Playarena

Krzysztof Elsner Zawodnikiem Roku 2020!

Głosowanie na Zawodnika Roku 2020 dobiegło końca. Przez ponad miesiąc emocjonowaliśmy się plebiscytem, aż w końcu poznaliśmy ostateczne rozstrzygnięcie. Tytuł najlepszego zawodnika ubiegłego roku zgarnął Krzysztof Elsner, zawodnik Bartistu Toruń. Gratulacje!

Poniżej pełna lista zawodników, którzy znaleźli się w TOP20.

Miejsce 20

Imię i nazwisko: Bartosz Bujalski

Klub: Kinemedica Retkinia Crew Łódź

Jedno z odkryć ubiegłego sezonu w rozgrywkach playarena.pl. Wahadłowy zespołu Mistrza Łodzi był jedną z najjaśniejszych postaci całego turnieju finałowego Mistrzostw Polski, co zauważył selekcjoner reprezentacji Polski Klaudiusz Hirsch, umieszczając go w najlepszej szóstce turnieju.

Miejsce 19

Imię i nazwisko: Daniel Smoczyński

Klub: Pojemna Halina Warszawa

Bardzo dobry sezon w wykonaniu gracza ze stolicy Polski. Oprócz mistrzostwa Warszawy dołożył również brązowy krążek Mistrzostw Polski. Do tego w II turnieju el. MP został uznany za najlepszego zawodnika turnieju.

Miejsce 18

Imię i nazwisko: Norbert Jasowicz

Klub: Kapela Weselna Kraków

Poprzedni sezon tylko utwierdził nas w przekonaniu, że Norbert jest jednym z najlepszych bramkarzy w Polsce. Do tytułu Mistrza Krakowa dołożył nagrodę dla najlepszego bramkarza w III turnieju el. MP. Wraz ze swoimi kolegami z drużyny zarówno w 2019 jak i 2020 roku był bardzo bliski dojścia do strefy medalowej w Mistrzostwach Polski, kiedy to jego zespół kończył swoje zmagania na ćwierćfinale.

Miejsce 17

Imię i nazwisko: Jakub Perek

Klub: FC Wembley Łódź

Zawodnik, który już od kilku lat uczestniczy w rozgrywkach playarena.pl. W 2020 roku udało mu się zgarnąć ze swoją drużyną wicemistrzostwo Łodzi, gdzie losy tytułu ważyły się do ostatniego momentu oraz awansować do najlepszej „16” mistrzostw Polski. Jego indywidualne umiejętności pokazał zwłaszcza podczas III turnieju el. MP, kiedy został królem strzelców.

Miejsce 16

Imię i nazwisko: Adam Dwojak

Klub: FC Silversite Łódź

Odkrycie ubiegłego sezonu. Wysoki, dobrze zastawiający się zawodnik, któremu ciężko odebrać piłkę, do tego bardzo skuteczny. Wraz z kolegami z drużyny zdobył Puchar Łodzi oraz awansował do najlepszej „16” Mistrzostw Polski. Ukoronowaniem dobrego sezonu była nagroda dla najlepszego zawodnika I turnieju el. MP.

Miejsce 15

Imię i nazwisko: Grzegorz Byrnas

Klub: TS Patroni Limanowa

Świetnie pokazał się podczas turniejów ogólnopolskich w 2020 roku. Grał ze swoją drużyną w finałowym turnieju Fortuna Pucharu Polski oraz awansował do najlepszej „16” w Mistrzostwach Polski. Zawodnik świetnie grający nogami, który często wciela się w rolę rozgrywającego w trakcie trwania meczu swojej drużyny. Został wybrany najlepszym bramkarzem IV turnieju el. MP.

Miejsce 14

Imię i nazwisko: Mariusz Rachubiński

Bramkarz, libero, rozgrywający? Tak naprawdę ciężko zdefiniować jego pozycję na boisku. Ustawiony jako ostatni zawodnik w swojej drużynie, od którego rozpoczyna się konstruowanie każdej akcji zespołu. Bardzo dużo widzący i szybko myślący na boisku gracz. Razem ze swoją drużyną zdobył w 2020 roku Mistrzostwo Łodzi oraz zajął 4. miejsce na mistrzostwach Polski. Indywidualnie zdobył nagrodę MVP III turnieju el. MP.

Miejsce 13

Imię i nazwisko: Mateusz Szafrański

Klub: Calcio Vazoni Lublin

Wysoki, świetny technicznie zawodnik. Zdobywca Pucharu Lublina oraz brązowego krążka turnieju 3 Rogi Karny, gdzie oprócz medalu został także wybrany do najlepszej szóstki turnieju. W miejskich rozgrywkach został wyróżniony tytułem MVP.

Miejsce 12

Imię i nazwisko: Mateusz Skibiński

Klub: Bartist Toruń

Kolejny rok i kolejne tytuły doświadczonego golkipera. We wcześniejszych latach zdobywał wszystko co możliwe z kolegami z Dynamika Toruń. Po rozpadzie toruńskiego hegemona dołączył do drużyny Bartistu Toruń, gdzie już w pierwszym roku działalności chłopaki zdobyli mistrzostwo Torunia, Puchar Torunia oraz Puchar Polski. Popularny „Skiba” został wybrany najlepszym bramkarzem turnieju finałowego Pucharu Polski.

