3RK
Dodany: Komentarzy: 0

Młode Bródno Warszawa zdobywcą Złotych Kalesonów 2020!

Druga odsłona oldskulowego turnieju 3 Rogi Karny przeszła do historii. We Wrocławiu o triumf rywalizowały ze sobą 24 najlepsze zespoły z niższych lig. Bezkonkurencyjna okazała się ekipa z Warszawy, a konkretniej Młode Bródno, które sięgnęło po upragnione Złote Kalesony 2020!

Faza grupowa

Rywalizacja w grupach stała na bardzo wysokim poziomie. Typowani przez nas w przedturniejowym głosowaniu faworyci zgodnie awansowali do 1/8 finału, choć Cobra Squad SA Wrocław do samego końca drżała o swoją przepustkę. Z kompletem punktów w fazie pucharowej zameldowało się pięć zespołów: Calcio Vazoni Lublin, FC Los Garkos Ostrów Wielkopolski, Athletic Club de Football Kraków, Młode Bródno Warszawa oraz Orły Bytom Chorzów & Świętochłowice.

Faza pucharowa

Od tego momentu nie było już możliwości na wpadkę. Przegrany zespół żegnał się z turniejem i mógł zapomnieć o zdobyciu legendarnych Złotych Kalesonów. Praktycznie wszystkie spotkania 1/8 finału były wyrównane i na ćwierćfinalistów trzeba było czekać do ostatniego gwizdka. Jako jedyna z tego schematu wyrwała się Husaria Mokotów II Warszawa, która zmiotła z planszy FC Kozie Bobki Częstochowa, miażdżąc rywali 7:0!

W ćwierćfinałach mogliśmy zobaczyć kolejny pogrom. Tym razem rozstrzelana została ekipa z Wrocławia, a jej katem był przyszły finalista – Orły Bytom Chorzów & Świętochłowice. Poza zespołem ze Śląska do półfinałów awansowało dwóch przedstawicieli stolicy, a także Calcio Vazoni Lublin.

Warszawiacy ostrzyli już sobie zęby na bratobójczy pojedynek w finale, ale swoje marzenia będą musieli odroczyć co najmniej na przyszły rok. Po Turbodogrywce do meczu o trzecie miejsce odesłana została Husaria Mokotów II Warszawa, ulegając nieznacznie Ślązakom. Z kolei w drugim półfinale Młode Bródno Warszawa bezproblemowo poradziło sobie z reprezentantem województwa lubelskiego.

W „małym finale” Husaria II Mokotów Warszawa podejmowała Calcio Vazoni Lublin. Większą determinację w walce o brązowy medal i przepustkę na EMP wykazała ekipa z Lubelszczyzny, która pokonała warszawiaków 3:1.

Wielki finał zapowiadał się niezwykle ciekawie, bo miały się zmierzyć w nim dwa niepokonane zespoły z największą sumą strzelonych bramek w całym turnieju. Od samego początku optyczną przewagę uzyskała ekipa Młodego Bródna Warszawa, która skrupulatnie punktowała swoich rywali i na przerwę schodziła z dwubramkowym prowadzeniem. Po wznowieniu gry dalej realizowała plan na mecz, dzięki czemu udało im się dowieźć zwycięstwo do końca i pokonać Orły Bytom Chorzów & Świętochłowice 3:1!

KOMPLET WYNIKÓW Z TURNIEJU FINAŁOWEGO 3 ROGI KARNY

powrót do listy

Komentarze

Brak komentarzy
Jeżeli chcesz dodać komentarz, musisz być zalogowany. Zaloguj
Advertisement