PL6

#PL6 Relacja Radzionków - Chorzów&Świętochłowice

W niedzielę (9 grudnia) w Radzionkowie zespół gospodarzy podejmował połączoną reprezentację Chorzowa i Świętochłowic w ramach Polskiej Ligi Szóstek. Atmosferę piłkarskiego święta można było wyczuć już kilka dni przed samym meczem. W przedmeczowych wywiadach zawodnicy obu drużyn byli zmotywowani i zapowiadali walkę do ostatniego gwizdka, aby w debiutanckim spotkaniu PL6 odnieść premierowe zwycięstwo.

Relacja "Minuta po minucie"

1min - Grę rozpoczyna drużyna Chorzów&Świętochłowice.

1min - Pierwsza okazja drużyny Chorzowa i Świętochłowic. Rozpoczęli z autu na wysokości pola karnego, celne dogranie przed pole karne do wbiegającego zawodnika i mamy strzał Pokorskiego, który mija słupek.

2min - Próba strzału zielonych zza połowy, ale piłka leci obok słupka.

2min - Tym razem okazja Radzionkowa. Po kilku podaniach gracze przedostali się pod pole karne Chorzowa&Świętochłowic, następnie jeden z nich wykonał kolejne podanie w szesnastkę, jednak piłka dograna za plecy i śliskie boisko zażegnały zagrożenie.

3min - Sprytne zagranie Radzionkowa. Gospodarze rozpoczęli z autu w okolicach pola karnego przeciwników i szybkim strzałem próbowali zaskoczyć drużynę przyjezdnych, ale piłka leci minimalnie obok słupka.

4min - Mamy pierwszego GOLA!!!! 1:0 dla Chorzowa&Świętochłowic. Bardzo ładna akcja. Po wymianie kilku podań w okolicach środka boiska Daniel Kowalski dośrodkował idealnie na dalszy słupek, a tam niepilnowany Daniel Gondek głową skierował piłkę do siatki. Bramkarz bez szans.

5min - Mogło być 1:1 po szybkiej kontrze, ale na posterunku Mateusz Merta, który paruje niewygodną piłkę.

7min - Zmarnowana sytuacja Radzionkowa!!! Po błędzie obrońców Chorzowa&Świętochłowic piłkę otrzymuje zawodnik niebieskich, który popędził z piłką w pole karne przeciwników, ale Merta popisuje się świetną interwencją.

8min - Znów Radzionków nie wykorzystuje sytuacji. Przejętą piłkę na połowie Chorzowian skrzydłowy podawał do napastnika, a ten spróbował strzału, który mija bramkę.

9min - Nieoczekiwana sytuacja dla Chorzowa&Świętochłowic. Kowalski oddał jak się wydawało prosty strzał do obrony, ale Pokorski wślizgiem spróbował przeciąć strzał i zaskoczyć bramkarza, jednak piłka minęła słupek.

11min - Próba strzału Gondka, ale bardzo niecelna.

12min - Tym razem próba Radzionkowa, lecz tak jak w przypadku ostatniego strzału Chorzowa, piłka nie zmierzała w kierunku bramki.

13min - Mateusz Merta ratuje Chorzów&Świętochłowice przed utratą bramki. Zawodnik ze skrzydła próbował dośrodkowania po ziemi jednakże goalkeeper gości zdejmuje piłkę z nogi zawodnikowi Radzionkowa.

15min - Koszmarny błąd obrony Radzionkowa!!! Zawodnik przyjezdnych zdobywa piłkę pod polem karnym i oddaje strzał. Jednak Damian Purolczak ratuje swoją drużynę.

16min - Próba Kowalskiego. Zawodnik gości próbował uderzyć piłkę wolejem, jednak ta poszybowała wysoko ponad bramkę i grę wznowi bramkarz.

17min - Pokorski podawał do Gondka, który znajdował się w polu karnym. Gondek próbował strzelać, ale obrońca i bramkarz Radzionkowa skutecznie zatrzymali jego zapędy.

