PL6
Dodany: Komentarzy: 0

#PL6: Podsumowanie Turnieju Miast w Bydgoszczy

Pierwszy Turniej Miast rozgrywany w Bydgoszczy przeszedł do historii. Nie zabrakło emocji i dobrego futbolu! Trofeum powędrowało do Torunia, którego Reprezentacja była tego dnia zdecydowanie najlepsza i zasłużenie odebrała złote medale!

 

Grupa A (Warszawa U21, Łódź, Pruszków, Ostrów Wielkopolski, Tczew, Bydgoszcz U21)

W Grupie A faworytem była reprezentacja Warszawy U21, która w teorii miała rywalizować o pierwsze miejsce z liderem tabeli PL6 - Pruszkowem oraz zawsze groźną Łodzią. Na czwarte miejsce, premiowane awansem do ćwierćfinału, pazury ostrzyły reprezentacje Ostrowa Wlkp., Bydgoszczy U21 i Tczewa.

Boisko szybko zweryfikowało wszystkie te przewidywania. O ile Warszawa faktycznie kroczyła od zwycięstwa do zwycięstwa, to szybko okazało się, że kadra Łodzi jaką udało się zebrać na bydgoski turniej zdecydowanie ustępuje mocą drużynie, która wygrywała Turniej w Ostrowie Wielkopolskim. Bardzo poprawnie zaprezentowali się Pruszkowianie, którzy musieli uznać wyższość sąsiadów ze stolicy, ale w pozostałych spotkaniach nie dali się pokonać i pewnie zakwalifikowali się do fazy play-off. Z niemocy Łodzian skorzystali za to Ostrowianie i gracze z Tczewa, którzy byli na pewno rewelacją tej fazy turnieju. Swój udział na rozgrywkach  grupowych zakończyli natomiast młodzi gracze z Bydgoszczy, dla których gra w tych zawodach była niewątpliwie nagrodą za zaangażowanie w codzienne zmagania ligowe. Dla wielu z tych zawodników była to też szansa zaprezentowania się trenerowi z myślą o kolejnych turniejach PL6.

 

 

Grupa B (Bydgoszcz, Toruń, Krotoszyn, Nowy Dwór Mazowiecki, Zgierz)

W grupie B faworytów było dwóch – Bydgoszcz i Toruń. Seniorska reprezentacja gospodarzy miała duże ambicje by na swoim terenie, przed własną publicznością powtórzyć sukcesy z poprzednich Turniejów. Reprezentacja Torunia, która w bydgoskim Turnieju debiutowała w tegorocznych rozgrywkach Polskiej Ligi Szóstek chciała na pewno nawiązać do fantastycznych wyników osiąganych przez Dynamika w roku ubiegłym. Los zetknął te dwa zespoły już w pierwszym meczu, w którym minimalnie lepsi okazali się Torunianie. Dobry start na pewno dodał im pewności siebie i całą grupę wygrali w cuglach, nie tracą przy tym bramki. Bydgoszczanie oprócz porażki z późniejszymi triumfatorami zaliczyli jeszcze wpadkę z Krotoszynem. Mecz ten był bardzo zacięty i nerwowy, a po jednym z bardzo ostrych starć groźnie wyglądającego urazu doznał zawodnik z Krotoszyna, którego do szpitala musiała zabrać karetka pogotowia. Spotkanie po 15 minutach przerwy udało się dokończyć, a w samej końcówce to Krotoszynianie przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść. W związku z tym, że na Turniej ostatecznie nie dotarła drużyna z Płocka, o ostatnie miejsce premiowane występem w ćwierćfinale biły się do ostatniej rundy spotkań reprezentacje Nowego Dworu Mazowieckiego i Zgierza. W decydującym spotkaniu triumfowali Nowodworzanie i to oni jako ostatnia, ósma ekipa zameldowali się w rundzie play-off.

 

                

 

Ćwierćfinały

W ćwierćfinałach najciekawszym spotkaniem był pojedynek gospodarzy z rewelacją z Tczewa. Prowadzenie w tym spotkaniu objęli Tczewianie i skutecznie bronili go aż do początku drugiej połowy. Ta należała zdecydowanie do Bydgoszczan, którzy najpierw doprowadzili do wyrównania, by krótko przed końcem spotkania rozstrzygnąć mecz na swoją korzyść. Pozostałe mecze nie przyniosły wielu emocji - krótko z prowadzenia nad faworyzowanym rywalem cieszył się Ostrów Wielkopolski, ale tak jak  Nowy Dwór Mazowiecki i Krotoszyn zdecydowanie uległ swojemu rywalowi.

