Playarena
Dodany: Komentarzy: 0

Grając w Playarena, możesz wystąpić w EMF Champions League!

W 2016 roku po raz pierwszy w historii przeprowadzony został turniej EMF Champions League, w którym udział bierze co roku kilkadziesiąt najlepszych drużyn w Europie w piłce nożnej 6-osobowej. Prawo do gry w tych rozgrywkach otrzymują w każdym sezonie dwie drużyny z naszego kraju - Mistrz Polski Playarena oraz zdobywca Fortuna Pucharu Polski Playarena.
 

Milowy krok w rozwoju dyscypliny

Pomysł organizacji Ligi Mistrzów, której celem - podobnie jak w futbolu 11-osobowym - jest wyłonienie najlepszej drużyny klubowej w Europie pojawił się w głowach władz Europejskiej Federacji Minifutbolu kilka lat temu. W 2016 roku nareszcie udało się go zrealizować, co było milowym krokiem w rozwoju piłki nożnej 6-osobowej jako niezależnej dyscypliny sportowej. Dzięki temu już nie tylko reprezentacje narodowe mogą każdego roku walczyć ze sobą na arenie międzynarodowej, ale także najlepsze zespoły klubowe z poszczególnych krajów.


 

Logo symbolizujące koronę i piłkę

Walka w Lidze Mistrzów toczy się o "koronę" najlepszego klubu Europy w piłce nożnej 6-osobowej. W związku z tym, logo EMF Champions League swoim kształtem przypomina dwa przedmioty jednocześnie - koronę oraz piłkę. Co ciekawe, zostało ono zaprojektowane przez Polaka. Jego autorem jest Tomasz Kosek, grafik od lat związany z rozgrywkami Playarena.


Gdzie i kiedy odbywały się poprzednie edycje Ligi Mistrzów?

Dwie poprzednie edycje EMF Champions League przyjmowały formę 3-dniowego turnieju, który odbywał się w Słowenii. Gospodarzem pierwszej imprezy był Maribor, gdzie najlepszą drużyną klubową w Europie został węgierski zespół Aramis SE-Mad Dogs. Rok później uczestnicy Ligi Mistrzów zawitali do Terme Catez, w którym najsilniejsza okazała się drużyna z Czarnogóry - Dadi/Eurozox NO-MI.


Kto może reprezentować Polskę w Lidze Mistrzów?

Polskę w EMF Champions League mogą na dzień dzisiejszy reprezentować dwie drużyny - Mistrz Polski Playarena i zdobywca Fortuna Pucharu Polski Playarena. W ten sposób szansę gry w Lidze Mistrzów otrzymały w latach poprzednich Flying Cater-Group Łódź i Gloria Victis Warszawa w 2016 roku oraz Dentim Clinic Katowice i Tiki Taka Warszawa w 2017 roku. Najdalej ze wszystkich udało się zajść tej ostatniej ekipie, która kilka miesięcy temu odpadła z rywalizacji dopiero w ćwierćfinale, przegrywając po rzutach karnych. Kto wywalczy przepustki w obecnym sezonie? O tym przekonamy się na przełomie lipca i sierpnia 2018 roku!

 

powrót do listy

Komentarze

Brak komentarzy
Jeżeli chcesz dodać komentarz, musisz być zalogowany. Zaloguj
Advertisement