Pruszków - Radom

29.12.2018

Godz. 20:00

Soccer Arena, Warszawa

29 grudnia mogliśmy ekscytować wieńczącym 2018 rok spotkaniem w ramach Polskiej Ligi Szóstek. Punktualnie o 20:00 na murawę warszawskiej Soccer Areny wybiegły reprezentacje Pruszkowa, który wraca do gry w PL6 po dłuższej przerwie i Radomia, debiutującego w tych rozgrywkach. Selekcjoner Reprezentacji Pruszkowa powołał na to starcie 12 zawodników, natomiast Radom przyjechał w skromnym, 8-osobowym składzie.

Relacja "Minuta po minucie"

1 min - Grę rozpoczyna Radom

2 min - Pierwszy strzał Pruszkowa, Patryk Kostyra ze sporej odległości uderzył i piłka minęła bramkę nie stwarzając żadnego

zagrożenia

3 min - Pierwsza próba zagrożenia bramki gospodarzy. Zawodnik reprezentacji Radomia dośrodkował w pole karne przeciwnika, ale po chwilowym zagrożeniu obrońca Pruszkowa wybija piłkę wgłąb pola

4 min - Niewykorzystana szansa Pruszkowa. Obrońca podał z okolic środka boiska wprost pod pole karne, a tam napastnik w granatowym trykocie spróbował pokonać bramkarza gości, ale strzał nie zrobił wrażenia na goalkeeperze drużyny przyjezdnej

4 min - Bartek Surmacz przed szansą!! Odebrał podanie i minął bramkarza i strzałem z ostrego kąta próbował zdobyć bramkę, jednak szybka reakcja obrońcy żółto-czarnych uniemożliwiła mu otworzenie wyniku

7 min - GOOOOL!!! 1:0 dla Pruszkowa Mateusz Zasadzki wyłuskał piłkę od obrońcy Radomia i zabrał się z piłką uderzając ją, pomiędzy nogami bramkarza. Pomimo tego, że to Radom sprawiał wrażenie mocniej naciskających to na prowadzenie wyszli Pruszkowianie.

7 min - Świetne podanie Borkowskiego do Orczykowskiego, ten minimalnie chybił głową. Szkoda, gdyż mogliśmy mieć remis po szybkiej odpowiedzi.

8 min -   Groźne uderzenie głową Sokołowskiego, niestety niecelne i Radom nadal przegrywał

8 min -   Strzał Patryka Kostyry, ale piłka szybuje nad bramką

12 min - Po kilku minutach posuchy mieliśmy dobrze zapowiadającą się akcję Radomia. Bartłomiej Orczykowski z flanki próbował dośrodkować po ziemii, ale Marcin Grzelak stanął na linii lotu piłki i wybił ją.

15 min - Zmarnowana okazja Macieja Ostrowskiego!!! Zawodnik Pruszkowa urwał się na lewej flance, zostawiając z tyłu obrońców i starał się podać do kolegi, ale bramkarz gości udaremnił tę próbę

15 min - Ładna akcja gospodarzy. Od środka boiska zaczęli grać piłką i z każdym kolejnym podaniem zdobywali przewagę pola. Na skrzydło piłkę dostał Dawid Trójczak, który spróbował pokonać strażnika bramki Radomia, ale Adam Czerwiec znów górą.

15 min - GOOOOL Radom!!! Piękna kontra w wykonaniu Radomia, a konkretnie Bartłomieja Orczykowskiego, który po przejęciu piłki przy swoim polu karnym zrobił rajd przez całą długość boiska i oddał celny strzał. Obrońca Pruszkowa jeszcze próbował ratować sytuację, ale było już za późno. Po blisko 16 minutach mamy remis 1:1

16 min - Wojtek Górnicki dobrze uderzył z dystansu zmuszając do interwencji Michała Papierza. Ten paruje piłkę przed pole karne, a tam znalazł się kolejny zawodnik żółto-czarnych, który próbował umieścić piłkę w siatce Pruszkowa, ale i tym razem zwycięsko wychodzi z tego goalkeeper

17 min - GOOOOOL Radom!!! 2:1. Dośrodkowanie ze skrzydła wgłąb pola karnego Pruszkowa, które niefortunnie przyjmuje obrońca wykładając piłkę wbiegającemu Orczykowskiemu. Mamy prowadzenie Radomia w spotkaniu

18 min - Zmarnowana 100% akcja Radomia. Wojciech Górnicki wyłożył piłkę Bartkowi Orczykowskiemu na pustą bramkę, a ten niestety nie trafił czysto w piłkę i minęła ona bramkę. Grę wznowił bramkarz

18 min - Tym razem na bramkę uderzał zespół Pruszkowa zmuszając do interwencji Adama Czerwca, ale nie zdołali zaskoczyć przeciwnika

18 min - Po kilku podaniach Górnicki uderzał na bramkę gospodarzy, ale mocno niecelnie

