Mistrzostwa Polski
Dodany: Komentarzy: 0

Flying Cater-Group Łódź Mistrzem Polski Ligi Nike Playarena 2016!

Połowa tej drużyny to Mistrzowie Polski z 2014 roku. Druga część to czwarty zespół ubiegłorocznych Mistrzostw Polski. W sobotę (30 lipca) na stadionie Agrykoli Warszawa, już wspólnie, sięgnęli po tytuł najlepszej ekipy w piłce nożnej 6-osobowej w naszym kraju w sezonie 2015/2016. Mowa o zawodnikach Flying Cater-Group Łódź, którzy oprócz zdobycia głównego trofeum Ligi Nike Playarena, wywalczyli sobie prawo gry w EMF Champions League!
 

Sensacyjna faza grupowa, czyli faworyci za burtą

Turniej rozgrywany na stadionie Agrykoli Warszawa był pełen niespodzianek. Zawody wygrał wprawdzie jeden z największych faworytów, lecz tego, że do dalszych gier nie awansują z grupy ubiegłoroczny Mistrz Polski i zdobywca Pucharu Polski, nie mógł przewidzieć chyba nikt. Dynamik Herring Toruń w swoim pierwszym meczu zremisował pechowo 2:2 z Retkinią Crew, następnie przegrał 0:1 z The Cyborgs Ruda Śląska, a w ostatnim starciu zwyciężył aż 10:2 ze Strugą PSS. To ostatnie zwycięstwo okazało się jednak pyrrusowe, gdyż w rozgrywanym w tym samym czasie spotkaniu Cyborgów z Retkinią padł remis, który wyeliminował obrońców tytułu z dalszej rywalizacji. W ćwierćfinale zameldowali się za to wspomniani zawodnicy z Rudy Śląskiej i Łodzi. Gloria Victis zdobyła w fazie grupowej jeszcze mniej oczek od Dynamika. Warszawianie przegrali na początek 2:3 z Bestią Team Police, w drugiej konfrontacji pokonali 3:2 Zespuł Orły, a w decydującym o losach awansu do 1/4 finału spotkaniu przegrali 1:2 z TS-em 10ka.pl Zabrze, który mimo porażki 0:3 na inaugurację, zajął w grupie pierwsze miejsce. Tuż za zespołem Szymona Wesołowskiego znalazł się z kolei w tej grupie Zespuł Orły, który dzięki lepszemu bilansowi bramek wyprzedził w tabeli Bestię Team. W pozostałych dwóch grupach obyło się już bez większych sensacji. Grupę C z kompletem zwycięstw wygrał Flying Cater-Group Łódź, który do fazy pucharowej awansował razem z KKS-em Rawa Katowice, a w grupie G pozycję premiowaną awansem planowo uzyskał SuperstarTeam Białystok oraz nieco mniej spodziewanie Skład Węgla i Papy, który rzutem na taśmę (w ostatnim meczu rozbił 4:0 ChZB) wyprzedził w stawce białostocką ekipę.
 

Łódź kontra Śląsk w meczach o wszystko

Mecze ćwierćfinałowe, które odbyły się po zwycięskim starciu Polski z Niemcami (relację z meczu znajdziecie tutaj), były pełne emocji. W dwóch pierwszych spotkaniach do wyłonienia zwycięzców konieczne były dogrywki Playarena Turbo, natomiast w kolejnych dwóch potyczkach o awansie do strefy medalowej decydowała jedna bramka. Największym wygranym tej fazy można chyba obwołać zawodnika TS-u 10ka.pl Ariela Mnochy, który zdobywając hat-tricka w konfrontacji z Retkinią (w tym złotego gola w dogrywce), nie tylko dał swojej drużynie promocję do półfinału, ale także wysunął się na prowadzenie w klasyfikacji strzelców, w której do tej pory na pozycji lidera znajdował się Igor Świątkiewicz (zawodnik Retkini). Oprócz zabrzan miejsce w najlepszej czwórce wywalczyli sobie Flying Cater-Group (2:1 po dogrywce z SuperstarTeamem), The Cyborgs (1:0 z Zespołem Orły) oraz Skład Węgla i Papy Łódź (2:1 z KKS-em Rawa). Półfinały również trzymały w napięciu do ostatnich sekund. Prawo gry o złoto uzyskali finalnie zawodnicy Mistrza Łodzi, którzy zwyciężyli z TS-em 10ka.pl po golu Norberta Dregiera oraz Cyborgi, które mimo dwukrotnego prowadzenia w meczu różnicą dwóch trafień (2:0 i 3:1), wygrały z rewelacją turnieju, czyli Składem Węgla i Papy, tylko 3:2. Podobnie jak we wcześniejszych spotkaniach fazy pucharowej, mecz o 3. miejsce oraz finał były bardzo wyrównane. Brąz zdobyli ostatecznie gracze zabrzańskiej "dziesiątki", którzy pokonali SWiP 3:2. Złoto trafiło w ręce zawodników Flying Cater-Group, którzy po świetnej pierwszej połowie finałowego starcia prowadzili już 2:0. Po przerwie przewagę miały Cyborgi, ale ambitna postawa nie wystarczyła, by dogonić rywala. W efekcie finał zakończył się wynikiem 3:2 dla zawodników z Łodzi, którzy poza tytułem Mistrza Polski Ligi Nike Playarena 2016 zgarnęli także bilet na EMF Champions League. W Mariborze, gdzie turniej Ligi Mistrzów w piłce nożnej 6-osobowej będzie mieć miejsce, Flying Cater-Group będzie reprezentować nasz kraj razem ze zdobywcą FORTUNA Pucharu Polski Playarena, czyli Glorią Victis.
 

KOMPLET WYNIKÓW
 

Nagrody indywidualne

Najlepszy zawodnik U20: Mateusz Lisowski (SuperstarTeam Białystok)
Najlepszy bramkarz: Adrian Nowacki (Flying Cater-Group Łódź)
Najlepszy zawodnik defensywny: Marcin Grzywa (TS 10ka.pl Zabrze
 Najlepszy zawodnik ofensywny: Daniel Kowalski (The Cyborgs Ruda Śląska)
Król strzelców: Ariel Mnochy (TS 10ka.pl Zabrze) - 9 goli
MVP turnieju: Norbert Dregier (Flying Cater-Group Łódź)
 

FORTUNA_BANNER_TWO

 

powrót do listy

Komentarze

Brak komentarzy
Jeżeli chcesz dodać komentarz, musisz być zalogowany. Zaloguj
Advertisement