Playarena
Dodany: Komentarzy: 0

Nominacje do nagrody Kapitana Roku 2022!

24 czerwca ustanowiliśmy nowe święto w piłce nożnej sześcioosobowej – „Dzień Kapitana”. Tego również dnia ogłosiliśmy konkurs, którego stawką będzie tytuł Kapitana Roku 2022! Kto został nominowany do tego prestiżowego plebiscytu?

Zasady konkursu na Kapitana Roku 2022

Propozycje kandydatów do tytułu Kapitana Roku 2022 mógł zgłosić każdy z Was pisząc – dlaczego Wasz kapitan jest najlepszy na świecie i zasługuje na tytuł Kapitana Roku?

Otrzymaliśmy wiele zgłoszeń, jednak musieliśmy wybrać tylko najlepsze z nich. Spośród wszystkich propozycji wybraliśmy 14 najciekawszych opisów z uzasadnieniem.

Nominowani do nagrody Kapitana Roku 2022

Poniżej, prezentujemy opisy zawodników, które zostały nadesłane do nas przez zgłaszających. Dzięki temu, każdy z Was będzie mógł lepiej poznać sylwetkę Kapitana i dokonać odpowiedniego wyboru!

Przemysław Śmit (Leser Siti Łódź)

„Jedyny niepowtarzalny Przemysław Śmit. Zakochany w Leser Siti. Gość jest zawsze na posterunku. Ogarnia mecze, sparingi, gadżety naszego klubu, specjalne "nagrody" (%) za bramki, asysty i czyste konta. Chłop który podniósł nas z dołka i pokazał jak ma wyglądać drużyna! Człowiek orkiestra, wielozadaniowiec. Jak potrzeba idzie w atak... jak nie ma kto bronić staje między słupkami, a jeśli widzi że ktoś jest w lepszej dyspozycji oddaje miejsce w składzie i genialnie steruje nami zza bocznej linii. Leser pod jego wodzą to klub marzeń i jestem dumny że to właśnie Przemek trzyma nas w garści za co ogromny szacunek!”

„Przemysław Śmit człowiek z żelaza. To o nim powinni nakręcić „Przeklętą ligę”, a nie o Brianie Clough, bo to on jest trenerem i kapitanem w jednym. Człowiek z charakterem. Jego mowy motywacyjne nierzadko sprawiały, że Leser wygrywał przegrany mecz. Taktyk, wirtuoz, człowiek wieku talentów i wzór do naśladowania. Fenomen socjologiczny. Ileż rzeczy można mu przypisać podczas tej kariery, że można w życiu wygrać ewidentnie bez układów. Że jest człowiekiem rzetelnym, solidnym, posłańcem wielkich wiadomości, wielkiej nadziei. TOP!!!!”

Daniel Strychalski (Tiki-Taka Chorzów)

„Daniel Strychalski to zdecydowanie najlepszy kapitan ostatniego 100-lecia! Mówiąc czysto obiektywnie, to co od początku powstania Tiki-Taki zrobił dla drużyny i w jaką stronę poprowadził chłopków motywując i mobilizując do gry i walki o najwyższe cele jest niewyobrażalne! To ile serca włożył w integracje i wszelkiego rodzaju wyjazdy, by atmosfera w drużynie i między kibicami była jak najlepsza! To, że w 2 lata z drużyny, która była „podmiotkiem” w Playarenie zrobił drużynę, która jest solidnym rywalem na boisku! Przejęcie drużyny te ponad 2 lata temu to była najlepsza decyzja jaką mógł podjąć! Przejął drużynę odbijającą się o ostatnie miejsca w lidze i pokierował drużyną tak, że aktualnie stoją na czele tabeli Playareny i osiągają sukcesy na skale Polski! Całą miłość do piłki nożnej przełożył na drużynę co wyszło mu w 100%! Wsparcie i przyjaźń jaka panuje wśród zawodników i kibiców jest tylko dzięki Niemu! Bo to on pokazał Nam jaką ścieżką iść by było tak jak jest teraz! Naprawdę należy się mu ogromne wyróżnienie!