19 min - Duże nieporozumienie w drużynie granatowych. Za lekkie podanie stopera do goalekeepera, które mogło paść łupem przeciwnika, jednak bramkarz Pruszkowa w odpowiednim momencie dostawił nogę uniemożliwiając przeciwnikowi powiększyć przewagi

20 min - Maciej Szczepanik popisał się bardzo dobrym uderzeniem z dystansu na bramkę gości, ale wspaniałą interwencję notuje Michał Papierz, który wybija piłkę lecącą w światło bramki

21 min - 2:2 GOOOL Pruszków!! Debiutancka bramka Bartka Przybylskiego. Patryk Kostyra chwilę dryblował z piłką próbując wymanewrować obrońcę i w międzyczasie dostrzegł wbiegającego kolegę, a ten nie pomylił się i umieścił piłkę w bramce

22 min - 3:2 dla Radomia!!!! Mateusz Sokołowski zdobywa bramkę chwilę po wznowieniu gry. Szybka akcja, w której jeden z graczy w żółto-czarnych barwach próbował uderzać piłkę, ta odbiła się od obrońcy i spadła wprost pod nogi Sokołowskiego, a ten pewnym strzałem pokonuje Papierza

23 min - Kolejny pojedynek Sokołowski vs. Papierz. Tym razem górą bramkarz Pruszkowa. Mieliśmy aut, po którym groźnie uderzał Borkowski, ale ofiarnie plecami sytuację ratuje Tarkowski.

24 min - Olek Stańczyk wykłada piłkę Patrykowi Kostyrze by ten w sytuacji sam na sam mógł pokonać bramkarza gości i doprowadzić do remisu, ale Adam Czerwiec broni piłkę jak natchniony. Pruszkowianie zmarnowali ogromną szansę.

26 min - 3:3!!! Wyrównuje Michał Kozaczkow, który popisał się pięknym uderzeniem z główki po dośrodkowaniu nie dając jakichkolwiek szans bramkarzowi drużyny przeciwnej.

27 min - Piękna akcja Orczykowskiego!!! Zawodnik przyjął piłkę będąc naciskanym przez dwóch obrońców, jednak zwodem i szybkością poradził sobie z Nimi oddając strzał, który na jego nieszczęście obił jedynie słupek.

28 min - 4:3 dla Pruszkowa!!!! Mateusz Zasadzki zdobywa kolejną bramkę. Po zamieszaniu w polu karnym piłka wymknęła się na skraj pola karnego, do której dopadł zawodnik Pruszkowa i pokonał goalkeepera Radomiaków

30 min - RZUT KARNY dla Radomia!!! Mateusz Sokołowski podszedł do niego z dużą pewnością siebie i bez problemu wykorzystał sytuację. Mamy 4:4 tuż przed przerwą!!!

31 min - Grę wznowił Pruszków

32 min - Ładne uderzenie gracza z Radomia jednak Michał Papierz obronił

32 min - GOOOL!!! 5:4 dla Radomia. Strzelcem bramki Ambasador z Radomia czyli Wojtek Górnicki. Po rozegraniu piłki z rzutu rożnego strzelec wyborowy dopadł do piłki i pewnie wykorzystał szansę.

36 min - Trójczak zagrał do Przybylskiego, ten po przyjęciu spróbował podać do lepiej ustawionego kolegi, ale niestety piłka nie dociera do napastnika Pruszkowa

37 min - Orczykowski zwodem minął dwóch zawodników gospodarzy i oddał strzał, który minimalnie minął bramkę

37 min - Kozaczkow przyjmuje piłkę pod polem karnym będąc naciskanym przez obrońcę i podał do Ostrowskiego, który wyszedł na dogodną pozycję, z której oddał strzał. Jednakże futbolówka przelatuje obok słupka

40 min - Znów Kozaczkow przyjął piłkę w ten sam sposób i spróbował pokonać bramkarza gości, ale Adam Czerwiec na posterunku

40 min - Zamieszanie w polu karnym Pruszkowa, w którym piłkę przejął Borkowski i huknął w kierunku bramki, lecz piłka odbiła się od obrońcy i mamy rzut rożny

42 min - Szczepanik zrobił piękny rajd spod własnego pola karnego w okolice szesnastki gości i próbował zaskoczyć Papierza strzałem z lewej nogi. Strzał został zablokowany przez goalkeepera Pruszkowa

43 min - Piękny cross Tarkowskiego do Kostyry, który uderzył piłkę na wślizgu niestety niecelnie.

