Playarena
Dodany: Komentarzy: 20

"Żądamy równych szans", czyli po ile meczów w sezonie powinno się grać między sobą

Po ile maksymalnie meczów w sezonie powinno się odbywać pomiędzy dwoma tymi samymi drużynami? Dwa, trzy, a może cztery? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, dlatego mimo że w większości miast zespoły grają ze sobą po dwa razy, to w niektórych miejscowościach można grać jeszcze częściej. To prowadzi niestety do kontrowersji, które występują przede wszystkim podczas wyłaniania zwycięzców różnych ogólnopolskich rankingów. Może najwyższy czas ujednolicić więc pod tym kątem rywalizację w całej Polsce?!

Każde miasto gra inaczej

Podczas ogłaszania wyników konkursów rankingowych, na naszej stronie bardzo często dochodzi w komentarzach do sprzeczek. Jedni wytykają drugim to, że wygrali nieuczciwie, ponieważ mogli zagrać więcej spotkań niż ich drużyna. Wszystko dlatego, że każde miasto w Lidze Nike Playarena mogło do tej pory funkcjonować na swoich zasadach, a decyzję o tym, ile drużyn ma się znajdować w danej lidze oraz ile meczów mogą zagrać między sobą zespoły, podejmowali po konsultacji z Administratorami ligowymi lokalni Ambasadorowie.

Zawodnicy chcą zmian!

Pod każdym newsem w naszym serwisie czytamy i analizujemy jednak Wasze komentarze. W ten sposób jesteśmy w stanie rozwijać rozgrywki w takim kierunku, którego oczekujecie także i Wy. W ostatnim czasie zauważyliśmy, że chcecie zmian w zakresie liczby meczów rozgrywanych pomiędzy dwoma drużynami. Większość z Was domaga się tego, aby w każdym mieście grało się na identycznych zasadach, czyli żeby w lidze grało tyle samo drużyn, rozgrywających tyle samo rund.

Grzegorz Szymanowski, Ambasador z WarszawyUważam, że w rozgrywkach Playarena powinien zostać wprowadzony model ujednolicenia rywalizacji dla całego kraju. Wyeliminowałoby to kontrowersje np. w Pucharze Wintertoto, w rankingach najlepszych zawodników i drużyn miesiąca. W związku z tym, liczba meczów rozgrywanych przez drużyny biorące udział w wymienionych konkursach powinna być taka sama, a jeżeli w jakiejś lidze zespoły chciałyby grać częściej, to nie powinny brać udziału w walce o zwycięstwo.

Małe miasta poszkodowane?

Powyższe rozwiązanie nie spodobałoby się chyba jednak zawodnikom z mniejszych miast, gdzie powstanie dużej kilkunastodrużynowej ligi jest niemożliwe. Z powodu mniejszej liczby zespołów w rozgrywkach, oni z pewnością chcieliby grać ze swoimi rywalami częściej niż dwa razy w sezonie. Co więc zrobić w tym wypadku? Czy da się ujednolicić nasze rozgrywki w taki sposób, by z ostatecznego rozwiązania byli zadowoleni zarówno zawodnicy z dużych, średnich, jak i małych miast?

Piotr Fortuna, Ambasador z LubinaPlayarena zawsze była rozgrywkami, które miały wyciągać zawodników na boiska. Chciałbym, abyśmy dalej szli w tym kierunku i jeżeli ktoś chce grać z kimś nawet codziennie, to nie powinniśmy mu tego zabraniać. Wprowadzając ograniczenia co do maksymalnej liczby spotkań, tylko gasimy zapał zawodników do gry w naszych rozgrywach, a przecież powinno zależeć nam przede wszystkim na promowaniu aktywności.

Zapraszamy do dyskusji

A Wy jakiego jesteście zdania? Czy jesteście za ujednoliceniem rozgrywek, jeśli chodzi o liczbę rozgrywanych spotkań w sezonie czy też według Was każdy powinien grać tyle, ile chce? A może macie jakieś inne pomysły, jak rozwiązać ten problem? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

 

powrót do listy

Komentarze

Bartosz Tęsiorowski
+
2
/
-
0
ponad 8 lata temu

Patryk Obara. Najlepiej grać po dwa spotkania w Siechnicach. Tam podobno punkty same wpadają :)

Paweł Lis
+
3
/
-
0
ponad 8 lata temu

Jak ktoś uważa że 2 mecze to wystarczająco, zachęcam żeby sam spróbował w takim "trybie" poprowadzić ligę, mając 10 ekip a grały by one tylko 2 razy, drużyna gra 18 meczy i koniec ligi, patrząc np. na tempo w jakim u mnie te mecze idą sezon byśmy kończyli po 3 miesiącach grania :)

Kamil Monski
+
1
/
-
0
ponad 8 lata temu

Jeżeli w mieście jest jedna liga np 12 drużynowa... z tego regularnie grają 5.. tak jak u nas to 4 mecze to jest zbawienie. ale jak liga jest np 14 drużynowa i 2 liga 3 liga 4 liga.... to wiadome że po 2 mecze . Mniejsze miasta z mniejszą ilością drużyn po 4

Mateusz Sinkowski
+
1
/
-
0
ponad 8 lata temu

Najlepiej ujednolicić ilość drużyn we wszystkich ligach w Polsce oraz ilość meczów między tymi samymi drużynami do dwóch. Nieaktywne drużyny degradować ligę niżej.