18min - Bardzo blisko bramki dla gospodarzy!! Zawodnik niebieskich strzela z okolic połowy boiska, Merta niepewnie wybił i wykorzystał to wbiegający zawodnik, który wślizgiem próbował zdobyć bramkę, jednak piłka ląduje w bocznej siatce.

19min - Zaprzepaszczenie stuprocentowej okazji przez drużynę z Chorzowa i Świętochłowic. Grzesik wyszedł sam na sam. Na prawej stronie pokazał się kolega i tam wylądowała piłka. Próba strzału z ostrego kąta na prawym skrzydle i piłka ląduje w rękach bramkarza. Szkoda, że Grzesik nie spróbował kończyć samodzielnie.

19min - Próba strzału Radzionkowa, jednak strzał blokuje obrońca. Mamy rzut rożny.

21min - GOOOOOL!!! 2:0 dla Chorzowa i Świętochłowic. Świetna akcja. Zwód na połowie boiska Daniela Kowalskiego, rajd w pole karne, wyłożenie piłki koledze i dopełnienie formalności przez Daniela Gondka.

22min - Strata przed polem karnym obrońcy Chorzowa i próba szybkiego strzału wykonana przez Radzionków, jednak strzał był bardzo niecelny.

25min - Świetna interwencja Damiana Purolczaka, który uratował drużynę przed stratą bramki. Ładna akcja reprezentacji Chorzów&Świętochłowice, ale w tym starciu wygrał bramkarz drużyny przeciwnej.

26min - Tym razem umiejętnościami bramkarskimi popisał się Mateusz Merta, który nie pozwolił by piłka zatrzepotała pierwszy raz w siatce. Akcja Radzionkowa była bardzo ładna. Jeden z zawodników zagrał piłkę zewnętrzną częścią stopy, a napastnik próbował kończyć strzałem z woleja trafiając bramkarza.

26min - GOOOOOL! Pierwsza bramka Radzionkowa w tym meczu!!! Po odgwizdaniu przez sędziego przewinienia blisko linii bocznej przy polu karnym, Mateusz Pietryga zdecydował się na uderzenie z ostrego kąta. Po strzale piłka odbiła się od przeciwnika i wpadła do bramki Merty.

28min - Wspaniała interwencja Mateusza Merty. Zawodnik z Radzionkowa miał sytuację 1 na 1, ale bramkarz ofiarnie rzucił się zgarniając piłkę spod nóg oponenta.

30min - Bardzo dobre wykonanie rzutu wolnego przez Radzionków, ale znów przeszkodą do zdobycia bramki okazuje się być Mateusz Merta.

31min - Tym razem rzut wolny wykonywany przez gospodarzy nie zagroził w żaden sposób bramce Chorzowa.

32min - Dobra interwencja Purolczaka który zatrzymał strzał z ostrego kąta i nie pozwolił podwyższyć prowadzenia Chorzowiczanom

35min - Bramkarz drużyny Radzionkowa ratuje drużynę przed stratą bramki. Wspaniała interwencja po strzale z woleja. W tym momencie to zdecydowanie najlepszy zawodnik gospodarzy.

36min - Doskonały powrót Daniela Kowalskiego!!! Gracz niebieskich pędził w kierunku bramki, miał sytuację 1 na 1, ale Kowalski, który wrócił się spod pola karnego przeciwnika wyłuskuje mu piłkę.

37min - Interwencja meczu Damiana Purolczaka!!!! Zatrzymał akcję 2 na 1. Gracze Chorzowa i Świętochłowic wyprowadzili kapitalną kontrę, którą pozostało tylko wykończyć, ale na przeszkodzie stanął bohater Radzionkowa i wyrastając spod ziemi zatrzymał strzał.

38min - Bystrzowski uderza piłkę z rzutu wolnego, ale Damian Purolczak popisuje się wspaniałą paradą. W tym meczu bronienie trudnych piłek to dla niego rutyna.

39min - 3:1 dla Chorzowa&Świętochłowic!!!! Znów kontra, znów 2 na 1, ale tym razem dobre wykończenie podcinką wykonuje Marcin Pokorski.

