Ligowe

Podsumowanie rundy jesiennej

Od 2 września do 12 grudnia rozegrano 15 kolejek. W trakcie tych czterech miesięcy wydarzyło się naprawdę wiele: kilka zespołów opuściło rozgrywki, jedna drużyna do nich dołączyła. Jednak głównym źródłem emocji były spotkania.

1 kolejka

Rozgrywki rozpoczęły się 2 września i już byliśmy świadkami ciekawych pojedynków (Eagle Eye zwyciężyło 26:1 z North Zabrze Center) jednak po pierwszej kolejce, kiedy 8 drużyn wygrało swoje mecze, na próżno typować faworyta do zwycięstwa w lidze.

2 kolejka

Rozegrana 9 września 2 kolejka pokazała, że dwie drużyny (RKS Lipa i POM Mikulczyce) wyciągnęły wnioski z przegranych i zwyciężyły w swoim drugim meczu dopisując swoje pierwsze 3 punkty do tabeli. Pięć zespołów (Company Brothers, KS Sokół Halemba, ZZ Kadra Bielszowice, Ultimate Zaborze i DFK Rokita) wygrało drugi pojedynek z rzędu. Niestety, po tej niedzieli sześć ekip nie zdobyło jeszcze punktu, ale to nie przypięło im jeszcze łatki chłopców do bicia.

3 kolejka

16 września odbyło się 5 meczów, a spotkanie pomiędzy RKS Lipa i DFK Rokita zostało oddane walkowerem dla pierwszej z tych drużyn. Somalia Attack, po zaciętej walce z FC Po Nalewce, wygrała swój pierwszy mecz (6:5) i zapisała pierwsze trzy punkty na swoim koncie. Drużyny, które przewodniczyły tabeli zdobyły kolejne ważne punkty i aż 4 zespoły (Ultimate Zaborze, KS Sokół Halemba, Company Brothers i ZZ Kadra Bielszowice) wciąż pozostały niepokonane.

4 kolejka

Zdecydowanym hitem kolejki rozegranej 23 września miał być mecz pomiędzy Mistrzem Rudy Śląskiej: Company Brothers i zdobywcą pucharu Rudy Śląskiej: KS Sokół Halemba, oba te zespoły były dominujące w poprzednim sezonie. Spotkanie nie zawiodło oczekiwań i po zaciętej walce KS Sokół Halemba uległ Company Brothers w stosunku 2:4. Zwycięzca tego meczu objął prowadzenie w tabeli (Mecz pomiędzy Ultimate Zaborze i M*A*S*H 1948 został przełożony więc ekipa z Zabrza nie miała okazji zdobyć kolejnych punktów). W tej kolejce FC Rokitę Junior zastąpił Dentim Clinic i zespół z Katowic już wygrał swój pierwszy mecz w lidze zabrzańsko-rudzkiej, pokonując RKS Lipę 9 do 3. North Zabrze Center zwyciężyło z White Team Power i zapisało na swoim koncie pierwsze punkty.

5 kolejka

W ostatni dzień września odbyła się 5 kolejka, która była najbardziej emocjonującą ze wszystkich do tej pory rozegranych. W dwóch meczach o zwycięstwie decydowała przewaga jednej bramki: Company Brothers pokonała ZZ Kadrę Bielszowice 7:6, a Somalia Attack zwyciężyła z RKS Lipą 5:4 (pierwsza połowa była zdominowana przez Somalię, która do przerwy prowadziła 3:0, jednak zespół RKS Lipy wrócił na drugą połowę bardzo zdeterminowany, odrobił straty doprowadzając do remisu, a zwycięska dla Somalii bramka padła dosłownie w ostatniej minucie).W pozostałych meczach o zwycięstwie decydowała już większa przewaga. Faworyci nie zawiedli, oprócz wspomnianej już wcześniej Company Brothers swoje mecze wygrały też ekipy KS Sokół Halemba i Ultimate Zaborze.

6 kolejka

Na wielki hit odegranej 7 października kolejki zapowiadało się spotkanie pomiędzy Ultimate Zaborze i Dentim Clinic. Mecz ten nie zawiódł oczekiwań i po pełnej napięcia godzinie, zakończył się remisem 3:3. Również spotkanie pomiędzy Eagle Eye i Somalią Attack było bardzo wyrównane, ale ostatecznie pierwsza z ekip zdobyła bramkę więcej i dopisała 3 punkty do swojego dorobku. Swoje mecze wygrały drużyny ze szczytu tabeli: Company Brothers i ZZ Kadra Bielszowice.