Jak mogło się paru osobom obić o uszy ostatnio działo się w Familii trochę niedobrego. Sytuacje, które działy się w drużynie dla całej Naszej Family były dosyć ciężkie. Na moment zapanował duży chaos.  Niektórzy wątpili i gdybali co to będzie… Wtedy to właśnie Daniel Strychalski wziął na klatę całe zło i jak prawdziwy lew stanął na czele Familii chroniąc ją od najgorszego i wyciągając z dna na górę! To dzięki jego woli walki, jego miłości do tej drużyny, upartości i jego mocnemu charakterowi możemy wciąż nazywać się Familią i dalej iść po swoje ze złotym Lwem na piersi!

Zrobił coś z niczego! I to coś mega ogromnego! Coś mega dobrego! Stworzył nie tylko dobrą drużynę, ale głównie RODZINE, o której już niemalże cała Polska słyszała! #FAMILYTIKITAKA”

Jakub Kaczmarek (Szmulki Warszawa)

„Jakub Kaczmarek czyli kaptan Szmulki Warszawa. Kuba jest naszym kapitanem oraz założycielem klubu. Klub założył 10 lat temu jako dziesięciolatek, od tamtej pory nigdy nie zmienił barw. Od samego początku angażował się jak mało kto, przeprowadzając treningi, nabory i zapisując nas do różnorakich rozgrywek i turniejów. Na boisku jest genialnym zawodnikiem i filarem całego zespołem. Zawsze wspiera drużynę w cięższych momentach, jak i ochładza atmosferę w tych mniej przyjemnych. Skrupulatnie stara się, aby każdy z osobna osiągał progres na boisku, daje rozegrać się rezerwowym i służy radom. Sumiennie pojawia się na każdym meczu, nawet jeżeli przeszkadza mu w tym gips na nodze. Od kilku lat udanie buduje markę klubu, prowadząc Facebooka czy Instagrama.”

Daniel Taracha (Masno Lublin)

„Z piekła do nieba Daniel Taracha kapitan jakiego nam było trzeba” jest to motto przewodnie naszej drużyna jaką jest Masno lublin. Zastanawiacie się pewnie, dlaczego akurat to Daniel powinien zostać wybrany na kapitana sezonu? Spieszę z odpowiedzią!

Jest to przede wszystkim nasz przyjaciel , przez co ma bardzo dobry kontakt z każdym zawodnikiem. Ma bardzo kolorową karierę pomimo młodego wieku, co potem rzutuje na nasze znakomite wyniki w lidze. Jest bezkonfliktowy i gdyby było trzeba zagrać mecz na Narodowym to i tak by to ogarnął. Jest jednym z najlepszych strzelców ligi, jak nie najlepszym, ponieważ piłka po jego uderzeniach lądowała w siatce ponad 50 razy. Wybór jest prosty - Daniel Taracha na kapitana sezonu!”

Michał Tarczyński (KSB Warszawa)

„Taką drużynę tylko on jest utrzymać w ryzach, potrafi stworzyć z nas wszystkich ,, jedną rodzinę " trzymającą się razem na boisku jak i poza nim. Potrafi dotrzeć do każdego a tyle pracy w umawianie meczy i ciągłej ,,walki" z przeciwnikiem o rozegranie ich to inny by nie podołał.”

Mateusz Mielczarek (5408 squad Łódź)

„Bezsprzecznie Mateusz Mielczarek z 5408 squad. Wszystkie mecze rozegrane w lub przed terminem, nasz kapitan wzorowo dopilnował, aby wszystko w tabeli zostało rozliczone na wiele tygodni przed końcem sezonu, aby nie powtórzył się scenariusz sprzed roku, kiedy po zakończeniu sezonu i dopisaniu walkowerów spadliśmy na 3. miejsce II Ligi Łódzkich rozgrywek. To, że tym razem również drużyna nie zostawiła nikomu żadnych złudzeń (wygrywając wszystkie mecze w rozgrywkach) to już inna kwestia, ale na pewno nie można określić organizacji drużyny przez naszego kapitana jako „organizacja Stal Mielec”. Do tego zorganizowany nowy sponsor w postaci opieki medycznej. Menago pełną gębą, wzór do naśladowania, powoli mówi się o nim Jose Mourinho z Kilińskiego. Najlepszy!”

