Playarena
Dodany: Komentarzy: 0

2019 rok za nami. Czas na podsumowanie minionych 365 dni!

2019 rok przeszedł już do historii. Każdy sympatyk piłki nożnej sześcioosobowej na pewno jest zadowolony z osiągnięć polskich zespołów na arenie międzynarodowej. Jeśli do tego dołożymy organizację czterech turniejów ogólnopolskich, w tym debiutującego 3 Rogi Karny, w jednym mieście oraz kolejne kroki w rozwoju Polskiej Ligi Szóstek, to wyjdzie nam obraz naprawdę udanych 365 dni!

Reprezentacja Polski drugi raz z rzędu zostaje Wicemistrzem Świata

W 2018 roku podopieczni Klaudiusza Hirscha byli na ustach całej piłkarskiej Polski, kiedy zdobywali srebrne medale na mundialu w Portugalii. Oczekiwania kibiców podczas greckich Mistrzostw Świata sprowadzały się tylko do jednej myśli – tytuł najlepszej reprezentacji globu muszą zgarnąć „Biało-Czerwoni”! Przez cały turniej RP6 przebrnęła jak burza (poza remisową wpadką w fazie grupowej z Walią) i bez większych problemów dotarła drugi raz z rzędu do wielkiego finału. Tam niestety musiała uznać wyższość Rosjan, którzy poprzeczkę zawiesili bardzo wysoko i zasłużenie zdobyli złote medale. Co się odwlecze, to nie uciecze. Do trzech razy sztuka? Co więcej, królem strzelców imprezy został nasz kapitan - Bartłomiej Dębicki!

Dwie polskie drużyny w Lidze Mistrzów. Dynamik wraca ze srebrem!

Zanim mogliśmy emocjonować się mundialem w Grecji, czekała nas przystawka w postaci Ligi Mistrzów SOCCA. Dwa polskie zespoły, Dynamik Herring Toruń oraz Kluge Team Płock, udały się do Mariboru, aby powtórzyć sukces z 2018 roku. Do finału drugi raz z rzędu dotarli Mistrzowie Polski, którzy w decydującym spotkaniu okazali się nieznacznie słabsi od ARKO Ključarovci i wrócili do ojczyzny ponownie z medalem, lecz tym razem ze srebrnego kruszcu. Kluge zakończyło swoją przygodą z Klubowymi Mistrzostwami Europy w ćwierćfinale.

Dynamik Herring Toruń broni Mistrzostwa Polski!

Mistrzostwa Polski były wyjątkowe już od samych eliminacji. Kilku faworytów pożegnało się z turniejem jeszcze w przedbiegach. Na finałach pojawiły się również nowe twarze, co mogło zwiastować jakąś niespodziankę! Prawdziwe jednak się okazało stwierdzenie, że „Po boisku biega 12 zawodników, a i tak zawsze wygrywa… Dynamik”. Tak, torunianie dokonali niemożliwego i obronili tytuł Mistrza Polski. Chapeau bas!

Komplet wyników I turnieju eliminacyjnego (Warszawa)

Komplet wyników II turnieju eliminacyjnego (Warszawa)

Komplet wyników turnieju finałowego (Chorzów)

Puchar Polski ponownie jedzie do Torunia

Fortuna Puchar Polski Playarena był swoistą rozgrzewką dla fanów piłki 6-osobowej. Zdobywcy Pucharów Miast zjechali się do Warszawy, aby rywalizować o trzeci w historii triumf w tych rozgrywkach. Podczas zawodów w stolicy nie doświadczyliśmy zbyt wielu niespodzianek, a o końcowym zwycięstwie zadecydowała Turbodogrywka, w której Dynamik Herring Toruń okazał się lepszy od Dentimu Clinic Katowice. Tym samym polska podwójna korona zostaje obroniona przez "Dynamitorów"!

Komplet wyników turnieju finałowego (Warszawa)

3 Rogi Karny, czyli powrót do przeszłości

14 lipca dziarska (piłkarska) młodzież zjechała się z całego kraju i zawitała do stolicy. Wtedy rozpoczęła się walka o tytuł najlepszej drużyny z niższych lig! Pierwszy w historii oldskulowy turniej przeniósł nas do czasów dzieciństwa, kiedy po szkole wszyscy rzucaliśmy tornistry i udawaliśmy się na osiedlowe boisko, gdzie do późnego wieczora harataliśmy w gałę i graliśmy na „stare”. Namiastkę tego mogliśmy poczuć podczas 3RK, którego historycznym zwycięzcą okazała się Autsa Gdańsk!!

Komplet wyników turnieju finałowego (Warszawa)

Toruń stolicą polskiej piłki sześcioosobowej – triumf w Polskiej Lidze Szóstek

Zmagania w Polskiej Lidze Szóstek zaczęliśmy od turnieju w Warszawie, gdzie najlepsza okazała się młodzieżowa ekipa gospodarzy. Później mogliśmy emocjonować się turniejowymi zmaganiami kolejno w Bydgoszczy, Grudziądzu, Toruniu (sezon 2018/2019) i Ostrowie Wielkopolskim (sezon 2019/2020). W międzyczasie odbyło się również kilka spotkań towarzyskich. W sezonie 18/19 bezkonkurencyjna okazała się reprezentacja Torunia, która w piętnastu spotkaniach zgarnęła komplet punktów. Z kolei w bieżących rozgrywkach na czele Ostrów Wielkopolski.

VIII Zjazd Ambasadorów

W maju do Wrocławia zjechali się Ambasadorowie z całego kraju, którzy przez dwa dni dyskutowali na tematy związane z rozgrywkami playarena.pl. Poruszonych zostało wiele istotnych kwestii, tak, abyśmy w najbliższej przyszłości mogli wprowadzać nowe rozwiązania w życie i jeszcze bardziej podnosić standard naszego projektu.

powrót do listy

Komentarze

Brak komentarzy
Jeżeli chcesz dodać komentarz, musisz być zalogowany. Zaloguj
Advertisement