ROBERT OSYPOWICZ
+
0
/
-
0
ponad 8 lata temu

MNIEJ LICZNE LIGI NIECH GRAJA PO 4 RAZY. WAZNE BY Z GORY TEN LIMIT BYL USTALONY. Ja widze wiekszy problem - kiepska druzyna moze byc w czolowce tabeli tylko dlatego, ze ma rozegranych duzo spotkan. Kazdy powinien grac z kazdym po tyle samo razy...

Damian Wrona
+
4
/
-
0
ponad 8 lata temu

Liczba drużyn w lidze: 25 Liczba meczy: 2 mecze pomiędzy drużynami chcesz grac więcej: mecze towarzyskie.

Adam Michalik
+
0
/
-
0
ponad 8 lata temu

Zawsze można zamiast liczby meczów to w rankingach przeliczać poprzez współczynnik a wtedy to utrudnienie dla miast, w których można grać cztery razy. Część ludzi tu gra, bo liczą się dla nich emocje związane z graniem o PUNKTY, wyładowanie adrenaliny - a tego przy meczach o pietruszkę nie ma. Ogólnie rzecz biorąc jak dla mnie to Lubin mogą ze wszystkich konkursów, które i tak są niemiarodajne wykluczyć a na koniec sezonu i tak ma się liczyć jakość a nie liczba meczów ;)

Radosław Grzelak
+
4
/
-
0
ponad 8 lata temu

Nie ważna jest ilość konkretnych meczów z konkretną drużyną, ale powinna liczyć się jedynie ilość meczów po sezonie. Wiadomo,że w mniejszych miejscowościach w lidze jest jakies 8-12 zespołów. Niech te ligi grają jak np. w Szkocji, po 4 mecze ze sobą. W dużych miastach gdzie ligi liczą nawet po 20 zespołów lepszym rozwiązaniem jest gra 2 meczów w sezonie. Na zakończenie sezonu (zakładając,że wszystkie mecze odbędą się zgodnie z planem) i w małej i w dużej lidze każdy zespół ma rozegranych mniej więcej tyle samo spotkań.

Piotr Żurowski
+
3
/
-
0
ponad 8 lata temu

Po 2 mecze maksymalnie w sezonie powinno się odbywać pomiędzy dwoma tymi samymi drużynami a ilość drużyn w ligach powinna być wszędzie taka sama np.16 razy 2 mecze daje 30 meczów na sezon i powinno to dotyczyć wszystkich lig 1,2,3 wtedy byłoby sprawiedliwie ..

Mateusz Janiak
+
0
/
-
0
ponad 8 lata temu

2 mecze to sprawa idealna. Druga sprawa to ilość rozegranych mecz, skoro podzieliliście sezon na jakieś tam części to ustawcie tam limity meczy na każdą z drużyn, bo czasami drużyna zagra 5-10 mecze na jesień a na wiosnę w ogóle nie gra, w takim przypadku zacząć od ujemnych pkt za brak grania, a w ostateczności degradacja ligę niżej :)

Dawid Murawski
+
0
/
-
0
ponad 8 lata temu

@Wojciech Meczy towarzyskich można grać sporo ale większość drużyn woli zagrać więcej ligowych. Na towarzyski ludziom się nie chce przychodzić. Wolą zagrać spotkanie ligowe niż mecz o tzw. "pietruszkę". Rozwiązanie z dostosowaniem ilości spotkań pod ilość drużyn jest idealne. Wyrówna to rywalizację w różnych rywalizacjach typu Winter/Summer.

Sebastian Balcerzak
+
0
/
-
0
ponad 8 lata temu

Też uważam że dwa spotkania z jedną drużyną to max w rozgrywkach ligowych, kto chce grać więcej może umawiać sparing lub mecze towarzyskie.

Adam Walicki
+
0
/
-
0
ponad 8 lata temu

Najważniejsze żeby szanse były równe jeżeli chodzi o wszystkie rankingi... więc ile tych gier by nie było to w każdym mieście powinno być tyle samo do rozegrania.Przy czym 2 mecze to chyba najlepsza opcja.

Mariusz Owczarek
+
0
/
-
0
ponad 8 lata temu

Myślę że 2 spotkania z 1 drużyną tylko ranking powinien uwzględniać czy ktoś gra w mniejszej miejscowości czy nie , jeśli chcą grać więcej meczy to są mecze towarzyskie

Michał Marciniuk
+
4
/
-
0
ponad 8 lata temu

Przykład. W lidze A jest 18 drużyn. Gramy po 2 mecze z każdą. W ten sposób każdy zespół rozgrywa 34 spotkania w sezonie. W lidze B w małym mieście mamy 8 drużyn. Wprowadzamy limit 34 spotkań do rozegrania przez zespół.