40min - Na zakończenie pierwszej połowy dobrą interwencję zalicza goalkeeper Chorzowian Mateusz Merta, który broni groźny strzał.

Koniec pierwszej połowy!

41min - Grę po przerwie wznawia Radzionków.

42min - Kapitalna akcja graczy z Chorzowa i Świętochłowic. Jeden z graczy był kryty przez dwóch zawodników, jednak sprytnym podaniem stworzył koledze sytuację wypuszczając go sam na sam z bramkarzem jednak strzał oddany przelatuje obok słupka.

42min - Szybka odpowiedź Radzionkowa. Dośrodkowanie do skrzydła z połowy boiska do niekrytego zawodnika, ten uderzał z ostrego kąta. Goalkeeper Chorzowa wybija piłkę w środek pola karnego, dopada do niej kolejny gracz gospodarzy, ale obrońca na jest na swoim miejscu i blokuje strzał nabijając przy tym przeciwnika.

44min - Próba strzału z dalszej odległości wykonana przez stopera Radzionkowa, jednak bardzo niecelna.

45min - Bystrzowski pięknie przepuścił piłkę dogrywając ją do Kowalskiego, ten zszedł do skrzydła próbując strzału z ostrego kąta, ale bramkarz jest w odpowiednim miejscu i neutralizuje zagrożenie.

46min - Dobre wyjście Mateusza Merty. Wypiąstkował dośrodkowanie, które mogło stworzyć zagrożenie.

47min - Goście marnują dobrą okazję do zdobycia bramki. Gondek dogrywał ze skrzydła w pole karne, a Kowalski nieczysto uderzył piłkę i z kilku metrów poszybowała wysoko ponad poprzeczkę.

48min -  Daniel Kowalski samodzielnie drybluje kilkanaście metrów piłkę by zgubić obrońców, oddał strzał, który miał zaskoczyć bramkarza, ale piłka nadal nie znajduje drogi do bramki.

49min - Kowalski zmarnował stuprocentową okazję do podwyższenia prowadzenia. Chciał przelobować bramkarza co mu się udało, jednak futbolówka leciała na tyle długo by obrońca Radzionkowa mógł ją wybić z linii bramkowej.

49min - 4:1!!!!! Skrzydłowy Chorzowian próbował uderzać piłkę na bramkę, mocno po ziemi, ale ta znalazła się przy nodze Daniela Kowalskiego i tym razem pokonał Damiana Purolczaka.

50min - Merta nie dał oszukać się napastnikowi, który stojąc tyłem uderzał piętką.

50min - Kolejna akcja Radzionkowa zakończona mocnym strzałem w światło bramki, ale i tym razem górą goalkeeper gości.

51min - Kolejna bramka dla przyjezdnych i na tablicy wyników widniał w tym momencie wynik 5:1!!! Robert Grzesik pięknie dośrodkował w pole karne, a tam Daniel Gondek skierował piłkę głową do siatki przeciwnika.

54min - Piękna wymiana podań w wykonaniu graczy z Chorzowa i Świętochłowic, która pozwoliła na stworzenie sytuacji bramkowej, ale niestety jedno podanie za dużo i strata piłki.

54min - Szybka odpowiedź Radzionkowa. Strzał zza pola karnego, który odbił się od obrońcy zielonych znaczników i leciał w kierunku bramki, ale bramkarz na posterunku.

55min - GOOOOL!!! Radzionków 2:5!!! Łukasz Budny odebrał piłkę obrońcy przy polu karnym wygrywając z nim bark w bark, a następnie umieszcza piłkę w siatce. Bramkarz był bezradny.

56min - Kowalski sprytnie odebrał piłkę obrońcy Radzionkowa i popędził z nią w pole karne próbując strzału, ale Purolczak swoim wyjściem uratował sytuację.

59min - Kilka podań wymienionych przez dwójkę Kowalski-Klimas. Klimas po otrzymaniu kolejnej piłki popędził z nią w pole karne i próbował oszukać Damiana Purolczaka, ale goalkeeper nie dał się tak łatwo zwieść.

