RP6
Dodany: Komentarzy: 0

Poznaj sztab szkoleniowy Reprezentacji Polski Socca!

Całą „śmietankę” po sukcesie zwykle spijają zawodnicy. To oni w końcu biegają po murawie i mają ostateczny wpływ na wynik spotkania. Nie możemy jednak zapomnieć też o ludziach, którzy tworzą sztab szkoleniowy i ciężko pracują, nierzadko po nocach, aby nasi piłkarze byli jak najlepiej przygotowani do rywalizacji.

Kto wchodzi w skład sztabu szkoleniowego Reprezentacji Polski Socca?

Sztab szkoleniowy RP6 z turnieju na turniej był stale rozbudowywany. Aktualnie w tym gronie znajduje się 5 osób:

Selekcjoner Reprezentacji Polski – Klaudiusz Hirsch

Asystent selekcjonera/Trener przygotowania motorycznego – Rafał Gozdecki

Asystent selekcjonera/Analityk – Przemysław Mamczak

Menadżer RP6 – Miłosz Karski

Fizjoterapeuta – Krzysztof Urbaniak

Selekcjoner Reprezentacji Polski Socca (Klaudiusz Hirsch)

Klaudiusz Hirsch to były futsalista oraz reprezentant Polski. W swojej karierze zawodniczej występował w takich klubach jak Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski, Akademia Słowa Poznań, AGBU Ararat Nicosia i Akademia FC Pniewy. Po zakończeniu przygody na parkiecie, rozpoczął pracę jako szkoleniowiec futsalu, a prowadził takie zespoły jak m.in. FC Toruń, Piast Gliwice, BSF Bochnia czy Reprezentacja Słowacji w futsalu kobiet.

Od 2013 roku, Klaudiusz Hirsch jest selekcjonerem Reprezentacji Polski w piłce nożnej 6-osobowej. Największym sukcesem kadry prowadzonej przez Klaudiusza Hirscha jest wicemistrzostwo świata z 2018 roku w Lizbonie oraz obrona srebrnego medalu, rok później, na Krecie w 2019 roku. Na poprzednich Mistrzostwach Świata w Budapeszczie w 2022 roku, „Biało-Czerwoni” sięgnęli po medale z brązowego kruszcu.

W 2022 roku został wybrany Najlepszym Trenerem Roku zdaniem International Socca Federation. O nagrodzie zdecydowało 30 szkoleniowców, którzy mieli prawo wziąć udział w specjalnym głosowaniu.

To trener, który wie lepiej niż ktokolwiek inny, jak poprowadzić swoją drużynę po medale i teraz osiągnął najwyższe indywidualne uznanie w swojej karierze – napisała Międzynarodowa Federacja Socca w komunikacie prasowym.

Asystent selekcjonera (Rafał Gozdecki)

Rafał Gozdecki w RP6 odpowiada za wszystko, co związane jest z przygotowaniem motorycznym zawodników do meczu oraz treningów (rozgrzewki, ćwiczenia adaptacyjne oraz wprowadzające do poszczególnych sesji treningowych). Do tego dochodzi także ocena poziomu zmęczenia oraz suplementacja. Od wielu lat współpracuje z trenerem Hirschem - najpierw w klubach futsalowych (Akademia FC Pniewy czy FC Toruń), a teraz w kadrze Polski. Od zawsze pracuje jako trener przygotowania motorycznego.

Na co dzień, Rafał Gozdecki jest wykładowcą na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu, doktorantem Zakładu Teorii Sportu na AWF w Poznaniu, a także prowadzi indywidualne zajęcia z zawodnikami i zawodniczkami, których wspiera w rozwoju potencjału motorycznego.

Asystent selekcjonera (Przemysław Mamczak)

Przemysław Mamczak w Reprezentacji Polski jest asystentem trenera, który głównie odpowiada za analizę meczów „Biało-Czerwonych” oraz ich rywali. Może pochwalić się licencją UEFA A i certyfikatem „Coerver Coach Assistant”. Dyplomowany pedagog i menadżer piłki nożnej. Absolwent Politechniki Wrocławskiej.

Jest również dziennikarzem sportowym grupy Weszło!, koordynatorem Weszło Junior oraz założycielem serwisu/projektu EkstraTrener.pl. Autor podcastu "Jak Uczyć Futbolu". W przeszłości związany m.in. z UEFA.com, „Gazetą Wyborczą” czy 90minut.pl.

Menadżer RP6 (Miłosz Karski)

Miłosz Karski pełni funkcję menadżera Reprezentacji Polski. Odpowiada za całą organizację logistyczną podczas zgrupowań i turniejów z udziałem „Biało-Czerwonych”. Postać niezwykle charyzmatyczna i odpowiedzialna.

W 2018 roku był asystentem trenera Klaudiusza Hirscha podczas Mistrzostw Świata w Lizbonie. Pełnił także też funkcję asystenta, a później kierownika drużyn młodzieżowych i seniorskich fustalowego Piasta Gliwice, z którym sięgnął po Mistrzostwo Polski Futsal Ekstraklasy w 2022 roku.

Fizjoterapeuta (Krzysztof Urbaniak)

Krzysztof Urbaniak jest fizjoterapeutą w sztabie RP6. Od najmłodszych lat związany z piłką nożna 11-osobową. W przeszłości zawodnik klubów 3-ligowych i Młodej Ekstraklasy w barwach Polonii Bytom.

Na co dzień pracuje w swoim gabinecie FIZJOTRENING w Bytomiu. Poza pracą w RP6 współpracuje indywidualnie jako fizjoterapeuta i trener przygotowania motorycznego z amatorami i profesjonalnymi sportowcami.

powrót do listy

Komentarze

Brak komentarzy
Jeżeli chcesz dodać komentarz, musisz być zalogowany. Zaloguj
Advertisement