„Mateusz Mielczarek jakby trzeba było załatwił by nawet mecz na Narodowym, człowiek wielu talentów. Szampan zawsze schłodzony loża zawsze gotowa , mecz zawsze wygrany. Mobilizacja, Strategia, Zwycięstwo. He is José Mourinho.”

Paweł Bajon (Beuthen 09 Chorzów)

„Od momentu założenia zespołu Beuthen 09 w 2009 roku Paweł zarządza zespołem. Był jego pomysłodawcą, współtwórca, ojcem, jednym z trzech członków "Rady Plemienia", która to decydowała w ważnych dla klubu sprawach. Dzięki niemu od początku powstania społeczności playarena.pl możemy być jej częścią występując najpierw w lidze Bytomskiej, a później w Chorzowskiej. Pod jego rządami udało nam się zdobyć Puchar Bytomia oraz kilkukrotnie awansować na półfinały Mistrzostw Polski. Dzięki jego zaangażowaniu nasza drużyna wyjechała w 2012 roku na turniej Nike The Chance do Warszawy.

Dzięki jego umiejętnościom montażu na kanale YouTube możecie zobaczyć nasze archiwalne spotkania. Od roku 2017 jest samodzielnym kapitanem i managerem zespołu, który skleja ludzi, organizuje dodatkowe grania oraz udziela się w grupie kapitanów. Tak naprawdę dzięki niemu możemy nadal z dumą nosić barwy Beuthen 09, chociaż zawodników z pierwotnej drużyny grającej do dziś można policzyć na palcach jednej ręki. Nasz kapitan zawsze traktuje innych z szacunkiem i jest wzorem do naśladowania zarówno na boisku jak i poza nim. W wielu meczach to właśnie on dawał sygnał do ataku lub bronił jak lew dostępu do naszej bramki. Paweł - dzięki wielkie za ten czas, nerwy oraz poświęcenie - tytuł kapitana roku należy Ci się jak psu buda.”

Dawid Marasek (SKRR Impet Sosnowiec)

„Człowiek, który kocha piłkę, spełnia się w tym co robi manager w SKRR Sosnowiec. Jest świetnym kapitanem, założycielem drużyny, a także zawsze dąży do celu i robi to z pełnym zaangażowaniem i poświęceniem. Facet ma potencjał, dlatego jest najlepszym kandydatem na Kapitana Roku. Należy mu się ta statuetka.”

„Cierpliwość zaangażowanie serce i ciężka praca to tylko niektóre z jego wyróżników. Chłop wie co robi i wie co chce osiągnąć. Ma wizję, która realizuje i mam nadzieję że zostanie to docenione.”

Kamil Wiśniewski (ComeBack 2 Football Grudziądz)

„Bez niego mecz ligowy to nie mecz, gość nie może spać po nocy w chwili, gdy mamy tylko 6 osób na ligowe spotkanie. Robi co może aby ta drużyna miała ręce i nogi.”

„Zawodnik, który jest kapitanem z krwi i kości. Dzięki pewności siebie, stałej czujności, wielkiego zaangażowania i walki do ostatnich minut jest bez wątpienia wzorem do naśladowania.”

Paweł Węgrzyn (Electrosmart Team Kraków)

„Filantrop, taktyk - wynalazca złotej taktyki "trzymania za jaja" przeciwnika. Na boisku zawsze najszybszy! A gdy piłka znajdzie się na 11. metrze, to bramkarz zawsze jest w nie lada opałach. Kapitan, który na ogłoszone przez siebie zbiórki przychodzi jako ostatni - największa gwiazda zespołu. Skuteczność to jego drugie imię - nie zmarnuje żadnej setki. Napastnik z krwi i kości, prawdziwy król strzelców, który nawet jak nie strzela bramek, to one i tak wpadają na jego konto. Po prostu wzór! Na boisku, jak i poza nim!”

