RP6
Dodany: Komentarzy: 0

Urugwaj zdemolowany! Mamy awans do 1/16 finału!

Za nami drugie spotkanie na Mistrzostwach Świata w Essen. Polska pokonała pewnie Urugwaj 6:0 i zapewniła sobie awans do 1/16 finału turnieju!

Mecz ten groźniej rozpoczęli nasi rywale, którzy zaczęli od uderzenia w stronę naszej bramki, ale nieskutecznie. Chwilę później otworzył się dla nas worek z bramkami. Świetnie środkiem pobiegł Krzysztof Elsner, dokładnie zagrał do Radosława Łepskiego, a ten nie dał żadnych szans golkiperowi z Ameryki Południowej. W pierwszych pięciu minutach spotkania Polska cały czas napierała i była o klasę lepsza od swoich rywali.

W 8. minucie gry Gregorowicz oddał mocny i groźny strzał, jednak nieznacznie ponad bramką. Drugi gol dla Reprezentacji Polski padł w 11. Minucie, kiedy groźnie uderzył Kamil Kucharski, a w polu karnym idealnie odnalazł się Bartłomiej Dębicki, który wpakował do bramki piłkę sparowaną przez golkipera rywali. Chwilę później w stuprocentowej sytuacji pomylił się Januszewski – to powinien być gol. W 17. minucie z dystansu uderzał Marcin Grzywa, ale piłka trafiła w słupek. Nic więcej w pierwszej części spotkania się nie wydarzyło i schodziliśmy na przerwę z wynikiem 2:0.

W drugiej połowie nastąpiła zmiana w bramce Reprezentacji Polski - Pawła Grzywę zastąpił Paweł Sobczak. Podopieczni Klaudiusza Hirscha od początku cały czas dominowali i nie pozwolili by nasi rywale stworzyli sobie groźną sytuację. W 24. minucie padła trzecia bramka dla naszej reprezentacji. Dwójkową akcję duetu Elsner – Kucharski wykończył ten drugi. Parę sekund później zawodnicy obu reprezentacji dostali po żółtym kartoniku i na boisku zrobiło się dużo luźniej.

Im bliżej końca spotkania Polacy coraz bardziej się rozkręcali. W 30. minucie gry w pole karne piłkę zagrał Ariel Mnochy, a Abramowicz obrócił się i pokonał urugwajskiego bramkarza. Chwilę później padła piąta bramka dla Polski, kolejny raz asystował Mnochy, a piłkę w bramce umieścił Mateusz Górka. Cztery minuty przed końcem spotkania na listę strzelców wpisał się Bartek Januszewski po asyście Radosława Łepskiego. Urugwajczycy wyglądali już na bardzo zniechęconych, a Polacy tym samym odnieśli drugie zwycięstwo w tym turnieju.

Już dzisiaj o godzinie 20:00 zmierzymy się z Hiszpanią. Transmisja live na stronie Wirtualna Polska.

*Artykuł opublikowany dzięki uprzejmości portalu Socca.pl

 

powrót do listy

Komentarze

Brak komentarzy
Jeżeli chcesz dodać komentarz, musisz być zalogowany. Zaloguj
Advertisement