Ligowe
Dodany: Komentarzy: 0

Co słychać w 2 lidze pruszkowskiej?

Pierwsze tygodnie nowego sezonu zaczynają klarować powoli sytuację w tabelach 2 i 1 ligi pruszkowskiej. Tak naprawdę tylko drugoligowcy ruszyli jednak pełną parą, rozgrywając mecz za meczem. 42 spotkania rozegrane na drugim poziomie rozgrywkowym pokazują, że Playarena Pruszków to nie tylko 1 liga i walka o wyjazd na Mistrzostwa Polski oraz tytuł Mistrza Pruszkowa.
 

2 liga pod znakiem młodości

Po blisko dwóch miesiącach drugiego sezonu pruszkowskich rozgrywek Playarena widzimy, jak bardzo piłka nożna nakręca młodych ludzi do działania. Z takich właśnie młodych chłopaków składa się w większości 2 liga. Lider rozgrywek Lambada Team ma w swoich szeregach zawodników, których średnia wieku to 20 lat, a to nie wszystko. Inne zespoły są jeszcze młodsze. Mowa chociażby o Puszczy Pruszków (średnia wieku 17 lat). Wracając jednak do samych rozgrywek, Lambada Team piorunem wspięła się na szczyt tabeli i bardzo wygodnie rozsiadła się w fotelu lidera. Statystyki chłopaki mają niesamowite - 7 spotkań, 7 zwycięstw, 72 bramki strzelone i 30 straconych (średnio 10:4 na mecz). W najlepszej trójce mają najmniej rozegranych spotkań, ale nad drugim zespołem mają 2 punkty przewagi. Kolejnym zespołem w tabeli 2 ligi jest drużyna FC PoNalewce (9 spotkań, 6 zwycięstw, remis, 2 porażki), a na najniższym stopniu podium znajduje się FC Babilon (16 spotkań, 5 zwycięstw i 11 porażek). Co ciekawe, 2 liga jest w tym momencie wspierana przez wielu zawodników z najwyższego poziomu rozgrywkowego, co może doprowadzić do sytuacji, w której zespoły po awansie będą zmuszone szukać wzmocnień, by móc rozegrać w 1 lidze przynajmniej jeden sezon. Jest to pewne zagrożenie, które miejmy nadzieję przez kapitanów jest monitorowane i uda się wystrzec opisywanej wpadki.
 

Lambada i kto jeszcze?

Jeśli Lambada utrzyma swoje tempo, to naszym zdaniem szybko zapewni sobie awans do 1 ligi. Kto poza nią może włączyć się w walkę o awans? Na pewno FC PoNalewce, które posiada naprawdę mocny skład, mimo że w ostatnim czasie szeregi tego zespołu opuścił bramkarz Michał Kurowski. Szanse na wejście do elity ma również All Stars Pruszków - zgrana, dobrze znająca się drużyna, która musi jednak popracować nad defensywą oraz Błękitni Nadarzyn, którzy aktualnie zajmują 7. miejsce w tabeli, ale kiedy zaczną grać z większą częstotliwością, będą walczyć o najwyższe cele. W sumie ci ostatni mają wszystko, czego potrzebuje drużyna w Playarenie - bramkarza, wahadłowe skrzydła powracające do obrony oraz dobry atak. Chłopakom brakuje tylko trochę szczęścia, które w futbolu też jest bardzo potrzebne. Ich aktualny bilans to 5 spotkań, 3 zwyciestwa i 2 porażki.
 

Wszystko przed nami

Na ten moment wydaje się, że wszystkie wymienione zespoły powalczą w tym sezonie o grę na poziomie 1 ligi. Nie ujmując jednak nic pozostałym ekipom, wszystko jest możliwe i jeszcze niejedna drużyna może wystrzelić w najbliższym czasie. O tym, czy to nastąpi, przekonamy się już wkrótce...

 

powrót do listy

Komentarze

Brak komentarzy
Jeżeli chcesz dodać komentarz, musisz być zalogowany. Zaloguj
Advertisement