Playarena
Dodany: Komentarzy: 0

Wywalcz awans do EMF Champions League!

Kilka miesięcy temu Europejska Federacja Minifutbolu postanowiła zrobić kolejny wielki krok w rozwoju piłki nożnej 6-osobowej. W 2016 roku po raz pierwszy w historii przeprowadzona została EMF Champions League, w której prawo do gry otrzymały aż dwie drużyny z naszego kraju - Mistrz Polski Ligi Nike Playarena oraz zdobywca Fortuna Pucharu Polski Playarena w sezonie 2015/2016.
 

Milowy krok w rozwoju dyscypliny

Pomysł organizacji Ligi Mistrzów, której celem - podobnie jak w futbolu 11-osobowym - było wyłonienie najlepszej drużyny klubowej w Europie pojawił się w głowach władz EMF już kilka lat temu. W 2016 roku nareszcie udało się go zrealizować, co było kolejnym milowym krokiem w rozwoju piłki nożnej 6-osobowej jako niezależnej dyscypliny sportowej. W efekcie już nie tylko reprezentacje narodowe mogą każdego roku walczyć ze sobą na arenie międzynarodowej, ale także najlepsze zespoły klubowe z poszczególnych krajów.

Christoph Köchy (EMF V-ce President)EMF Champions League to dla nas wszystkich bardzo ważny projekt, a piłka nożna 6-osobowa to niezwykły sport. Otwarty charakter naszej dyscypliny sprawia, że w całej Europie funkcjonują dziesiątki tysięcy drużyn, które każdego dnia wychodzą na boiska. Reprezentacje narodowe poszczególnych krajów już od kilku lat rywalizują ze sobą podczas mistrzostw Europy. W 2016 roku ruszyliśmy z Ligą Mistrzów, dzięki czemu przekonaliśmy się, w którym kraju poziom klubowy jest aktualnie najwyższy!

Logo symbolizujące koronę i piłkę

Walka w Lidze Mistrzów toczy się o "koronę" najlepszego klubu Europy w piłce nożnej 6-osobowej. W związku z tym, logo EMF Champions League swoim kształtem przypomina dwa przedmioty jednocześnie - koronę oraz piłkę. Co ciekawe, zostało ono zaprojektowane przez Polaka. Jego autorem jest Tomasz Kosek, grafik od lat związany z rozgrywkami Playarena.


Gdzie i kiedy odbyła się pierwsza w historii edycja Ligi Mistrzów?

Pierwsza w historii edycja EMF Champions League przyjęła formę 3-dniowego turnieju, który w dniach 23-25 września odbył się w słoweńskim Mariborze. W imprezie udział wzięło 68 zespołów z całej Europy, a najlepszy z nich okazał się węgierski Aramis SE-Mad Dogs, który w finale pokonał po rzutach karnych Juventus Sibia z Rumunii.


Kto może reprezentować Polskę w Lidze Mistrzów?

Polskę w EMF Champions League mogą na dzień dzisiejszy reprezentować dwie drużyny - Mistrz Polski Ligi Nike Playarena i zdobywca Fortuna Pucharu Polski Playarena. W ten sposób szansę gry w Lidze Mistrzów otrzymały w 2016 roku Flying Cater-Group Łódź oraz Gloria Victis Warszawa. Kto wywalczy przepustki w obecnym sezonie? O tym przekonamy się na przełomie lipca i sierpnia 2017 roku!

 

powrót do listy

Komentarze

Brak komentarzy
Jeżeli chcesz dodać komentarz, musisz być zalogowany. Zaloguj