Mistrzostwa Polski
Dodany: Komentarzy: 0

Znamy podział przepustek na turnieje eliminacyjne Mistrzostw Polski!

Już za niecałe dwa miesiące (17 lipca) w Warszawie rozpoczynają się Mistrzostwa Polski w piłce nożnej 6-osobowej. W tym roku eliminacje do krajowego czempionatu rozegrane zostaną w ciągu jednego dnia (niedziela). O 16 biletów na turniej finałowy powalczą najlepsze zespoły z całego kraju, które przez cały sezon dzielnie pracowały na swój sukces.

Podział przepustek

W tym roku, najwięcej przepustek na turnieje eliminacyjne do Mistrzostwo Polski powędrowało do Łodzi (8), Warszawy (7) oraz Krakowa i Szczecina (po 6). Sporo zespołów przyjedzie również z Sosnowca, Wrocławia, Bydgoszczy (po 5).

Tytułu Mistrza Polski bronić będzie Kapela Weselna Kraków. Ekipa spod Wawelu w ubiegłym roku pierwszy raz w swojej historii została najlepszą drużyną w kraju i podczas najbliższych turnieju również stawiana będzie w roli faworyta.

Poza obrońcami tytułu do Warszawy przyjadą na pewno znane w całym kraju takie zespoły jak: Dentim Clinic Katowice (Mistrz Polski 2020), Bartist Toruń (Pucharu Polski 2020), Piwkarze Szczecin (Puchar Polski 2021) czy FC Gorlicka Warszawa (Wicemistrz Polski 2021). To tylko najgłośniejsze nazwy, a przecież nie możemy zapomnieć także o Lumumbach Łódź, UKS Toho Grodzisk Mazowiecki oraz innych drużynach, które w ostatnich latach zanotowały widoczny progres i coraz głośniej pukają do czołówki!

 

Dawid Szeluga (Socca.pl) Mistrzostwa Polski to impreza, na którą czeka się cały rok. Najlepsze zespoły z całego kraju przyjeżdżają w jedno miejsce, aby rywalizować o ogólnopolski prym. Ubiegłoroczne MP obfitowały w kilka niespodzianek. W turniejach eliminacyjnych z jednej strony mieliśmy Dentim, Bartist i FC Gorlicką, ale do finałów zakwalifikowały się też takie zespoły jak Newell's Old Boys, Wolves Wrocław, Elpak Konin czy FC Showtime, a przez eliminacje przeszła Cukrovia Mełniak, która ostatecznie oddała swoje miejsce UKS Toho.

W tym roku poza wspomnianą na początku trójką czyli Dentimem, Bartistem i Gorlicką postawiłbym jeszcze na Esportivo Varsovia, które z roku na rok robi coraz większe postępy, chciałbym ponownie na salonach zobaczyć silny FC Noster czy Lumumby z Łodzi, ale liczę na to, że jakiś zespół z mniejszego ośrodka playarena.pl przebije się do czołówki. Nieźle w lidze radzą sobie FC Gentelmens w Częstochowie, w Tczewie silna jest Vendetta. No, ale może zaskoczy ktoś z Katowic, przecież na swój udział w finałach czekają AC Bogucice, którym serdecznie kibicuję, by dostali się do najlepszej szesnastki.

Turniej eliminacyjny (17.07)

 Łódź
 Warszawa
 Szczecin
 Kraków
 Wrocław
 Sosnowiec
 Bydgoszcz
 Chorzów & Świętochłowice
 Krotoszyn
 Ostrów Wielkopolski
 Katowicka Liga Szóstek
 Częstochowa
 Grudziądz
 Lublin
 Tczew
 Futbol-Arena Toruń
 Radzionków
 Białystok
 Brodnica
 Pruszków
 Zabrze
 Liga Fanów
 Master Liga Ełk
 LAKP Lublin
 Mrozowska Liga Szóstek
 KPolakowski Tomaszów
 Tyska Liga Szóstek

8
7
6
6
5
5
5
5
5
5
5
4
4
4
4
3
3
2
2
2
2
2
2
2
2
1
1
 

Co jeszcze warto wiedzieć przed turniejami?

Turniej eliminacyjny do Mistrzostw Polski odbędzie się 17 lipca (niedziela) na obiektach Hutnika Warszawa. Do dyspozycji będziemy mieli dwa pełnowymiarowe boiska z najwierzchnią z trawy syntetycznej, zaplecze szatniowo-sanitarne i parking na ponad 200 samochodów.

Czas trwania meczów turniejowych pozostaje bez zmian. Klasyczne 2 x 10 minut, a w meczach o wszystko, w przypadku remisu, oczywiście także dogrywka Playarena Turbo.

Historia Mistrzów Polski

2020/2021 - Kapela Weselna Kraków

2019/2020 - Dentim Clinic Katowice

2018/2019 – Dynamik Herring Toruń

2017/2018 – Dynamik Herring Toruń

2016/2017 – Tiki Taka Warszawa

2015/2016 – Cater Group Łódź

2014/2015 – Dynamik Herring Toruń

2013/2014 – Flying Dragons Łódź

2012/2013 – Bad Boys Szczecin

2011/2012 – Maniana Squad Gorzów Wielkopolski

2010/2011 – Spartan Leśnica Wrocław

2009/2010 – Spartan Leśnica Wrocław

2008/2009 – Redeco Team Wrocław

2007/2008 – Faworyci Tego Turnieju Wrocław

 

Łukasz Leksander (Kapela Weselna Kraków) Możliwość udziału w Eliminacjach Mistrzostw Polski to dla każdego zespołu zwieńczenie całorocznego trudu i wysiłku, który trzeba ponieść na swoim lokalnym podwórku. Tylko najlepsze drużyny z każdego miasta mają zaszczyt zmagać się między sobą w walce o Mistrza Polski i o przepustkę do reprezentowania naszego kraju w rozgrywkach międzynarodowych czyli Lidze Mistrzów.

Dodatkowo z roku na rok finałowym zmaganiom bacznie przygląda się Selekcjoner Reprezentacji Polski w piłce nożnej 6-osobowej, a więc dla każdego z zawodników jest to niepowtarzalna szansa na pokazanie się z dobrej strony i otrzymanie powołania do występów w koszulce z orzełkiem na piersi.

Jeśli chodzi o nasz zespół, to my jako Kapela Weselna swój udział w rozgrywkach playarena.pl rozpoczęliśmy w 2013 roku, zaczynając od najniższego wtedy szczebla rozgrywkowego (3 liga Kraków). Długa droga, której stawiliśmy czoła po 8 latach zaprowadziła nas po upragniony tytuł Mistrza Polski i w tym roku czeka nas wyjazd na Ligę Mistrzów w Mariborze. Ponadto nasze dobre występy na arenie ogólnopolskiej sprawiły, że w swoim składzie mamy reprezentantów Polski w piłce nożnej 6-osobowej.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne emocje związane z finałami Mistrzostw Polski. Cały rok czekamy na ten turniej i zostało już niewiele czasu do kolejnych rozstrzygnięć na arenie ogólnopolskiej. Bądźcie z nami, już niebawem kolejne informacje!

 

powrót do listy

Komentarze

Brak komentarzy
Jeżeli chcesz dodać komentarz, musisz być zalogowany. Zaloguj
Advertisement