Łukasz Samojlik (Sucharki Białystok)

„Słynie z przełożenia prawej nogi nad futbolówka i szybkim odejściem do lewej strony. Nie raz udowodnił, że można na niego liczyć na boisku jak i przy stole! Zawsze Łukaszek dawał z siebie maxa i Wy dajcie to samo lajkami.”

Kacper Korcipa (AS Sosnowiec)

Kacper twardo stąpa po ziemi, umie złapać za ryj i nie odpuści w żadnych sytuacjach stykowych. Jak trzeba coś wyjaśnić to zawsze jest chętny do rozmów i potrafi dojść do kompromisu. Myślę, że wielu kapitanów na spokojnie mogłoby się nauczyć jak to się robi, a na pewno nie byłoby wielu niepotrzebnych sporów.”

Sebastian Adamski (PGG HajeRy Chorzów)

„Bardzo dobry organizator, zawsze wszystko załatwione, wkłada całe serce w to co robi. Najważniejsze jest dla niego dobro drużyny, super kapitan.”

„Kapitano PGG Hajery można rzec, że to drugi na świecie motywator jak Jose Mourinho. Z pasji poświęca swój czas jako organizator, a na dodatek ma to coś żeby stworzyć potężna drużynę jakimi są Hajery.”

Tomasz Hubner (Husaria Mokotów Warszawa)

„Tomek zajmuje się fanpage, który w dużej mierze dzięki niemu aż tak znacząco urósł. Do tego prowadzi trzy zespoły i co weekend ustawia oraz dogaduje mecze właśnie dla tych trzech ekip. Nie znam drugiego takiego kapitana (Tomek pewnie zna, bo mocno jest w Playarenę wciągnięty), który ma i prowadzi trzy teamy oraz każdy z nich ma pełno jakości oraz jest w TOP2 swojej ligi. Do tego dochodzi jego aktywność piłkarska. W Husariach na ten moment ma około 120 meczów z rzędu zagranych (cały poprzedni sezon był obecny na każdym meczu + w tym także).

Do tego wystartowaliśmy z kanałem na YouTube, gdzie wrzuca całe mecze oraz jeszcze skróty. Nie chcę tutaj mówić na temat postów i pomysłów na FB jakie wstawia w imieniu Husarii wyróżniając zawodników, ciekawostki itp., bo tego jest masa. Przede wszystkim po ludzku podchodzi do innych i w razie problemów z zagraniem meczu przez zespół rywala - przekłada kolejkę na inny termin o ile jest to możliwe, a gdy ma dochodzić do meczu i boisko jest zajęte to wspólnie stara się wraz z nami i rywalami znaleźć inne, które będzie wolne zamiast brać walkowera. Również w 95% jego zasługą jest kadra jaką na dysponujemy w każdym zespole. Według mnie rozwijamy się i z sezonu na sezon jesteśmy coraz lepsza ekipą dzięki wzmocnieniom przez niego zorganizowanym oraz pomysłami taktycznymi, które wspólnie omawiamy.”

Harmonogram głosowania na Kapitana Roku 2022

27 listopada – 2 grudnia - prezentacja każdego nominowanego kapitana

3 grudnia 20:00 – głosowanie reakcjami (półfinał I – 7 nominowanych)

5 grudnia 20:00 – głosowanie reakcjami (półfinał II – 7 nominowanych)

8 grudnia 8:00 – głosowanie reakcjami (finał – 2 nominowanych)

10 grudnia 20:00 – ogłoszenie zwycięzcy (Światowy Dzień Piłki Nożnej)

Oczywiście, wszystkie aktywności związane z głosowaniem publikowane będą na Facebook’u playarena.pl

 

powrót do listy

Komentarze

Brak komentarzy
Jeżeli chcesz dodać komentarz, musisz być zalogowany. Zaloguj
Advertisement