Ligowe
Dodany: Komentarzy: 1

Towarzyski lipiec w Koninie

Pierwszy miesiąc nowego sezonu konińskiej Ligi Nike Playarena nie zaowocował dużą aktywnością wśród uczestników rozgrywek. W lipcu odbyło się zaledwie 9 spotkań, z czego tylko w 3 meczach walczono o ligowe punkty.

Gąsiory FC pierwszym liderem 1 ligi

Jedynym meczem ligowym w najwyższej klasie rozgrywkowej było spotkanie dwóch beniaminków. Triumfator 2 ligi z zeszłego sezonu Gąsiory FC rozbił Iskrę Konin 18:1, zostając tym samym pierwszym liderem rozgrywek sezonu 2015/2016. W 2 lidze na mecze o stawkę zdecydowały się 3 drużyny. Dwukrotnie na boisko wybiegł zespół FC Protezy, zdobywając komplet punktów. Spadkowicz z 1 ligi najpierw pokonał KS Konin II 8:4, a następnie okazał się lepszy od drużyny YoungBoys, wygrywając 6:4. Tym samym FC Protezy zostały liderem 2 ligi oraz klasyfikacji drużyn aspirujących do awansu do 1 ligi jeszcze w tym sezonie.

Chuwdu najaktywniejsze z 2-ligowców

Trzy zespoły, mimo że rozegrały już swoje pierwsze spotkania, nie zdecydowały się jeszcze na mecze o ligowe punkty. Liderem w ilości rozegranych spotkań została ekipa K.K.S. Chuwdu K.K.S, która w 5 towarzyskich potyczkach odniosła 3 zwycięstwa i 2 porażki. Debiutanci w konińskich rozgrywkach dwukrotnie pokonali innego debiutanta Wartę 2015 Konin (9:7 i 12:11), a także zanotowali zwycięstwo (4:2) i porażkę (17:20) z 1-ligową Iskrą Konin. Ponadto, przegrali również z drużyną YoungBoys 3:10. W ostatnim lipcowym sparingu KS Konin II pokonał kolejną nową drużynę w konińskiej lidze AKP Konin 18:9.

Ile drużyn zagra ostatecznie w 1 lidze?

Ligowcy nie rozpieścili kibiców aktywnością w minionym miesiącu. Sierpień powinien przynieść jednak spore ożywienie zwłaszcza w 2 lidze. Najaktywniejsi drugoligowcy zostaną zaproszeni do 1 ligi już od września i będą mieli szansę walki o tytuł Mistrza Konina, a także o przepustki na turnieje eliminacyjne Mistrzostw Polski Ligi Nike Playarena. Najważniejszym czynnikiem przy przyznawaniu awansów będzie ilość rozegranych spotkań. Dopiero w drugiej kolejności będą liczyły się dorobek punktowy oraz bramkowy poszczególnych teamów. Najprawdopodobniej konińscy Ambasadorowie zaproponują przeniesienie do 1 ligi dwóm zespołom. Możliwe jednak, że przy dużej aktywności wśród drugoligowców awans uzyska większa ilość drużyn. Ostateczną liczbę zespołów, które powalczą o tytuł Mistrza Konina sezonu 2015/2016 poznamy na koniec sierpnia. Już wkrótce opublikowany także zostanie terminarz 1 ligi konińskiej rozgrywek.

 

powrót do listy

Komentarze

Mateusz Nurkiewicz
+
0
/
-
0
ponad 8 lata temu

AKP NA MAJSTRA!

Jeżeli chcesz dodać komentarz, musisz być zalogowany. Zaloguj
Advertisement