FC Błonie wygrywają ze Spartą

Dodany: Wyświetleń: 952 Komentarzy: 0

W sobotni poranek w meczu siódmej kolejki 1 ligi wrocławskiej Playareny, TRO MEDIA Sparta Wrocław przegrała 4:7 z mistrzem Wrocławia sezonu 2011/12 - FC Błonie.

Dla Sparty Wrocław był to pierwszy pojedynek w lidze Playareny po zmianach organizacyjnych w jej zespole. Ostatecznie z dwunastu zgłoszonych do meczu zawodników, na boisko przybyło ich dziesięciu. Przed meczem nowy szkoleniowiec zespołu Playareny - Robert Ziomek wygłosił paru minutowe "wystąpienie", w którym przedstawił zasady panujące w zespole, a także nakreślił plan współpracy. Mówił także o chęci ustabilizowania składu zespołu.

Dla kilku zawodników dzisiejszy mecz był debiutem w rozgrywkach Playareny. Mowa tutaj o Marcinie Mazurkiewiczu, Karolu Janusie i Jarosławie Kowalczyku. Spartanie mecz rozpoczęli w ustawieniu 1-3-3-1. I już w 40 sekundzie spotkania objęli prowadzenie! O piłkę przed polem karnym rywali powalczył Kowalczyk, trafiła ona pod nogi Roberta Ziomka, który precyzyjnym strzałem po długim rogu zdobył gola dla Sparty. W 6 minucie meczu byłu już 2:0. A zdobyta bramka była naprawdę pierwszej klasy. Długa piłka zagrana od linii defensywnej, została głową przedłużona przez Kowalczyka, a piłkę do siatki, również głową, w dodatku stojąc tyłem do bramki, skierował Ziomek. Na tym Sparta nie poprzestała. Kolejna akcja tego duetu zawodników przyniosła nam bramkę na 3:0 w 13 minucie. Piłkę wzdłuż linii bramkowej zagrał Ziomek, a bramkę zdobył były zawodnik niemieckiego TSV Holvede Halvesbostel - Jarek Kowalczyk.

Wysokie prowadzenie uspokoiło Spartę i to nawet niestety aż za bardzo. Jeszcze przez kolejne kilkanaście minut udawało im się utrzymywać żelazną konsekwencję taktyczną, obrońcy ambitnie blokowali strzały, a gracze ofensywni starali się wyprowadzać kontraataki. Dobra passa skończyła się w 29 minucie meczu, kiedy to FC Błonie zdobyły bramkę na 1:3. Do końca pierwszej połowy pojedynku jeszcze trzykrotnie pokonali oni dobrze dzisiaj broniącego Jacka Jurgawkę i na przerwę schodziliśmy przegrywając 3:4.

Od początku drugiej połowy w dalszym ciągu bardziej przeważali goście z zachodniej części Wrocławia. Starali się oni wypracowywać sobie dogodne sytuacje strzeleckie, ale dobrze bronił Jurgawka. Bramkę udało im się zdobyć w 49 minucie meczu. Było w tym momencie 3:5 i Spartanie psotanowili mocniej zaatakować, bo przeciwnik zaczął im niebezpiecznie uciekać. Zaczęły się zazębiać groźne akcje i wreszcie ponownie pojawiły się strzały na bramkę przeciwników. W 60 minucie po ogromnym zamieszaniu w polu karnym i asyście Marcina Jędrusika, gola zdobył Karol Janus. Niestety więcej bramek dla Sparty już nie padło, chociaż były ku temu okazje. Zawodnikom z FC Błonie udało się zdobyć jeszcze dwie bramki, w tym ostatnią w 78 minucie meczu. Ostatecznie Sparta, po ambitnej walce, przegrała z aktualnym mistrzem Wrocławia Playareny 4:7.

Playarena, 1 liga Wrocław, 7 kolejka
04. listopada 2012, 10:00 - Wrocław, ul. Skwierzyńska

TRO MEDIA Sparta Wrocław - FC Błonie 4:7 (3:4)

1:0, 1 min - Robert Ziomek (Jarosław Kowalczyk)
2:0, 6 min - Robert Ziomek (Jarosław Kowalczyk)
3:0, 13 min - Jarosław Kowalczyk (Robert Ziomek)
3:1, 29 min - gol dla FC Błonie
3:2, 33 min - gol dla FC Błonie
3:3, 38 min - gol dla FC Błonie
3:4, 40 min - gol dla FC Błonie
3:5, 49 min - gol dla FC Błonie
4:5, 60 mn - Karol Janus (Marcin Jędrusik)
4:6, 66 min - gol dla FC Błonie
4:7, 78 min - gol dla FC Błonie

TRO MEDIA Sparta Wrocław: Jacek Jurgawka - Dawid Zagajewski, Damian Musiałek, Marcin Jędrusik, Przemysław Sawicki - Karol Janus, Robert Ziomek, Karol Kwapisiewicz, Marcin Mazurkiewicz - Jarosław Kowalczyk.

Trener: Robert Ziomek
Asystent trenera: Łukasz Zajm

Zgodnie z przyjętym nowym system oceniania zawodników, wszyscy gracze, którzy wystąpili w tym spotkaniu, proszeni są o przesłanie swoich ocen pomeczowych do Zajmika (poprzez PW / sms / gg / mail). Oceniamy tak jak w grze Football Manager. Ocena wyjściowa to 6.0. Oceny stopniujemy co 0.5. Nie oceniamy siebie. Głosy oddawać można do poniedziałku włącznie.