Playarena
Dodany: Komentarzy: 0

Football Espresso gotowe! Kto powinien je wypić?

Piłka nożna 6-osobowa rozwija się bardzo dynamicznie. Miliony graczy na całym świecie kopią w Socca, choć większość z nich nie ma pojęcia, że to odrębna dyscyplina sportowa. Dlaczego? Bo świadomość ta dopiero się na świecie budzi. playarena.pl jest jednym ze światowych prekursorów. Od 12 lat skutecznie wyciągamy Was na boiska. Od kilku lat nazywamy to piłką nożną 6-osobową (Socca). Od dzisiaj... zaczniemy się uczyć w tę piłkę grać od strony teoretycznej! Zapraszamy na pierwszą filiżankę Football Espresso!

Czym jest Football Espresso?

To projekt skierowany do uczestników rozgrywek playarena.pl Będziemy prezentować w nim informacje dotyczące zasad gry Socca, ogólnie pojętej taktyki atakowania oraz bronienia. Interesuje nas, aby jak najwieksza liczba graczy czy też trenerów zapoznała się z niuansami taktyczno-technicznymi oraz nomenklaturą związaną z piłką nożną 6-osobową. Będziemy przedstawiać treści teoretyczne związane z istotą gry. W ramach szkoleń znajdzie się także wiele praktycznych przykładów w formie video. Pokażemy również ćwiczenia praktyczne, które będzie można stosować w procesie treningowym. Efektem finalnym naszych cyklicznych szkoleń, będzie swoista encyklopedia wiedzy o Socca. Od informacji bardzo ogólnych do tych najbardziej szczegółowych - każdy zawodnik i trener wyniesie z nich coś wartościowego.

 

Mateusz Przeniczny, Marketing & Brand Manager playarena.plDlaczego to robimy? Co roku słyszymy od debiutantów na naszych ogólnopolskich imprezach, że poziom sportowy jest kosmiczny względem tego, z czym spotykają się oni na co dzień na miejskich Orlikach. Od momentu naszego debiutu na Mistrzostwach Europy w 2013 r. widzimy dokładnie to samo na arenie międzynarodowej - ogromną różnicę poziomów w stosunku do naszych turniejów ogólnopolskich. Nie muszę dodawać, na czyją korzyść. Wierzymy, że nasz cykl szkoleniowy zrobi różnicę. Są w Polsce setki drużyn, które przepełnia ambicja i chęć ciągłej poprawy. To właśnie je chcemy inspirować. A przy okazji zrobić ogromny krok w zwiększeniu poziomu sportowego Socca w Polsce. Potrzebujemy kolejnych "Dębickich" i "Elsnerów". Wierzymy, że z biegiem czasu takich zawodników będzie coraz więcej. Dlaczego "Football Espresso"? Piłka nożna 6-osobowa jest jak espresso z piłki nożnej. Jest dużo szybsza, bardziej dynamiczna. Pada znacznie więcej bramek. Jest mniejsza, ale dużo bardziej napakowana emocjami i płynną, energetyczną grą. Tak jak mały "szot" espresso."

Kto poprowadzi cykl szkoleń?

Football Espresso będzie zdominowane przez zagadnienia taktyczne. A jeśli chodzi o taktykę, to nie mogliśmy sobie wymarzyć lepszego specjalisty do jego poprowadzenia. Tak, Klaudiusz Hirsch - selekcjoner reprezentacji Polski w piłce nożnej 6-osobowej, poprowadzi cały cykl szkoleń osobiście!

Wojciech Dudek, prezes playarena.plCiężko znaleźć na świecie większego fachowca od piłki 6-osobowej. Klaudusz Hirsch jest nie tylko ojcem naszego podwójnego srebra Mistrzostw Świata. On wytycza w tej dyscyplinie trendy, które podpatrują i kopiują najlepsze reprezentacje na świecie. Mamy ogromne szczęście, że totalnie zakochał się w Socca i chce się swoją wiedzą podzielić z całą społecznością playarena.pl Nasze wyniki na arenie międzynarodowej to nie dzieło przypadku. To efekty systemowego podejścia, wiary w obrany kierunek i ciągła chęć poprawy. Celujemy w złoto MŚ, ale chcemy żeby to złoto należało do nas wszystkich. Wszyscy musimy na nie zapracować. "Football Espresso" to jeden z ważniejszych punktów planu działania.

Kiedy startujemy?

Niestety nie możemy w aktualnej sytuacji praktykować gry w Socca na Orlikach. Możemy jednak wykorzystać ten czas efektywnie - ucząc się teorii. Dlatego startujemy lada chwila. Pierwszy odcinek "Football Espresso" już w najbliższą środę - 1 kwietnia. Kolejne odcinki w każdą środę rano.

Wierzymy, że nasza inicjatywa sprawi, że zarówno indywidualni zawodnicy, trenerzy i całe drużyny znajdą inspirację i motywację do rozwoju!

powrót do listy

Komentarze

Brak komentarzy
Jeżeli chcesz dodać komentarz, musisz być zalogowany. Zaloguj
Advertisement