizują ze sobą na boiskach szkolnych, osiedlowych i orlikach. Każdego miesiąca rozgrywają oni od 2000 do 3000 meczów w ponad 100 ligach w całej Polsce. Oto 25 powodów, dla których warto grać w naszych rozgrywkach.
 

1. Sport to zdrowie

Korzystny wpływ uprawiania sportu na zdrowie jest powszechnie znany. Grając w piłkę nożną, pracuje cały organizm. Ta dyscyplina sportu wspomaga leczenie wielu schorzeń, m.in. chorób serca, bo podczas gry w nogę zwiększa się przepływ krwi w naczyniach wieńcowych, a to ważne dla całego układu krążenia. Ponadto, ćwiczenia aerobowe mają pozytywny wpływ na tkankę płucną, sprawiając, że wzrasta minutowa objętość płuc. Idąc dalej, uprawianie tego sportu poprawia zdolność organizmu do spalania kalorii dostarczanych wraz z pożywieniem. Jeżeli gramy, to poprawiamy wytrzymałość i wydolność swojego ciała, a także rozwijamy zmysł obserwacji, koordynację ruchową i budujemy masę mięśniową. To tylko kilka z wielu aspektów gry w piłkę nożną, które pozytywnie wpływają na nasz organizm.


 

2. Gra w piłkę wpływa pozytywnie na psychikę

Aktywność fizyczna ma pozytywny wpływ na nasz mózg i samopoczucie. Dzięki grze w piłkę nożną spada stres, a my wprowadzamy do swojego życia element odprężenia, co pomaga w zachowaniu równowagi psychicznej. Co więcej, naukowo potwierdzono, że przebywanie na świeżym powietrzu sprawia, że rośnie liczba połączeń nerwowych w mózgu, co wspomaga proces myślenia.


3. Idealna dyscyplina sportu do budowania więzi społecznych

Piłka nożna jest grą zespołową, w związku z czym pozwala nam na utożsamianie się z grupą sympatyków tej samej dyscypliny. Gra ta uczy odpowiedzialności nie tylko za siebie, ale także za kolegę z drużyny. W niej po raz pierwszy uczymy się wygrywać i z godnością przyjmować porażkę. Piłka nożna uczy dyscypliny, szacunku do przeciwnika, a przede wszystkim pokazuje nam, ile pracy trzeba włożyć w końcowy sukces. Z punktu widzenia socjologicznego piłka nożna to idealny sport do budowania więzi społecznych. Koledzy z zespołu są niemal dla nas jak rodzina. Za drużynę dajemy się pokroić, z nią walczymy i nie odpuszczamy do ostatniej minuty meczu, nawet gdy brakuje już sił.


 

4. Rozwój indywidualny

Grając w piłkę regularnie, pokonujesz swoje słabości, dbasz o swoją kondycję, z meczu na mecz poprawiasz swoje umiejętności, rozwijasz się. Na tym zyskujesz nie tylko Ty, ale również cała Twoja drużyna, która z coraz lepszym Tobą jest w stanie osiągać jeszcze lepsze wyniki.


 

5. Większa intensywność niż w futbolu 11-osobowym

W piłce nożnej 6-osobowej zawodnicy zdecydowanie częściej poruszają się po boisku z maksymalną intensywnością. Plac gry jest co prawda mniejszy, ale mniejsza liczba zawodników sprawia, że każdy z nich cały czas jest pod grą, ma zdecydowanie więcej kontaktów z piłką i musi być non stop skoncentrowany, bo każda akcja może spowodować stratę bądź zdobycie bramki.


6. Duża dostępność boisk

W piłkę nożną 11-osobową nie zagrasz na każdym boisku. W mieście zazwyczaj jest zaledwie kilka takich placów gry, które dodatkowo są raczej niedostępne dla zwykłych nietrenujących w klubie ludzi. Orliki w Polsce to już natomiast standard i korzystać z nich mogą absolutnie wszyscy. Co ważne, murawa orlikowa jest sztuczna, więc nie musimy się obawiać tego, że np. ugrzęźniemy w błocie tak jak może się to zdarzyć na dużym trawiastnym boisku.


