Ligowe
Dodany: Komentarzy: 1

Playarena Kraków dołącza do akcji "Szlachetna Paczka"

Grudzień to miesiąc kojarzący nam się przede wszystkim ze świętami. Na jego początku mamy uwielbiane przez dzieci mikołajki, natomiast z końcem miesiąca czeka nas Boże Narodzenie i huczny Sylwester. W całym natłoku tych głośnych wydarzeń znajdują się jeszcze ludzie ubodzy, chorzy, którzy potrzebują pilnej pomocy. O wielu takich osobach niestety się nie dowiemy, ale dzięki akcji "Szlachetna Paczka" możemy dotrzeć choć do części z nich. W tym roku Ambasadorowie krakowskiej Ligi Nike Playarena z pomocą 18 zespołów postanowili przygotować wspólną paczkę dla jednej z potrzebujących rodzin!

Kilka słów o Szlachetnej Paczce
"Szlachetna Paczka" jest projektem pomocy bezpośredniej, w którym darczyńcy przygotowują paczki dla rodzin będących w potrzebie. Adresy tych rodzin są pozyskiwane do bazy, która następnie jest udostępniana na stronie internetowej. Każdy, kto tylko czuje taką potrzebę, może wybrać rodzinę, której pomoże, poznając jej wszystkie niezbędne rzeczy do codziennego życia. W tym roku będzie to już 14. raz, kiedy "Szlachetna Paczka" pomoże kolejnej rzeszy potrzebujących. Pierwsza edycja odbyła się w 2000 roku, kiedy grupa studentów duszpasterstwa akademickiego prowadzonego przez ks. Jacka Stryczka obdarowała 30 ubogich rodzin.

Playarena Kraków dołącza do akcji
Krakowscy Ambasadorowie zachęcili grupę 18 zespołów do wzięcia udziału w akcji, na potrzeby której trzeba zebrać całkiem konkretną kwotę. Cel udało się osiągnąć, dzięki czemu pomoc trafi do jednej z krakowskich rodzin. Wraz z Ambasadorami do akcji dołączyły takie ekipy jak: Awaria Wentylatora Gdów, Bijemy miniony, Cieniasy z Ekstraklasy, Destruction Crew, FC Nexus, FORNE, GKS United, Gwiazdy 22, KS Kazimierz, Milf Hunters, Nieziemskie Katy, OKS Zgodzianka, Phoenix Suns, Pustynne Piżmowoły, Straszne Niejadki, Stal Nowa Huta, Syntax Error i Wieczysta. W tym miejscu pragniemy złożyć wielkie podziękowania dla kapitanów, którzy pomogli w zbiórce pieniędzy oraz wszystkim zawodnikom wyżej wymienionych zespołów i pozostałym osobom wokół rozgrywek, które dołożyły swoją cegiełkę!

Komu pomożemy?
Dzięki grupie teamów uda się pomóc samotnemu ojcu z dwójką nastoletnich córek. Najważniejszą potrzebą rodziny na ten moment jest maska do aparatu zapobiegającego bezdechowi podczas snu dla mężczyzny. Dodatkowo niezbędne będą ubrania, środki gospodarstwa domowego czy długoterminowa żywność i nie tylko. Wszystkie środki zostaną wykorzystane i miejmy nadzieję, że starczy nam na jak najwięcej przydatnych rzeczy!
 

Marek Szaroń (główny Ambasador Playarena w Krakowie)Inicjatorem akcji był nasz kolega Ambasador Paweł Reczek, który jakiś czas temu zaproponował wzięcie udziału w Szlachetnej Paczce. Pomysł spodobał się zarówno nam, jak i - co najważniejsze - kapitanom drużyn z krakowskiej Ligi Nike Playarena. Tutaj składam ukłon w ich stronę, bo każda złotówka była dla naszej potrzebującej rodziny na wagę złota. Miejmy nadzieję, że uda nam się zakupić wystarczająco dużo rzeczy, aby w te święta pojawił się uśmiech na buziach ojca i jego dwóch córek. Jestem dumny, że drużyny, które wzięły udział w akcji pokazały, iż w takich chwilach stanowimy jedną wielką rodzinę krakowskich rozgrywek.

 

powrót do listy

Komentarze

Przemysław Kaczmarek
+
1
/
-
0
ponad 9 lata temu

SUPER PANOWIE !!!

Jeżeli chcesz dodać komentarz, musisz być zalogowany. Zaloguj
Advertisement