Ligowe
Dodany: Komentarzy: 0

Kto pojedzie do Ostródy? Walka trwa!

Batalia, której stawką jest reprezentowanie Konina na Mistrzostwach Polski Ligi Nike Playarena pozostaje nadal nierozstrzygnięta. Głównymi faworytami do awansu pozostają aktualny mistrz KS Konin oraz rewelacja sezonu 2014/2015 - FC Katy, jednak apetyt na spędzenie ostatniej niedzieli lipca na Mazurach w Ostródzie mają również medaliści konińskich rozgrywek z zeszłego sezonu - Sparta Zdechłe Żółwie oraz KS Elpak Konin.

Pierwszy akt "trzęsienia ziemi", jakie miało miejsce w majowy długi weekend, odbył się już 1 maja. Tego dnia doszło do długo oczekiwanego spotkania dwóch teamów, między którymi prawdopodobnie rozstrzygnie się walka o tytuł mistrza Konina. Mimo osłabionego składu, to aktualny mistrz KS Konin był faworytem meczu, ponieważ FC Katy to dopiero 10. drużyna poprzedniego sezonu. Spotkanie obfitowało w sytuacje podbramkowe i rozgrywane było w zawrotnym tempie. Wynik końcowy - 10:8 dla Katów - może być dla jednych zaskoczeniem, a dla innych tylko potwierdzeniem świetnej formy Katów w tym sezonie.

Druga odsłona "dramatu faworytów" konińskiej ligi odbyła się dzień później. Potyczka FC Katy - Sparta Zdechłe Żółwie wyglądała całkiem inaczej niż mecz opisany powyżej. Szaloną wymianę ciosów zastąpiła ostrożność i wyczekiwanie na otwarcie się jednej ze stron. Pierwsza połowa spotkania zakończyła się wynikiem dość rzadkim w 6-osobowej odmianie futbolu, a mianowicie rezultatem 0:0. W drugiej części meczu FC Katy zdobyły bramkę otwierającą wynik, co zmusiło Spartę do odkrycia się i zaangażowania większych sił w ofensywę. Katy wykorzystały taki obrót spraw i bezlitośnie wbiły piłkę do bramki Żółwi jeszcze 5 razy, jednocześnie nie pozwalając strzelić sobie ani jednej.

Tak więc maj rozpoczął się imponująco i wyostrzył apetyty kibiców spragnionych emocji. Niestety nie zostały one zaspokojone, ponieważ do końca miesiąca odbyły się już tylko 3 mecze. Całkowicie nieaktywne pozostały drużyny: KS Elpak Konin, El Żychlino, FC Bianconeri, Athletic Football Team oraz West Konin. Szukając pozytywów, cieszy fakt przebudzenia się z długiego zimowego snu Światy Klasowej, która jak się okazało, wstała jednak lewą nogą, notując dwie porażki z drużynami FC Katy oraz KS Konin. Kolejną część frycowego zapłacił beniaminek 1 ligi - FC Protezy, który musiał uznać wyższość ekipy KS Konin. Ponadto, nie odbył się zaplanowany na 9 maja mecz FC Katy kontra Topazowa Team. Katy otrzymały walkowera, gdyż przeciwnik kilka godzin przed meczem poinformował, że nie zbierze składu.

  • 01.05.2015 FC Katy – KS Konin 10:8
  • 02.05.2015 FC Katy – Sparta Zdechłe Żółwie 6:0
  • 09.05.2015 FC Katy – Topazowa Team 3:0 (walkower)
  • 10.05.2015 KS Konin – FC Protezy 13:3
  • 26.05.2015 FC Katy – Świata Klasowa 8:2
  • 31.05.2015 KS Konin – Świata Klasowa 6:4

Tabela 1 ligi w maju

Lp.

Nazwa

Mecze

Punkty

Bramki

1.

FC Katy

4

12

27-10

2.

KS Konin

3

6

27-17

3.

Topazowa Team

1

0

0-3

4.

Sparta Zdechłe Żółwie

1

0

0-6

5.

Świata Klasowa

2

0

6-14

6.

FC Protezy

1

0

3-13

 

powrót do listy

Komentarze

Brak komentarzy
Jeżeli chcesz dodać komentarz, musisz być zalogowany. Zaloguj
Advertisement