7 kolejka

Następna kolejka została rozegrana 14 października. Ważnym spotkaniem był mecz pomiędzy ZZ Kadrą Bielszowice i KS Sokołem Halemba, które zakończyło się wygraną drużyny z Bielszowic 3:0. Bardzo ciekawe okazało się też starcie pomiędzy POM Mikulczyce i RKS Lipą. Mecz rozpoczął się zdecydowanym prowadzeniem drużyny z Rudy Śląskiej (4:0), która schodziła na przerwę z przewagą kilku bramek. Druga połowa przyniosła wyrównanie wyniku i gdy zanosiło się na remis, drużyna z Zabrza zdobyła 2 kolejne bramki. Spotkanie zakończyło się wynikiem 10:8 i wygraną POM Mikulczyce. Swoje mecze wygrały również: Company Brothers (18:14 z FC Black Ruda Śląska), Ultimate Zaborze (9:4 z Somalią Attack), Dentim Clinic (11:2 z M*A*S*H 1948) oraz Eagle Eye (12:9 z Kick Sprint), które zbliża się do drużyn prowadzących w tabeli.

8 kolejka

21 października rozegrano 8 kolejkę ligi Playarena Zabrze & Ruda Śląska. O zwycięstwie w każdym ze spotkań decydowała różnica kilku bramek. Drużyny prowadzące w tabeli wygrały swoje mecze: Company Brothers 5:2 RKS Lipa, Eagle Eye 10:6 POM Mikulczyce, ZZ Kadra Bielszowice 16:2 North Zabrze Center, KS Sokół Halemba 16:4 FC Po Nalewce, Dentim Clinic 9:1 DFK Rokita, Ultimate Zaborze 17:1 Kick Sprint* i coraz bardziej widoczna staje się różnica pomiędzy nimi i środkiem tabeli.
*Mecz został rozegrany w późniejszym terminie.

9 kolejka

W ostatnią niedzielę miesiąca (28.10) odbyły się mecze w ramach 9 kolejki. Dwa spotkania przełożono (Somalia Attack vs DFK Rokita, ZZ Kadra Bielszowice vs FC Po Nalewce), a jedno oddano walkowerem (RKS Lipa 3:0 White Team Power). Na najbardziej emocjonujący pojedynek zapowiadał się mecz pomiędzy liderem tabeli-Company Brothers i Eagle Eye, które zajmowało do tej pory trzecie miejsce. Spotkanie zakończyło się wynikiem 11:5 dla pierwszej z drużyn. Różnicą dwóch bramek (7:5) zakończył się mecz pomiędzy Kick Sprint i M*A*S*H 1948. Ultimate Zaborze, Dentim Clinic i Sokół Halemba wygrały swoje mecze i dopisały do swojego dorobku kolejne trzy punkty.

10 kolejka

4 listopada  rozegrana została rozegrana pierwsza kolejka nowego miesiąca. Szczególnie jedno ze spotkań przykuwało uwagę już od dłuższego czasu. Mecz pomiędzy dotychczasowym liderem - Company Brothers, które mogło poszczycić się kompletem 27 punktów, a vice-liderem Ultimate Zaborze czyli drużyną legitymującą się 8 zwycięstwami i remisem.  Oczywiste było, że jeśli wygra Company to umocni się na prowadzeniu, a w przypadku zwycięstwa Ultimate to ono obejmie przodownictwo w tabeli. Mecz wyłonił nowego lidera! Po pełnych emocji 60 minutach zabrzańska drużyna pokonała ekipę z Rudy Śląskiej 8:5! Kadra Bielszowice, zajmująca trzecie miejsce w tabeli, zwyciężyła 10:8 z FC Black Ruda Śląska. Dentim Clinic pokonał Somalię Attack 10:4  i coraz bardziej zbliżał się do czołowych ekip. Największa liczba bramek padła w spotkaniu pomiędzy FC Po Nalewce i North Zabrze (5:22), było ich aż 27! Swoje mecze wygrały też Eagle Eye, KS Sokół Halemba, Kick Sprint i POM Mikulczyce.

11 kolejka

W Narodowe Święto Niepodległości 11 listopada rozegrano 11 kolejkę ligi. Najciekawszym spotkaniem było to pomiędzy Eagle Eye i KS Sokołem Halemba, czyli zespołami zajmującymi 4 i 5 miejsce w tabeli, które zakończyło się wynikiem 11:10, o zwycięstwie zdecydowała tylko 1  bramka! Nowy lider tabeli - Ultimate Zaborze, zdobył koleje trzy punkty bez wychodzenia na murawę, ekipa White Team Power oddała mecz walkowerem. Pozostałe drużyny z góry tabeli również wzbogaciły swój dorobek punktowy: Company Brothers 9:3 M*A*S*H 1948, ZZ Kadra Bielszowice 11:2 RKS Lipa, Dentim Clinic 17:3 Kick Sprint. Swoje mecze wygrały też DFK Rokita, Somalia Attack.