Miejsce 11

Imię i nazwisko: Kamil Kucharski

Klub: A Seree Tee Krotoszyn

Mistrz oraz zdobywca Pucharu Krotoszyna ze swoją drużyną. Ma za sobą bardzo dobry turniej el. MP, na którym został wybrany MVP. Awansował ze swoim zespołem do turnieju finałowego Fortuna Pucharu Polski oraz do ćwierćfinału mistrzostw Polski.

Miejsce 10

Imię i nazwisko: Daniel Kowalski

Klub: The Cyborgs Ruda Śląska

Kolejny udany sezon zawodnika „Cyborgów”. W ubiegłym zgarnął brązowy medal mistrzostw Polski w tym udało się poprawić ten rezultat i sięgnąć po srebro. Bardzo dobry turniej el. MP oraz finałowy, gdzie był jedną z najjaśniejszych postaci swojej drużyny. Indywidualnie w ubiegłym sezonie zdobył nagrodę MVP miasta.

Miejsce 9

Imię i nazwisko: Robert Śmigielski

Klub: FC Gorlicka Warszawa

Wicemistrz Warszawy, zdobywca Pucharu Warszawy, brązowy medalista Pucharu Polski, zawodnik najlepszej szóstki Pucharu Polski. To wszystko popularny  „Śmigło” osiągnął w 2020 roku. Technicznie jeden z najlepszych zawodnik uczestniczących w rozgrywkach playarena.pl

Miejsce 8

Imię i nazwisko: Paweł Grzywa

Klub: Dentim Clinic Katowice

Bardzo dobre występy podczas ubiegłorocznych zmagań ogólnopolskich tylko potwierdziły, że jest on jednym z najlepszych bramkarzy w Polsce. Z kolegami z drużyny zdobył Mistrzostwo Polski a indywidualnie został wybrany najlepszym bramkarzem turnieju finałowego.

Miejsce 7

Imię i nazwisko: Piotr Makowski

Lider ekipy z Katowic. Dołączył o Dentimu w ubiegłym sezonie i od razu stał się jednym z najlepszych graczy w zespole. Świetnie radzący sobie w ofensywie zawodnik, bardzo mocny punkt drużyny zwłaszcza w turnieju finałowym Mistrzostw Polski, gdzie razem z kolegami zdobył złoty medal.

Miejsce 6

Imię i nazwisko: Mateusz Kaiser

Jedno z największych objawień ubiegłego roku w piłce nożnej 6-osobowej. Razem z kolegami z drużyny zdobył srebrny krążek Mistrzostw Polski. Jego świetny występ nie umknął ekspertom, którzy przyznali mu miejsce w najlepszej szóstce turnieju finałowego.

Miejsce 5

Imię i nazwisko: Marcin Grzywa

Lider reprezentacji Polski oraz Denitmu Clinic Katowice. W obronie nie do przejścia, w ataku oferuje dużo ciekawych rozwiązań. MVP rozgrywek lokalnych oraz Mistrz Polski z zespołem z Katowic.

Miejsce 4

Imię i nazwisko: Ariel Mnochy

Lis pola karnego, świetny drybler, zawodnik, który bardzo dobrze wie gdzie spadnie piłka. Ubiegły sezon w końcu ukoronował zdobyciem upragnionego mistrzostwa Polski. Wyróżniony znalezieniem się w najlepszej szóstce turnieju finałowego.

Miejsce 3

Imię i nazwisko: Maciej Jankowski

Gracz, który wypłynął na szersze wody w 2019 roku, kiedy to zdobył mistrzostwo Polski, Puchar Polski oraz dotarł do finału Ligi Mistrzów z Dynamikiem Toruń. W ubiegłym sezonie po zmianie barw klubowych został prawdziwym liderem drużyny Bartist Toruń, z którą sięgnął po Puchar Polski będąc najjaśniejszą gwiazdą turnieju za co otrzymał tytuł MVP turnieju finałowego Pucharu Polski.

Miejsce 2

Imię i nazwisko: Marcin Rosiński

Świetny turniej finałowy Mistrzostw Polski tego gracza. Przyzwyczaił nas do kapitalnej gry w obronie i z tego znaliśmy go bardzo dobrze. Teraz dołożył jeszcze walory ofensywne. Prawdziwy lider zespołu, zawodnik, który jednym zagraniem może odmienić losy spotkania. W ubiegłym sezonie zdobył mistrzostwo Polski oraz tytuł MVP turnieju finałowego.

Miejsce 1

Imię i nazwisko: Krzysztof Elsner

Zawodnik, którego nikomu nie trzeba przedstawiać. Zdobył wszystko co jest do zdobycia w piłce nożnej 6-osobowej w naszym kraju. Do tego dołożył sukcesy na arenie międzynarodowej zarówno z klubem jak i reprezentacją Polski. Ubiegły sezon był pierwszym, kiedy to grał w innej drużynie niż Dynamik. Nic się jednak nie zmieniło, dalej był liderem drużyny i sięgnął po raz trzeci z rzędu Puchar Polski. Do tego został wybrany graczem najlepszej szóstki turnieju finałowego.