Pressroom
Dodany: Komentarzy: 0

Amatorskie rozgrywki piłkarskie dla każdego

         Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że obok Ekstraklasy, niższych lig i klas rozgrywkowych istnieją w Polsce struktury futbolowe, które również zrzeszają w swoich szeregach kilkadziesiąt tysięcy piłkarzy. Mowa o Rozgrywkach Playarena.

 

          Co więcej, rozgrywki te są kompletnie darmowe, a ich idea opiera się na zdrowych zasadach rywalizacji piłkarzy-amatorów, w miejskich ligach Playarena. Rejestracja w serwisie Playarena.pl umożliwia założenie drużyny, dopisanie jej do darmowej ligi miejskiej i całoroczną grę w lidze złożonej z 24 drużyn!

 

          Każdy tydzień to nowe miasto rozpoczynające zmagania w ramach Rozgrywek Playarena. Na tą chwilę są to już 92 ligi w całej Polsce. Codziennie swoją przygodę z Rozgrywkami rozpoczynają nowe drużyny i dziesiątki zawodników. Udział w Rozgrywkach Playarena bierze już ponad 48 000 amatorów piłki nożnej. Tylko w tym sezonie w ramach lig Playarena odbyło się już niemal 15 000 meczów piłkarskich!

 

          Najsilniejsze ligi w Polsce? Hegemonem Playarena jest bez dwóch zdań Szczecin, gdzie oprócz aż sześciu aktywnych lig, jest także aktywna liga dla młodzieży do lat szesnastu oraz tworzony jest puchar ligi wraz z drużynami z pobliskich Polic. Po piętach depcze im Chorzów oraz stolica Rozgrywek Playarena, Wrocław. „Te miasta są przykładami wzorcowo zorganizowanych rozgrywek, gdzie problemy boiskowe są naprawdę rzadkością, a zarządzanie nimi to prawdziwa przyjemność” – mówi Łukasz Zajm, który z ramienia Playarena koordynuje ogólnopolskim programem Ambasador Playarena.

 

          Rozgrywki Playarena to jednak nie tylko duże polskie miasta. Bardzo prężenie rozwijają się rozgrywki w Pabianicach, gdzie Ambasadorowie Rozgrywek (tak nazywani są w Playarena opiekunowie lig miejskich) nie tylko świetnie nad nimi panują, ale i pozyskali patrona medialnego, który co kolejkę opisuje boiskowe wydarzenia. W 30-tysięcznym Krotoszynie, udział w Rozgrywkach bierze już ponad pięciuset zawodników!

          Rozgrywki zagościły już na dobre w 50 polskich miastach. Jeżeli jednak nie ma jeszcze ligi w Twoim mieście, a chcesz stworzyć własną drużynę i zachęcić do rywalizacji inne amatorskie drużyny, napisz na: ambasador@playarena.pl. Warto, ponieważ każdy zwycięzca ligi miejskiej automatycznie awansuje na ogólnopolskie finały rozgrywek – Playarena Cup, gdzie najlepsze drużyny z całej Polski, co sezon walczą o tytuł Mistrza Polski Playarena!

powrót do listy

Komentarze

Brak komentarzy
Jeżeli chcesz dodać komentarz, musisz być zalogowany. Zaloguj
Advertisement