Warszawa U21 4:1 Nowy Dwór Mazowiecki

Tczew 1:2 Bydgoszcz

Pruszków 3:0 Krotoszyn

Ostrów Wielkopolski 1:6 Toruń

 

Półfinały

Warszawa U21 1:1 (k.2:0) Pruszków

W pierwszym półfinałowym starciu zmierzyły się drużyny z Mazowsza - Pruszków i Warszawa U21, a zdecydowanym faworytem byli gracze ze stolicy. W grupie triumfowali zdecydowanie (6:0) a ich styl gry zdecydowanie nie leżał Pruszkowianom. Jak to jednak czasem bywa, w decydujących momentach nie wszystko wychodzi tak, jak w grupowym meczu o pietruszkę. Gracze z Pruszkowa zaskoczyli swoich rywali i dość szybko wyszli na prowadzenie. Do końca meczu próbowali utrzymać ten wynik stawiając w swoim polu karnym popularny "autobus". Warszawianom udało się jednak przedrzeć i w samej końcówce, za sprawą trafienia Patryka Szeligi doprowadzili do wyrównania i karnych. W tym elemencie gry byli zdecydowanie lepsi i ostatecznie po zwycięstwie 2:0 awansowali do finału!

Toruń 2:0 Bydgoszcz

W rozgrywanym równolegle drugim półfinale bardzo długo utrzymywał się wynik bezbramkowy. Gospodarze mimo osłabień wynikających z kontuzji dwóch rozgrywających bardzo długo utrzymywali się w walce o wielki finał. Ku rozczarowaniu wszystkich zgromadzonych na stadionie kibiców, po raz drugi tego dnia schodzili z pojedynku z Torunianami pokonani. Przy wyniku 1:0 gospodarze próbowali jeszcze manewru z wycofaniem bramkarza, ale ich ataki były nieskuteczne, a po jednej ze strat przy rozegraniu zakończyły się utratą drugiej bramki. Ponownie doskonałe spotkanie rozegrał Krystian Belzyt, który ponownie poprowadził Torunian do zwycięstwa. 

 

Mecz o 3. miejsce

Pruszków 2:1 Bydgoszcz

Gospodarze podłamani brakiem awansu do finału przystąpili do meczu o 3 miejsce bez charakterystycznego zacięcia i woli walki. Pruszkowianie skrzętnie to wykorzystali szybko wychodząc na prowadzenie, a później podwyższając na 2:0. Gdy Bydgoszczanie wreszcie doszli do siebie było już za późno na odwrócenie losów spotkania. Czasu wystarczyło zaledwie na strzelenie bramki honorowej. Gracze z Mazowsza, którzy w przekroju całego Turnieju byli bardzo solidną drużyną zostali tym samym wynagrodzeni za swoją postawę i walkę od pierwszego do ostatniego gwizdka sędziego.

 

 

(Reprezentacja Bydgoszczy - IV miejsce)

 

 

(Reprezentacja Pruszkowa - III miejsce)

 

Finał

Toruń 2:1 Warszawa U21

W wielkim finale spotkały się zdecydowanie najlepsze drużyny bydgoskiego Turnieju Miast - Toruń i Warszawa U21. Poziom tego meczu na pewno nie rozczarował. Oba zespoły grały swój futbol - Warszawianie długo budowali swoje akcje i próbowali strzałów z dystansu, Toruń bardzo mądrze się bronił i próbował grać z kontry. Z gry więcej mieli Warszawianie - długimi minutami prowadzili grę i oddawali bardzo dużo silnych strzałów z dystansu. Po stronie Torunia była jednak skuteczność. Już przy drugiej okazji podbramkowej udało im się zdobyć gola i wyjść na prowadzenie. Gracze ze stolicy odpowiedzieli pięknym trafieniem Tomka Warszawskiego, ale tego dnia nie było silnych na graczy z grodu Kopernika. Dosłownie w ostatniej akcji spotkania zadali śmiertelny cios i chwilę później świętowali zwycięstwo w całym turnieju! Czapki z głów przed oboma finalistami. Stworzyli przepiękne widowisko, które trzymało w napięciu do samego końca i było piękną ozdobą całego Turnieju Miast PL6 Bydgoszcz 2019!

 

(Reprezentacja Warszawy U21 - II miejsce)

 

(Reprezentacja Torunia - I miejsce)

Na indywidualne wyróżnienia szczególnie zapracowali zawodnicy dwóch najlepszych tego dnia zespołów - Warszawy i Torunia. Najlepszym Bramkarzem Turnieju okrzyknięto bardzo nowocześnie grającego bramkarza WU21 Tomka Warszawskiego. Jego kolega z zespołu Patryk Szeliga ustrzelił dla siebie statuetkę Najlepszego Strzelca (dzięki 10 bramkom w 8 spotkaniach), a miano Najlepszego Gracza Turnieju powędrowało zasłużenie w ręce lidera zwycięzców Krystiana Belzyta, który od pierwszego meczu solidnie pracował na to wyróżnienie.

 

Patryk Szeliga (Warszawa U21)

 

Tomasz Warszawski (Warszawa U21)

 

Krystian Belzyt (Toruń)

 

Uwzględniając wyniki bydgoskiego Turnieju Miast nowymi liderami rankingu Polskiej Ligi Szóstek została Warszawa U21, Pruszków spadł na drugą pozycję, a Torunianie zadebiutują w rankingu od razu na miejscu trzecim!

 

Advertisement