Playarena
Dodany: Komentarzy: 0

Dołącz do rodziny wariatów! Rekrutacja do programu Ambasador otwarta!

Cześć,

nazywam się Przemek Kaczmarek i jestem Koordynatorem projektu “Ambasador” - programu wolontariackiego rozgrywek playarena.pl, który miał i wciąż ma ogromny wpływ na całe moje życie. Poniżej opowiem Ci trochę o tym czym się zajmujemy, jakich ludzi szukamy i w jakich konkretnie obszarach możesz rozwijać piłkę nożną 6-osobową w Polsce!

Na początek jednak obejrzyj krótki film o mojej wariackiej rodzinie:

W 2011 roku wraz ze swoją drużyną (Offensive Łódź na zawsze w serduszku!) dołączyłem do rozgrywek playarena.pl w Łodzi. Rok później wariowałem już wśród innych wariatów - zostałem Ambasadorem. Dzisiaj jestem Koordynatorem rozgrywek w Łodzi, pracuję dla playarena.pl oraz współtworzę (z innymi Ambasadorami!) pierwszy polski portal nt. piłki nożnej 6-osobowej - socca.pl Piłka nożna 6-osobowa stała się całym moim życiem. Mówią, że jestem stuknięty. Nie zaprzeczam.

Chciałbym Ci opowiedzieć, dlaczego dołączenie do nas to najlepsze co możesz zrobić, jeśli piłka nożna to Twoja pasja, masz w sobie żyłkę organizatorską i chciałbyś kształtować w swoim mieście te wspaniałe rozgrywki.

Czym zajmuje się Ambasador? To w czym czuje się najlepiej! Sam wybierz swoją ścieżkę rozwoju w playarena.pl!

W programie Ambasadora mamy kilka bardzo fajnych funkcji, które możesz ze sobą łączyć w dowolnej konfiguracji (w zależności od tego w jakich obszarach czujesz, że możesz wnieść najwięcej oraz ile czasu chcesz poświęcić rozgrywkom) lub możesz sprawować tylko jedną, wybraną z nich. Wszystkie funkcje łączą dwa wspólne mianowniki: wielka miłość do piłki nożnej i pasja, którą podzielają wszyscy członkowie naszej rodziny. Poniżej krótko przedstawię Ci wszystkie z nich:

Koordynator rozgrywek - szef wszystkich szefów w swoim mieście. To taki nasz “terenowy baron”, ale bez całej politycznej i brudnej otoczki. Jeżeli jesteś bardzo zaangażowany, wkładasz serducho w to co robisz, potrafisz (lub chcesz się nauczyć!) zarządzać grupą ludzi, nie masz problemu z delegowaniem zadań, potrafisz realizować określone cele, lubisz wdrażać w życie swoje pomysły i masz osobowość lidera - to będzie fucha, w której będziesz się czuł jak ryba w wodzie. Dodatkowym atutem pozycji Koordynatora są szkolenia, w których biorą udział wszyscy Koordynatorowie rozgrywek w Polsce. Jest podczas nich czas i miejsce na integrację z innymi wariatami.

Administrator ligi - głównym zadaniem administratora ligi jest pomoc drużynom w umawianiu meczów. 100% meczów rozegranych w rundzie? To powód do dumy i duża satysfakcja dla każdego admina playarena.pl Administrator ligi jest ponadto strażnikiem regulaminu w swojej lidze, dlatego jego wielkim atutem są dobre umiejętności interpersonalne i stoicki spokój w sytuacji rozstrzygania sporów.

Social Media Ninja - jesteś kreatywny, potrafisz w język polski i doskonale odnajdujesz się w świecie Social Mediów? Może wręcz chciałbyś w przyszłości pracować zawodowo w social mediach? Nasze fejsbuki i instagramy czekają na takich ninja jak Ty. Zdobędziesz niezbędne doświadczenie w temacie i jednocześnie będziesz miał duże pole do kreatywnego działania. Tutaj “sky is the limit”. Mamy masę pomysłów, ale chętnie poznamy też Twoje!