44 min - Tarkowski przyjął piłkę w okolicach środka boiska i bez zastanowienia strzelił na bramkę przeciwnika. Dobry strzał, ale bramkarz Radomia złapał w koszyczek

45 min - W tym meczu to już klasyk. Pruszków zagrywa do środkowego napastnika blokowanego przez stopera, a ten odwraca się i próbuje pokonać Adama Czerwca. Tym razem żółto-czarnych ratuje słupek

46 min - Zmarnowana 100% sytuacja przez Pruszków. Przez zamieszanie związane z domniemanym faulem do piłki doszedł Kostyra, który miał przed sobą tylko bramkarza. Przymierzył i strzelił.... obok bramki

48 min - Sokołowski odbiera dośrodkowanie kolegi z drużyny i uderza z dropsztyka na bramkę, ale Papierz na posterunku ratuje drużynę przed stratą bramki

48 min - Kostyra przyjął piłkę tyłem do bramki, odwrócił się i próbował strzałem z woleja doprowadzić do remisu, jednak piłka minęła słupek

49 min - Orczykowski zrobił długi rajd lewą stroną boiska na pełnej szybkości oddając strzał, który broni bramkarz gospodarzy Michał Papierz

49 min - Znów Orczykowski oddał strzał w sytuacji sam na sam po przejęciu piłki w środku pola, lecz i tym razem górą goalkeeper Pruszkowa

50 min - Zamieszanie w polu karnym, które mogło zakończyć się bramką gospodarzy, ale obrońca Radomia stał na posterunku i nie pozwolił przekroczyć piłce linii bramkowej

51 min - Adam Czerwiec ratuję drużynę w opałach. Broni dwie groźne sytuacje jedna po drugiej nie pozwalając drużynie Pruszkowa doprowadzić do remisu

52 min - Orczykowski otrzymał podanie przed pole karne i uderzał starając się powiększyć przewagę i na staraniach się skończyło

52 min - Tarkowski mija dryblingiem kilku zawodników gości i uderzył na bramkę, ale piłka znów obija aluminium

53 min - Surmacz do Kostyry, Kostyra do Trójczaka i bardzo mocny strzał na bramkę Czerwca, ale on był jak w transie i wybronił bardzo trudną piłkę

57 min - Grzelak otrzymuje bardzo dobre podanie od kolegi i bez zastanowienia kieruje futbolówkę w światło bramki, ale spod ziemi wyrasta Adam Czerwiec, który oddala zagrożenie

57 min - 6:4 RADOM!!!! Orczykowski odbiera podanie i pewnie kieruje strzałem piłkę do bramki. Michał Papierz wreszcie pokonany, a Radom cieszył się z dwubramkowego prowadzenia

58 min - 6:5 Bramka dla Pruszkowa!!!! Kozaczkow tuż po wznowieniu gry od środka pobiegł z piłką na połowę przeciwnika i oddał piękny strzał po ziemii, który zaskoczył Adama Czerwca. Pruszków wrócił do gry!!

59 min - 6:6 Remis!!! Kostyra doprowadził do remisu. Odebrał podanie tyłem do bramki, mając na plecach obrońcę. Kierunkowe przyjęcie mylące stopera i mocne uderzenie, przy którym Adam Czerwiec nie miał większych szans. Powrót Pruszkowa z dalekiej podróży

60 min - 7:6 TARKOWSKI GOOOL!!! Po zamieszaniu w polu karnym piłka znalazła się w okolicach środka pola. Tam był Tarkowski, który mocnym strzałem po ziemii tuż przy słupku zdobył bramkę dającą zwycięstwo swojemu zespołowi. Brawo Pruszków!!!

60 min - Ostatnia akcja, bohaterem Michał Papierz, który świetnie zachował się przy dośrodkowaniu i nie pozwolił na to by Radom doprowadził do remisu. KONIEC tego meczu!

Bramki dla Pruszkowa: Michał Kozaczkow x2, Mateusz Zasadzki x2, Bartłomiej Przybylski x1, Patryk Kostyra x1, Mateusz Tarkowski x1

Bramki dla Radomia: Bartłomiej Orczykowski x3, Mateusz Sokołowski x2, Wojciech Górnicki x1

Za nami ekscytujące spotkanie, które trzymało w napięciu do samego końca! Chłopaki z obu ekip zostawili mnóstwo serducha i sił, by przynieść chlubę swojemu miastu. Zwycięsko z tego starcia wyszła Reprezentacja Pruszkowa, która zaliczyła fantastyczny comeback i odmieniła losy meczu w trzy ostatnie minuty.  Gospodarze udowodnili, że w porównaniu z poprzednimi spotkaniami, zaliczyli znaczący progres, dzięki czemu mogli zgarnąć pełną pulę i poprawić swoją pozycję w Tabeli Wszechczasów. Reprezetacja Radomia zgrała naprawdę fajną piłkę i pokazała, że może jeszcze namieszać w rozgrywkach PL6, pod warunkiem posiadania większej kadry.

W moim odczuciu, w pewnym momencie chłopakom z obu reprezentacji zaczęły puszczać nerwy i szkoda, że nie było sędziego, który mógłby rozstrzygnąć wszelkie spory na boisku. Przykład tego meczu pokazuje, że arbitrzy w rozgrywkach na szczeblu rozgrywek PL6 są przydatni i jeśli jest okazja to warto z ich usług skorzystać.

Dziękujemy wszystkim za przeczytanie relacji, a tym którzy jeszcze nie widzieli meczu zostawiamy link do spotkania, które dostępne jest TUTAJ.