Wojciech Osadowski
+
9
/
-
0
ponad 8 lata temu

Skoro ktoś chce grać codziennie mecz to proszę bardzo, ale w takich celach powstała możliwość grania meczy towarzyskich. A liga jest od tego, żeby dane drużyn grały ze sobą określoną ilość razy. Najczęściej są to 2 mecze ale wiadomo, w małych miasteczkach, gdzie w lidze jest 10 drużyn taki sposób organizacji dyskryminuje graczy i drużyny w różnych rankingach i konkursach. Tak więc moim zdaniem najlepiej byłoby ustalić powiedzmy 3 warianty, odnośnie ilości drużyn w lidze i wtedy liczbę spotkań ustalić tak, żeby do rozegrania było wszędzie tyle samo meczy. Przykład Model 1 (duże miasta) - 19 drużyn w lidze - 2 mecze ligowe - 36 meczy w sezonie Model 2 (średnie miasta) - 13 drużyn w lidze - 3 mecze ligowe - 36 meczy w sezonie Model 3 (małe miasta) - 10 drużyn w lidze - 4 mecze ligowe - 36 meczy w sezonie I przy takiej konfiguracji, wszelkie rankingi liczyć tylko w meczach ligowych, a meczy towarzyskich będzie można grać ile dusza zapragnie.

Piotr Waleśko
+
0
/
-
0
ponad 8 lata temu

Po dwa albo trzy mecze. To by rozwiało wszystkie wątpliwości dotyczące wintertoto oraz Summer power. W poprzednim sezonie Szalone Świstaki przegrały o jeden mecz z drużyną która mogła rozegrać 3 mecze z jednym przeciwnikiem, gdzie w Białymstoku można rozgrywać tylko po 2 dwa mecze. Więc myślę aby były dwa spotkania i to byłoby w sam raz dla każdego miasta. Dziękuję :)

Maciej Klinkosz
+
1
/
-
0
ponad 8 lata temu

@Piotr. A co jeśli w lidze jest 10 drużyn, rozwiązać ligę? W mniejszych miastach tak bywa. Wg mnie powinien być ustalony pewien przedział, w którym każda liga musiałaby się zmieścić. Na przykład od 24 do 34 meczów. I wtedy ligi liczniejsze grają sobie po dwa mecze. Np liga 16 drużynowa rozgrywa po dwa mecze, co daje każdej drużynie 30 meczów. Mniejsza liga np 10 drużynowa rozgrywa po trzy mecze, co daje jej 27 meczów na drużynę. Choć zaznaczam, to propozycje, jeśli już ujednolicenie zostałoby przegłosowane. Sam nie jestem za ujednoliceniem, ponieważ, każda liga jest inna. A rankingi drużyna miesiąca, zawodnik miesiąca itp, są według mnie niepotrzebne, ponieważ bardzo ciężko jest skontrolować, czy to, co jest wpisane na stronie, miało miejsce faktycznie. Wracając do ilości rozgrywanych meczów. Przypuśćmy, że powstaje nowa liga i zawiera jedynie sześć drużyn, czyli minimalny wymóg ligi. Żeby dostać miejsce na półfinały musi również rozegrać minimum 50 spotkań w sezonie (tak mówił ambasador). Zakładając, że każdy zagra z każdym mecz i rewanż to wychodzi 30 spotkań w całym sezonie i to w przypadku, że każdej ekipie będzie pasować, żeby rozegrać komplet spotkań. A jak wiemy z doświadczenia wielu drużynom zapał opada po miesiącu. Co w sytuacji, kiedy przegłosowane zostanie ujednolicenie w wysokości dwóch meczów z każdą drużyną? Jaką motywację mają drużyny w takiej lidze do gry? Jak zachęcić kolejne zespoły do zapisywania się, skoro nawet pewnego miejsca na półfinałach nie ma ? A jeśli będzie to nie wiadomo kiedy. Podsumowując jeśli już ujednolicać przepisy to jako przedział, lub nie ujednolicać i pozostawić to w gestii organizatora rozgrywek w danym mieście, a zrezygnować z rankingów zawodnika miesiąca lub nie rezygnować, ale pogodzić się z tym, że nie wszyscy mają równe szanse.

Piotr Hołowko
+
1
/
-
0
ponad 8 lata temu

Albo po prostu, zrobić jakiś ranking miast, który uwzględniać będzie nie tylko aktywność, ale także inne czynniki np. występ na półfinałach, finałach, poziom miasta . Propo ilości przepustek na MP.

Patryk Obara
+
9
/
-
4
ponad 8 lata temu

Myślę że liczba dwóch spotkań jest idealna dla każdych zespołów. Zawsze można ustawiać mecze towarzyskie. ;)

Jeżeli chcesz dodać komentarz, musisz być zalogowany. Zaloguj
Advertisement