Video reporter playarena TV - jarasz się tematem kręcenia video i chciałbyś współtworzyć z nami filmowe relacje z meczów? Od sezonu 2022/2023 startujemy z playarena TV i szukamy zajawkowiczów, którzy chcą ją z nami tworzyć! Transmisje z meczów ligowych na żywo, playarena GOLASO!, pomeczowe wywiady z zawodnikami? To tylko część z pomysłów, jakie chcemy realizować.

Turnieje & eventy - jeżeli nie chcesz działać w rozgrywkach na co dzień, ale chciałbyś popracować przy najlepszych w Polsce turniejach piłki nożnej 6-osobowej, to będzie temat dla Ciebie! Nasz eventowy team tworzą wariaci z całej Polski. Co roku podczas turniejów dołączają nowe osoby i... zakochują się w tym projekcie. Jeżeli chcesz przeżyć świetną wakacyjną przygodę, poznać takich samych zajawkowiczów jak Ty i wziąć udział w przygotowywaniu naszych imprez od kuchni - wbijaj do naszej ekipy!

Rodzina wariatów i bezcenne doświadczenie!

Ambasadorowie są wolontariuszami. Dlaczego zatem warto poświęcać rozgrywkom swój wolny czas? Argumentów jest wiele, jednak dwa z nich uważamy, że są absolutnie bezcenne:

1) Wspólnie tworzymy nową dyscyplinę sportu!

Ambasadorowie to grupa ludzi, których wiele łączy. Wszyscy kochamy piłkę i mamy piękny cel - rozwijać nową dyscyplinę sportu w Polsce i na Świecie! Wyobraź sobie, że cofasz się o 100 lat i tworzysz fundamenty piłki nożnej 11-osobowej. No to my robimy coś takiego wokół piłki nożnej 6-osobowej (socca) dziś! To coś absolutnie pięknego i niesamowicie nas nakręcającego! Wierzymy też, że ta dyscyplina w przyszłości mocno namiesza. A Ty możesz być tego częścią. Mało? Poznasz wielu wspaniałych ludzi. Zawrzesz nowe przyjaźnie. Doświadczymy wspólnie wielu pięknych chwil. Ba, my te piękne chwile tworzymy! O to chodzi w życiu.

2) Zdobędziesz bezcenne doświadczenie

Niezależnie od funkcji ambasadorskiej, doświadczenie, które u nas zbierzesz będzie dla Ciebie bezcenne w Twojej karierze zawodowej. Chętnie dzielimy się swoją wiedzą i dajemy bardzo dużo swobody we wprowadzaniu w życie swoich pomysłów. To jest najlepsza możliwa praktyka zawodowa (wystawimy Ci również papiery potrzebne do zaliczenia praktyk zawodowych). Z tą różnicą, że może stać się Twoim pomysłem na życie lub spędzanie wolnego czasu na znacznie dłużej. Potrzebujesz dowodów? No to pa tera:
 

Krystian Narwojsz - Marketing & PR Supervisor w R-GOL.com  Krystian przez kilka lat koordynował naszymi rozgrywkami w Olsztynie, a następnie zdalnie pracował w naszej centrali. Doświadczenie, które u nas zdobył pozwoliło mu skutecznie aplikować do największego sklepu piłkarskiego w Polsce - R-GOL.com (oficjalny sklep rozgrywek playarena.pl). Dzisiaj Krystian ogarnia tam marketingi. I jest w tym świetny.

 

Adam Michalik - Dyrektor Podokręgu Legnica w Dolnośląski Związek Piłki Nożnej Adam stworzył i przez kilka lat koordynował naszymi rozgrywkami w Lubinie, które pod jego rządami były jednymi z najlepszych w Polsce. Następnie przez kilka lat pracował w naszym teamie we Wrocławiu. Dziś zajmuje się rozgrywkami lokalnymi w PZPN. Prawdziwy pasjonat!

