Mistrzostwa Polski
Dodany: Komentarzy: 0

Pierwsza połowa za nami – znamy finalistów Mistrzostw Polski!

W miniony weekend oficjalnie rozpoczęły się Mistrzostwa Polski 2021. Na początek czekały nas turnieje eliminacyjne, podczas których poznaliśmy szesnaście najlepszych zespołów w kraju. Choć sobota była swego rodzaju przystawką przed niedzielnymi zmaganiami, to emocji nie brakowało ani przez chwilę!

I turniej eliminacyjny do Mistrzostw Polski (7.08)

Start w turniejach eliminacyjnych to zawsze jedna wielka niewiadoma. Forma w lidze to jedno, ale system turniejowy rządzi się swoimi prawami i rzeczywistość to brutalnie zweryfikowała. Kilku faworytów pożegnało się z Mistrzostwami Polski już na pierwszym etapie.

Faza grupowa przebiegała dosyć spokojnie. Swoją grupę bez porażki pewnie wygrały UKS Toho Grodzisk Mazowiecki, Przyjaciele z boiska Wrocław i Wrong Side F.C. Szczecin. Największą niespodzianką był historyczny awans do fazy pucharowej kompletnych debiutantów - INDATA Software Sparta Wrocław oraz Cukrovia Mełniak Grudziądz.

To była dopiero przystawka przed tym, co czekało nas w fazie pucharowej. W „Meczach o wszystko” tak naprawdę nie wiedzieliśmy czego możemy się spodziewać. Wszystkie zespoły, które wyszły z grupy miały równe szanse na awans do finałowej „szesnastki”. Warto zwrócić na pewno uwagę na Wolves Wrocław, którzy w bardzo dobrym stylu pokonali Husarię Mokotów Warszawa i zgarnęli przepustkę. Na pewno największym zaskoczeniem sobotnich turniejów jest porażka trzeciej siły stolicy, UKS Toho Grodzisk Mazowiecki. Ekipa z Warszawy wysoko przegrała (0:4) z Cukrovią i swoje mistrzowskie zapędy musieli zakończyć już na etapie eliminacji.

KOMPLET WYNIKÓW I TURNIEJU ELIMINACYJNEGO

II turniej eliminacyjny do Mistrzostw Polski (8.08)

Niedzielny turniej eliminacyjny stał pod znakiem udziału wielu zasłużonych drużyn dla polskiej piłki nożnej 6-osobowej. Dentim Clinic Katowice, A Seree Tee Krotoszyn, Kapela Weselna Kraków czy Bartist Toruń. Na sam widok takich ekip w rozpisce turniejowej, można było być pewnym, że zobaczymy kawał dobrej piłki. I tak też było.

Przez fazę grupową jak burza z kompletem punktów przeszedł zdobywca Fortuna Pucharu Polski 2020, Bartist Toruń. Porażki nie zaznał także KS Elpak Konin, FC Noster Łódź czy FC Gorlicka Warszawa. Na pewno największym rozczarowaniem byłą postawa zdobywców Pucharu Wrocławia, PD WildBoars, którzy na swoim koncie uzbierali zaledwie trzy „oczka” i zakończyli zmagania na ostatnim miejscu w grupie.

„Mecze o wszystko” to już prawdziwy pokaz siły potentatów. Wszystkie zespoły, typowane jako faworyci fazy pucharowej, pokonały swoich rywali i pewnie zameldowali się w turnieju finałowym. Dużym zaskoczeniem jest awans zespołu z Konina, który będzie pierwszym reprezentantem tego miasta w najlepszej szesnastce. Warty odnotowania jest również występ Patryka Dudzińskiego. Zawodnik Newell’s Old Boys Jastrzębie Zdrój podczas eliminacji zdobył… 20 bramek!

KOMPLET WYNIKÓW II TURNIEJU ELIMINACJYNEGO
 

powrót do listy

Komentarze

Brak komentarzy
Jeżeli chcesz dodać komentarz, musisz być zalogowany. Zaloguj
Advertisement