3RK
Dodany: Komentarzy: 0

Pink Bears Łódź zdobywcą Złotych Kalesonów 2023!

W sobotę na obiektach Hutnika Warszawa pojawiło się, aż 56 drużyn z całej Polski z niższych lig, żeby móc uczestniczyć w najbardziej oldskulowym turnieju w Polsce – 3 Rogi Karny! Każdy z uczestników mógł poczuć inny klimat turnieju, ponieważ graliśmy na stare, o piłkę rywalizowaliśmy grając w kamień-papier-nożyce i oczywiście obowiązywała zasada 3 Rogi Karny!

Dwa poprzednie lata to triumfy zespołów z Łodzi. Odpowiednio - w 2021 roku Fortuna Łódź oraz w 2022 roku 5408 Squad Łodź. Obie ekipy są już znanymi markami socca w Polsce i obie nie mogą wystąpić na turnieju 3RK, ponieważ grają o najwyższe cele w eliminacjach do Mistrzostw Polski. Jednak miłym akcentem było pojawienie się podczas piątej edycji, MVP poprzednich lat, Damiana Kołacińskiego i Macieja Daneckiego. Obu wzięliśmy pod lupę do naszego studia, żeby zapytać o to co było najważniejszym elementem do wygrania poprzednich edycji. (LINK DO STUDIA)

W fazie grupowej było widać to, dlaczego projekt playarena.pl tak bardzo rozwinął się w naszym kraju.
Radość z gry, ambicja, uśmiech, barwy klubowe, szaliki, flagi, vlepki oraz najważniejsze – przeżywanie pięknej przygody w gronie swoich przyjaciół. Sportowo czasem nie dało się tego oglądać, ale tak jak wspomniałem nie poziom sportowy w tym turnieju był najważniejszy.

Po odsianiu ziarna od plew w fazie pucharowej, w której zostały tylko 32 zespoły rywalizacja zaczęła się już na dobre. Na tym poziomie nie można było sobie pozwolić na błędy, bo każda porażka to pożegnanie z turniejem.

W najlepszej „16” turnieju zostało, aż 5 drużyn z Łodzi oraz 4 ekipy z Warszawy, co pokazywało siłę tych dwóch miast, jeżeli chodzi o rozgrywki socca w Polsce. Niespodziankę w tej fazie turnieju z pewnością zrobiła ekipa Galaktycznych, która odprawiła do domu stawianą w gronie faworytów ekipę JBB Toruń.

No Name Team Zabrze – Inferno Team F.C. Warszawa 4:3 (3:1)
JBB Toruń – Galaktyczny Patrol FC Warszawa 4:5 (0:2)
Dynamo Team Radzionków – FC Grizzlys Bydgoszcz 2:3 (2:2)
15:15 ET Promo II Łódź – Fortuna II Łódź 1:1 (0:0) po turbodogrywce 2:1
CHZB 0,7 Warszawa – Maciejkowice Chorzów 4:2 (2:1)
White Tigers Toruń – Lumumby 2 Łódź 1:8 (0:6)
Husaria Mokotów III Warszawa – Prostovia Famuły 42 Łódź 3:2 (2:0)
PinkBears Łódź – Soccer Punch Wrocław 6:2 (3:0)

Stawka uczestników robiła nam się coraz węższa. Ci, co zostali, mówili jednym głosem: „PinkBears to niesamowita ekipa, poza zasięgiem całej reszty”; „[…] te dzieciaki z Galaktycznego Patrolu fajnie grają”. Jak się przekonaliśmy głosy te były prawdziwe, bo zdecydowanie te dwie drużyny zrobiły na nas największe wrażenie. Śmiało mogę napisać, że zespoły, które znalazły się w czołowej ósemce to drużyny, które nie byłyby chłopcami do bicia podczas eliminacji do Mistrzostw Polski.

Po niesamowitych emocjach poznaliśmy finałową czwórkę V edycji turnieju 3 Rogi Karny i pewne było to, że co najmniej dwa medale trafią do Łodzi, która bardzo chciała podtrzymać tradycje i zawieźć złote kalesony do miasta włókniarzy.

Ćwierćfinały:

No Name Team Zabrze – Galaktyczny Patrol FC Warszawa 1:2 (1:0)
Husaria Mokotów III Warszawa – PinkBears Łódź 1:4 (0:2)
CHZB 0,7 Warszawa – Lumumby 2 Łódź 2:6 (1:1) 
FC Grizzlys Bydgoszcz – ET Promo II Łódź 1:1 (1:1) po turbodogrywce 1:3 (Boisko nr 4)

W ostatniej fazie turnieju zabrakło mocy czarnemu koniowi tego wydarzenia, czyli Galaktycznemu Patrolowi, którzy przypominali mi ekipę Różowej Pantery Częstochowa, która również zajęła 4. miejsce w poprzednich zmaganiach. Ostatecznie całe podium trafiło do drużyn Playarena Łódź.

Świetne zawody rozegrała cała wielka trójka, ale w sobotę bezapelacyjnie królowały różowe misie. Ekipa PinkBears w sezonie w Łodzi nie straciła nawet punktu i w turnieju 3 Rogi Karny też pewnie zwyciężyła, pokonując w finale bardzo silne rezerwy ET Promo II Łódź.

Gorąco zachęcamy do obejrzenia meczu FINAŁOWEGO:

I miejsce - Pink Bears Łódź

II miejsce - ET Promo II Łódź

III miejsce - FC Lumumby II Łódź

Nagrody indywidualne

Odkrycie SOCCA: Przemysław Dobrzyński (Galaktyczny Patrol FC Warszawa)
Zawodnik najlepszej szóstki turnieju: Przemysław Dobrzyński (Galaktyczny Patrol FC)
Zawodnik najlepszej szóstki turnieju: Kostya Didenko (Lumumby 2 Łódź)
Zawodnik najlepszej szóstki turnieju: Wojciech Skawiński (PinkBears Łódź)
Najlepszy bramkarz turnieju: Patryk Kostecki (ET Promo II Łódź)
Król strzelców turnieju: Kostya Didenko (Lumumby 2 Łódź)
Najlepszy zawodnik turnieju (MVP): Krzysztof Felczak (PinkBears Łódź)

*artykuł opublikowany dzięki uprzejmości portalu socca.pl

powrót do listy

Komentarze

Brak komentarzy
Jeżeli chcesz dodać komentarz, musisz być zalogowany. Zaloguj
Advertisement