 

Miłosz Karski - Dyrektor Administracyjny Piast Gliwice Futsal & Kierownik RP6 Miłosz kilka lat koordynował naszymi rozgrywkami w Bytomiu. Dziś mocno ogarnia funkcjonowanie futsalowego Piasta Gliwice (Mistrzostwo Polski 2022!) i Reprezentacji Polski w piłce nożnej 6-osobowej (Wicemistrzostwo Świata 2018 i 2019!). Człowiek orkiestra, który także chętnie udziela się jako ekspert socca.pl

 

Zuzanna Walczak - Koordynatorka ds. rozwoju piłki nożnej kobiet w PZPN Zuza dołączyła do nas jako wolontariuszka podczas Mistrzostw Polski 2015 i zakochała się w naszym projekcie do tego stopnia, że szybko dołączyła do naszego teamu. Dziś jest jedną z najbardziej wpływowych kobiet w polskiej piłce. Wariatka z poczuciem wielkiej misji (z naszym dozgonnym wsparciem!), w której żyłach na bank pływają piłki.

 

Michał Zachodny - dziennikarz Viaplay, autor podcastu “Zachodny do tablicy”  Miliony lat temu Michał nie był jeszcze jednym z najlepszych dziennikarzy piłkarskich w kraju (choć my od początku nie mieliśmy złudzeń, że to kwestia czasu!). Na początku swojej kariery regularnie grywał na naszych wrocławskich rozgrywkach i dołączył do naszej ekipy wolontariuszy podczas Mistrzostw Polski 2010. Szybko stał się członkiem zespołu i odpowiadał (a jakże!) za kontakty z mediami.

 

Przemek Kaczmarek - playarena.pl & socca.pl No i jeszcze moja skromna osoba… wraz z dwoma innymi Ambasadorami - Dawidem Szelugą (Playarena Warszawa & Pruszków) i Dominikiem Rekiem (niegdyś Playarena Wrocław) Tworzę pierwszy polski portal o piłce nożnej 6-osobowej. To naturalne przedłużenie dla mojej miłości do playarena.pl i tej dyscypliny sportu w ogóle. Razem z Dawidem i Dominikiem komentowaliśmy wszystkie mecze Mistrzostw Świata Socca, podczas których dwukrotnie zdobywaliśmy Wicemistrzostwo Świata (Lizbona 2018 i Kreta 2019). Te chwile pozostaną z nami do końca życia.

Powyżej przedstawiamy zaledwie kilku wariatów, którzy zdobyli swoje bezcenne doświadczenia w programie Ambasador rozgrywek playarena.pl, a dzisiaj robią superowe rzeczy w polskiej piłce nożną na wielu różnych poziomach.

W jaki sposób się zgłosić?

Pamiętaj, że możesz dołączyć zarówno do rozgrywek, które już prowadzimy lub stworzyć rozgrywki w mieście, w którym nas jeszcze nie ma - każdy wariat jest mile widziany!

Napisz do mnie maila na ambasador@playarena.pl W treści napisz:
- W jakim mieście chcesz działać?
- Na jaką/jakie funkcje chciałbyś aplikować, w jakich czułbyś się najlepiej?
- Uzasadnij w kilku zdaniach dlaczego chciałbyś sprawować wybraną funkcję i jakie masz do tego predyspozycje
- Co w miejskich rozgrywkach w swoim mieście chciałbyś zmienić? / Dlaczego chcesz otworzyć rozgrywki w swoim mieście?

Będzie mi bardzo miło powitać Cię w naszej ekipie! Dawaj!
 

powrót do listy

Komentarze

Brak komentarzy
Jeżeli chcesz dodać komentarz, musisz być zalogowany. Zaloguj
Advertisement