Ligowe
Dodany: Komentarzy: 10

Szef wszystkich szefów - SZCZECIN

Zazwyczaj na stronie głównej pojawiają się powitania nowych miejscowości w Rozgrywkach Playarena. Tym razem chcielibyśmy wyróżnić w szczególny sposób miasto, które w naszych strukturach funkcjonuje już od dawna. Chodzi o SZCZECIN, który posiada największą ilość lig Playarena w Polsce.

Ruszyła 7.liga

Rozgrywki szczecińskie są prawdziwą rewelacją – zjawiskiem, które przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. Właśnie otwarta została 7.LIGA, która tak jak wszystkie pozostałe jest praktycznie wypełniona po brzegi (średnia to 24 drużyny). W sumie 163 zarejestrowane zespoły, których liczba ciągle wzrasta. Ponadto, biorąc pod uwagę pobliskie miejscowości (m.in. Police i Gryfino) konto w Playarena.pl posiada przeszło 5 000 zawodników, którzy w całym tegorocznym sezonie rozegrali już ponad 1600 meczów. Z takimi statystykami nie mogą mierzyć się inne polskie miasta.

Co czyni ten rejon takim wyjątkowym?!

Boom na Rozgrywki Playarena w tej części kraju spowodowany jest przede wszystkim powstaniem w krótkim odstępie czasu dużej ilości Orlików, które samym swoim istnieniem zachęcają do ich wykorzystywania, a także brakiem alternatywy dla żądnej grania i uprawiania sportu szczecińskiej społeczności.

Ale to nie wszystko. Wielu z Was pewnie zastanawia się, co skłania tych ludzi do zapisywania się do rozgrywek, skoro swoje zmagania zaczynają na stan obecny dopiero od 7.ligi, która tak naprawdę nie daje atrakcyjnych perspektyw. Jeżeli uważacie podobnie, jesteście w błędzie…

System rozgrywek jest tak skonstruowany, że drużyny wyróżniające się w swojej klasie rozgrywkowej mogą bardzo szybko awansować do wyższych lig, a ekipy mało aktywne spaść do ich niższych odpowiedników. Tak dzieje się właśnie teraz. Minął dopiero miesiąc od powstania 7.ligi, a już 4 drużyny zdobyły nominację do szóstej. Jeżeli też macie wyższe aspiracje i udowadniacie to na boisku, to kwestie awansów i degradacji rozstrzygane są przez głównego Ambasadora Ligi – Łukasza Smoczyka, do którego w tych sprawach można się zgłaszać.

Co więcej, przyciągającym pomysłem okazało się stworzenie Pucharu Szczecina, w którym mogą brać udział teamy ze wszystkich lig. Na dzień dzisiejszy przedsięwzięcie tego typu nie funkcjonuje w żadnym innym mieście. Dlatego też zwycięzca tego turnieju automatycznie nagradzany jest promocją do baraży o finał Playarena Cup. Obecnie szansę na jej zdobycie mają już tylko 4 najlepsze zespoły, które w najbliższym czasie zmierzą się ze sobą w półfinałach.

Jak więc widzicie, oprócz posiadania odpowiednich warunków infrastrukturalnych, organizacja także jest ważnym punktem w rozwijaniu rozgrywek. Mamy nadzieję, że koncepcja, którą proponuje Szczecin, da pozytywnego kopa pozostałym miastom i przyczyni się do wzrostu zainteresowania naszą inicjatywą.

Największa liga, ale czy najlepsza?

Podsumowując, nie podlega dyskusji, która liga jest najobszerniejsza i najbardziej przebojowa. Jednak czy to dowodzi, iż w Szczecinie i okolicach grają najsilniejsze zespoły Rozgrywek Playarena? Mimo, iż przepustek do turniejów eliminacyjnych miasto dostaje najwięcej ze wszystkich, to w Finałach Playarena Cup najlepszym drużynom szło różnie. W tamtym roku uczestniczyły w nich 3 ekipy i tylko jedna zdołała wyjść z grupy (Bestia Team, która odpadła w ćwierćfinale – obecnie siódma w 1.lidze).

W tegorocznym sezonie poziom rozgrywek znacznie się jednak podniósł, dlatego są podstawy do myślenia, że w tym roku teamy ze Szczecina będą liczyć się w walce o najwyższe cele. Tego naszej unikalnej lidze w Rozgrywkach Playarena szczerze życzymy!

powrót do listy

Komentarze

Oktawiusz Warkusz
+
0
/
-
0
ponad 12 lata temu

LUBIĘ TO

Sebastian Sobociński
+
0
/
-
0
ponad 12 lata temu

nie samowite ja do orlika mam 3 min i nie mamy problemu zgraniem tam meczy poki co w 5 lidze szczecinskiej;D Tylko tak dalej!

Paweł Bednarski(Pawełek)
+
0
/
-
0
ponad 12 lata temu

w tym roku zdominujemy Finały Playarena Cup ;)

Dawid Jankowski
+
0
/
-
0
ponad 12 lata temu

Brawo Szczecin!

Kamil Laskowski
+
0
/
-
0
ponad 12 lata temu

Szczecin rządzi !!!

Łukasz "Pekos" Pomaski
+
0
/
-
0
ponad 12 lata temu

Moze kiedys i nasza Lodz dojdzie do takiego poziomu...oby:) pzdr z centrum!

Bartosz Sawicki
+
0
/
-
0
ponad 12 lata temu

Podziwiam

Adam Dalgiewicz
+
0
/
-
0
ponad 12 lata temu

5 orlików w promieniu 2 km od domu ^^ w tym kolejny będzie otwarty za miesiąc na GIM 12 UL. Świętobożyców, a jak jest z orlikiem na Hożej tym w trakcie budowy, przy SP ? wie ktoś kiedy tego też otworzą

Paweł Bochniak
+
0
/
-
0
ponad 12 lata temu

Robi wrażenie. Szacunek!

Łukasz Smoczyk
+
0
/
-
0
ponad 12 lata temu

Świetny artykuł :) Cały czas się rozwijamy i dążymy do tego by najlepsze drużyny reprezentowały nas we Wrocławiu :). Warto dodać ,że poziom podskoczył bardzo przez ten rok, a już teraz w II lidze są zespoły, które spokojnie mogły by być w czołówce 1-wszej :). Więc reasumując czas działa na naszą korzyść :). Pozdrawiam

Jeżeli chcesz dodać komentarz, musisz być zalogowany. Zaloguj
Advertisement