Mistrzostwa Polski

Dynamik na tronie w podwójnej koronie!

Po zmaganiach w Fortuna Pucharze Polski Playarena mogliśmy spotkać się ze stwierdzeniem, że „Piłka nożna to dyscyplina sportu, w której biega 12 zawodników… a i tak wygrywa Dynamik!”. Nietrudno się z tym nie zgodzić, tym bardziej po tym co zobaczyliśmy w niedzielę. Dynamik Herring Toruń obronił tytuł Mistrza Polski i drugi raz z rzędu sięgnął po podwójną koronę!

Niedzielny turniej finałowy, podobnie jak warszawskie eliminacje, przyniósł nam wiele niespodziewanych rozstrzygnięć. Już na samym początku sympatycy piłki nożnej 6-osobowej musieli przecierać oczy ze zdumienia, bo pierwsze swoje spotkanie przegrał Dynamik, ulegając dobrze dysponowanym tego dnia Sucharkom Białystok. To było jednak dopiero preludium tego, co nas czekało później…

Już po fazie grupowej z Mistrzostwami Polski pożegnał się naszpikowany reprezentantami Polski tegoroczny finalista Pucharu Polski Dentim Clinic Katowice, który musiał uznać wyższość, jak się później okazało, „czarnego konia” turnieju MG Wiśniówki Panaso Polska Jastrzębie-Zdrój. Blisko odpadnięcia z rywalizacji był też Dynamik, jednak dzięki punktom w „małej tabeli” dalej mógł walczyć o tytuł Mistrza Polski. Swoje zadanie, jakim był awans do fazy pucharowej, bez problemów zrealizowało A Seree Tee Krotoszyn, Skład Węgla i Papy Łódź oraz The Cyborgs Chorzów. Skład ćwierćfinalistów uzupełnili: Brooklyn Nowy Dwór Mazowiecki, Kapela Weselna Kraków i Kluge Team Płock. Dużym zaskoczeniem był brak awansu do dalszej rywalizacji jedynego reprezentanta Warszawy. Grottgera Team zdołała zdobyć tylko jeden punkt w grupie i po trzech meczach pożegnała się z turniejem.

Emocje, których dostarczyła nam faza grupowa, były tylko przedsmakiem tego co czekało nas w fazie pucharowej. W pierwszym ćwierćfinałowym starciu The Cyborgs Chorzów pewnie pokonali A Seree Tee Krotoszyn 3:1 i zameldowali się w półfinale. Z kolei starcie Kapeli Weselnej Kraków z Kluge Team Płock to była prawdziwa jazda bez trzymanki, którą ostatecznie po dogrywce Playarena Turbo zwyciężył zespół dowodzony przez kapitana reprezentacji Polski Bartłomieja Dębickiego. Do półfinałów awansował pewnie Dynamik Herring Toruń pokonując Skład Węgla i Papy  Łódź oraz największa niespodzianka tego turnieju MG Wiśniówka, która rozbiła nowodworski Brooklyn 5:0!

W półfinale, podobnie jak przed rokiem, The Cyborgs Chorzów mierzyło się z Kluge Team Płock. Gospodarze byli żądni rewanżu za ubiegłoroczną porażkę 0:2, jednak i tym razem górą byli płocczanie i to oni zameldowali się drugi raz z rzędu w wielkim finale. W drugim meczu ½ finału Dynamik Herring Toruń podejmował MG Wiśniówkę. Wielki szacunek dla zawodników z Jastrzębia-Zdrój, którzy przegrywając 1:3 z aktualnym Mistrzem Polski zdołali wyrównać stan rywalizacji. Kiedy wydawało się, że czeka nas kolejna tego dnia dogrywka Playarena Turbo, w ostatnich sekundach meczu rzut rożny miał zespół z Torunia, a bramkę na wagę finału zdobył Tomasz Zieliński!

Przyszedł w końcu czas na ostateczne rozstrzygnięcia. W walce o brązowy medal lepsi okazali się The Cyborgs, którzy pokonali 3:2 MG Wiśniówkę. Z kolei w finale mogliśmy oglądać prawdziwe piłkarskie szachy. Kluge Team Płock nie raz próbował sforsować defensywę torunian i przerwać prym Dynamika w Polsce, ale na nic to się zdało na utytułowanych rywali. Kiedy wszyscy powoli nastawiali się na dogrywkę, pięć minut przed końcem meczu piłkę do siatki wpakował niezawodny Wojciech Springer i przypieczętował tym samym drugi z rzędu tytuł Mistrza Polski!

Choć po drodze do finału zawodnicy Dynamika mogli napotkać wiele kłód pod nogami, ostatecznie udało im się dopiąć swego i po raz kolejny zapisali się historii piłki nożnej 6-osobowej. Dzięki niedzielnemu zwycięstwu zespół z Torunia stał się najbardziej utytułowaną drużyną w rozgrywkach playarena.pl, wyprzedzając w ilości mistrzowskich tytułów Spartan Leśnica Wroclaw.

KOMPLET WYNIKÓW TURNIEJU FINAŁOWEGO

WYWIADY I TRANSMISJE MECZÓW Z TURNIEJU FINAŁOWEGO

1. Dynamik Herring Toruń

2. Kluge Team Płock

3. The Cyborgs Chorzów

Najlepsza szóstka turnieju

Najlepszy bramkarz: Dariusz Malinowski (Kluge Team Płock)

Zawodnik najlepszej szóstki turnieju: Dawid Przybyszewski (A Seree Tee Krotoszyn)

Zawodnik najlepszej szóstki turnieju: Norbert Jaszczak (Kapela Weselna Kraków)

Zawodnik najlepszej szóstki turnieju: Bartłomiej Dębicki (Kluge Team Płock)

Najlepszy strzelec: Wojciech Rasek (MG Wiśniówka Jastrzębie-Zdrój) - 7 goli

Najlepszy zawodnik turnieju MVP: Krzysztof Elsner (Dynamik Herring Toruń)

W ten sposób 12. Mistrzostwa Polski Playarena dobiegły końca. DO ZOBACZENIA ZA ROK!