7. Mniejsza zależność od pogody

W piłkę nożną 6-osobową możemy grać bez względu na porę roku czy pogodę. Sztuczne murawy orlików sprawiają, że nie jest nam straszna żadna ulewa, a śnieg jest problemem tylko przed meczem, bo zawsze sami możemy odśnieżyć plac gry. Ponadto, gdy temperatura jest naprawdę niska, możemy grać również w hali bądź pod balonem. Te drugie obiekty sportowe są w naszym kraju coraz popularniejsze.


8. Elastyczność

Gramy kiedy chcemy, z kim chcemy i na dowolnie wybranym przez siebie boisku. W wielu miastach pojawiają się co prawda terminarze, ale nawet jeżeli tak jest, to są one... elastyczne, bo dają możliwość umówienia meczu w określonym przedziale czasowym, a nie w konkretnym dniu o określonej porze. Poza tym, by zagrać na orliku, nie potrzeba kilkudziesięciu zawodników jak w piłce 11-osobowej. Wystarczy po 6 osób w każdej drużynie i spotkanie może się bez problemu odbyć.


9. Więcej bramek

W piłce nożnej 6-osobowej bramki padają w znacznie większych ilościach niż na dużych boiskach. Co ważne, zdecydowanie więcej jest także sytuacji podbramkowych, co czyni spotkania ligowe niezwykle atrakcyjnymi dla oka. Średnio w najlepszych ligach w Polsce pada ok. 10 goli na mecz. Zdarzają się jednak takie starcia, w których pada kilkadziesiąt bramek.


 

10. Gra na orliku to sama przyjemność

Może piłkę nożną 11-osobową lepiej ogląda się w telewizji, szczególnie tą na najwyższym światowym poziomie, jednak lepiej gra się w piłkę nożną 6-osobową, gdyż jesteśmy przekonani, że bieganie za piłką po orliku sprawia każdemu z nas zdecydowanie więcej radości niż gra na dużym boisku.


 

11. Rozgrywki dostępne w każdym mieście

Rozgrywki Playarena są dostępne w każdej miejscowości w Polsce. Jeżeli nie ma ich jeszcze u Ciebie, wystarczy kilka zespołów chętnych do gry i osoba, która zajęłaby się zarządzaniem rywalizacją. Bez obaw, by to robić, nie trzeba mieć wielkiego doświadczenia. Zmaganiami ligowymi w niektórych miejscowościach kierowali z powodzeniem nawet nastolatkowie.


 

12. Każdy mecz w rozgrywkach Playarena jest o "coś"

W rozgrywkach Playarena każdy mecz jest piłkarskim świętem. Przez cały sezon walka toczy się o Mistrzostwo i Puchar Miasta, o awans do wyższej klasy rozgrywkowej lub utrzymanie w lidze oraz o wyjazd na Mistrzostwa Polski.


 

13. W rozgrywkach Playarena gramy przez cały rok

W rozgrywkach Playarena nie ma przerwy od gry. Poza 2-tygodniową pauzą wakacyjną, która przeznaczona na reorganizację rozgrywek, sezon trwa cały rok i jest podzielony na 4 rundy: letnią, jesienną, zimową i wiosenną. W każdej z nich walka toczy się o atrakcyjne nagrody.

 


14. Brak formalności, czyli łatwe zapisy dostępne przez cały sezon

Aby dołączyć do rozgrywek, wystarczy założenie drużyny i rejestracja wszystkich zawodników w serwisie playarena.pl. Nieważne, czy chcemy to zrobić po wakacjach, zimą czy tuż przed końcem roku szkolnego. Rywalizację zawsze zaczyna się od najniższej klasy rozgrywkowej w mieście, do której drzwi są otwarte przez cały rok.


15. Mistrzostwa Polski w Piłce Nożnej 6-osobowej

Najlepsze drużyny co roku rywalizują o Mistrzostwo Polski podczas najlepszego cyklu turniejów piłkarskich w kraju. Ogólnopolski finał rozgrywek to wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju wydarzenie, na które każdy uczestnik z chęcią wracałby co sezon.