59min - Bystrzowski ładnie przerzuca piłkę nad obrońcami, dopada do niej Kowalski i próbouje strzału, ale niestety znów piłka mija bramkę. Gdyby Chorzowianie wykorzystywali wszystkie swoje akcje mógłby w tym momencie być już wynik dwucyfrowy na ich koncie.

60min - RZUT KARNY dla Chorzowa!!! Wykonawcą Marcin Pokorski vs. Damian Purolczak. Pewnie wykorzystany rzut karny i tym razem to napastnik był górą. Mamy wynik 6:2 dla Chorzowa&Świętochłowic!!!

63min - GOOOOL dla Radzionkowa!!! 3:6!! Kontrowersyjny rzut wolny dla Radzionkowa. Zawodnik niebieskich mocno uderzał piłkę, którą niefortunnie sparował bramkarz gości wprost pod nogi Daniela Sadowskiego, który wykończył akcję.

66min - Akcja Radzionkowa. Skrzydłowy gospodarzy minął Tomka Klimasa i wyłożył piłkę koledze, ale ten nie trafił w piłkę i wynik nie uległ zmianie.

66min - Kapitalna kontra Chorzowa i tragiczne wykończenie. Goście mieli akcję 3 na 2, ale niestety nie skorzystali z okazji i strzał poszybował wysoko ponad bramkę.

67min - Klimas uderza zza obrońcy w kierunku bramki, ale Damian Purolczak pewnie interweniuje.

69min - Radzionków marnuje 10000% sytuację. Skrzydłowy uderzył piłkę w kierunku bramki, ta odbiła się od bramkarza Chorzowa&Świętochłowic i spadła wprost pod nogi napastnika gospodarzy, a ten przestrzelił piłkę z ok. 2 metrów na pustą bramkę. To chyba Kicks sezonu!!!

71min - Radzionków kolejny raz nie wykorzystał dogodnej sytuacji. Tym razem piłka po strzale obija słupek.

73min - GOL Radzionków!!!! Na tablicy wyników 4:6. Sytuacja którą przytomnie wykorzystuje Beniamin Ilnicki, precyzyjnie strzelając w lewy róg bramki zakoczonego Mateusza Merty.

73min - Kolejna groźna sytuacja dla gospodarzy. Po dośrodkowaniu napastnik próbował umieścić piłkę w siatce wykonując wślizg, ale piłka niestety mija bramkę.

76min - Bramka kontaktowa Radzionkowa 5:6!!!!!!!! Ostatnie minuty należały gospodarzy i kolejna piękna akcja. Piotr Cichoń otrzymał podanie od partnera, zwodem minął bramkarza i pewnie skończył strzałem z ostrego kąta na pustą bramkę.

80min - DANIEL GONDEK GOOOL 7:5 dla Chorzowa w ostatniej akcji!!! Piękny pokaz umiejętności Daniela. Przejął piłkę na swojej połowie uwalniając się spod pressingu dwóch przeciwników i popędził na bramkę rywali. Tam wykonał zwód, zmylił bramkarza i pewnie wykończył akcję. Koniec meczu.

Koniec spotkania! Reprezentacja Chorzowa&Świętochłowic w swoim premierowym spotkaniu w Polskiej Lidze Szóstek pokonuje Reprezentację Radzionkowa 7:5!

MVP Chorzów&Świętochłowice: Mateusz Merta

MVP Radzionków: Damian Purolczak

Spotkanie od samego początku stało na wysokim poziomie. Oba zespoły zostawiły na boisku serce i mnóstwo sił, aby przynieść chwałę swojemu miastu w swoim pierwszym meczu w PL6. Zdecydowanie swój „dzień konia” mieli dzisiaj bramkarze, którzy wyczyniali cuda w bramce i to w głównej mierze dzięki nim drżeliśmy do samego końca o wynik meczu.

Gratulujemy Reprezentacji Chorzowa&Świętochłowic premierowego zwycięstwa i życzymy powodzenia w kolejnych spotkaniach Polskiej Ligi Szóstek!

Dla osób, które nie mogły śledzić transmisji na żywo, zapraszamy na retransmisję spotkania TUTAJ.