16. Fortuna Puchar Polski Playarena

W 40 polskich miastach organizujemy co roku pucharowe rozgrywki, w których poza nagrodami rzeczowymi do zdobycia jest przepustka na ogólnopolski turniej finałowy. Udział biorą w nim wszyscy zdobywcy Pucharu Miasta, a stawką tych zawodów jest Puchar Polski w piłce nożnej 6-osobowej.


17. EMF Champions League

W 2016 roku po raz pierwszy w historii przeprowadzony został turniej EMF Champions League, w którym udział bierze co roku kilkadziesiąt najlepszych drużyn w Europie w piłce nożnej 6-osobowej. Prawo do gry w tych rozgrywkach otrzymują w każdym sezonie dwie drużyny z naszego kraju - Mistrz Polski Playarena oraz zdobywca Fortuna Pucharu Polski Playarena.


18. Reprezentacja Polski w piłce nożnej 6-osobowej

Tylko zawodnicy biorący udział w rozgrywkach Playarena mają szansę trafić do reprezentacji Polski w piłce nożnej 6-osobowej i zagrać na corocznych mistrzostwach Europy. Do tej pory nasza kadra narodowa uczestniczyła już w 5 turniejach o tytuł najlepszej drużyny na Starym Kontynencie.


19. Turniej finałowy Mistrzostw Polski transmitowany na żywo

Zmagania najlepszych zespołów piłki nożnej 6-osobowej w Polsce są co roku transmitowane na żywo w Internecie. Walkę o Mistrzostwo Polski Playarena może więc śledzić każdy, bez konieczności wychodzenia z domu.


20. Specjalne oferty dla zawodników Playarena

Jednym z partnerów rozgrywek Playarena jest sklep piłkarski R-GOL.com. W ramach współpracy zawodnicy Playarena mogą liczyć na specjalną ofertę przygotowaną tylko dla nich. Aktualnie jest to 7-procentowy rabat, który otrzymuje się w czasie składania zamówienia po podaniu kodu rabatowego (szczegóły znajdziecie tutaj).


 

21. Ambasadorowie Playarena

Playarena to projekt, którego od lat motorem napędowym są niezastąpieni i przesiąknięci pasją do piłki nożnej Ambasadorowie, czyli ludzie zarządzający rozgrywkami w swoich miastach. Jeśli w ciągu sezonu będziesz miał jakieś pytania bądź wątpliwości, w każdej sprawie możesz liczyć właśnie na ich pomoc.


 

22. Grasz tyle, ile chcesz

W rozgrywkach Playarena sami decydujecie o tym, jaki wymiar czasowy będzie miało Wasze spotkanie. Najczęściej mecz piłkarski w naszych rozgrywkach trwa jednak 2 x 35 minut.


 

23. Rozgrywki Playarena Premium, czyli niskie wpisowe i atrakcyjne nagrody

W kilkudziesięciu miastach funkcjonują rozgrywki Playarena Premium, w których grać można tylko po uiszczeniu niewielkiej opłaty wpisowej, średnio wynoszącej ok. 15 zł za sezon od zawodnika. Dzięki temu radzimy sobie z problemem rezygnacji drużyn z gry w trakcie sezonu, a także zyskujemy atrakcyjny pakiet nagród, o który walczą wszystkie zespoły z danej miejscowości.


 

24. Proste zasady

W rozgrywkach Playarena nie ma spalonych, a zmiany są hokejowe. W meczach nie potrzebujemy technologii VAR, a nawet sędziów, którzy prowadzą spotkania tylko w czasie organizowanych przez nas turniejów ogólnopolskich. Gra opiera się na zasadzie Fair Play, która jest głównym punktem regulaminu rozgrywek.


25. Dogrywka Playarena Turbo

Tylko biorąc udział w rozgrywkach Playarena, możesz zagrać w dogrywce "Playarena Turbo", która rozstrzyga mecze zakończone remisem w czasie turniejów ogólnopolskich. Ma ona co prawda swoich przeciwników, lecz bez wątpienia ubarwia nasze rozgrywki i sprawia, że są one jeszcze bardziej emocjonujące. Więcej informacji na temat "Turbodogrywki" znajdziecie tutaj.

 

powrót do listy

Komentarze

Brak komentarzy
Jeżeli chcesz dodać komentarz, musisz być zalogowany. Zaloguj
Advertisement