Ligowe
Dodany: Komentarzy: 0

Za nami październikowe zmagania w 1 i 2 lidze

Październik nie należał do najlepszych okresów w historii konińskiej Ligi Nike Playarena. W 2 lidze odbyło się co prawda kilkanaście spotkań o ligowe punkty, lecz drużyny z najwyższej klasy rozgrywkowej już tak aktywne niestety nie były…

1 liga
1 liga w Koninie liczy w tej chwili 8 zespołów, a każdy z nich może zagrać w ciągu sezonu maksymalnie 28 spotkań (po cztery z każdym teamem). O październikowych potyczkach w najwyższej klasie rozgrywkowej można powiedzieć jednak bardzo niewiele. W 1 lidze odbyły się bowiem w tym czasie zaledwie 4 mecze. Pierwsze punkty w sezonie zdobył zespół F.C Bianconeri, El Żychlino - po zwycięstwach nad FC KATY i Topazową - pokazało, że stać ją na walkę o czołowe lokaty, a Topazowa Team wygrała 20:10 ze Światą Klasową. Mała aktywność pierwszoligowców pokazuje, że w ekstraklasie po prostu panuje kryzys, wiążący się z biernością drużyn, które w ubiegłych sezonach były w czołówce aktywności. M.in. chodzi o postawę takich ekip jak FC Bianconeri, KS Elpak Konin, Sparta Zdechłe Żółwie i Świata Klasowa.

Dlaczego liczba drużyn w 1 lidze została zmniejszona?
Liczba drużyn w 1 lidze została zmniejszona dlatego, że - tak jak cała Playarena  - chcemy iść w jakość, a nie w ilość. W tej chwili spowodowało to spadek Konina w rankingach aktywności, jednak liczymy na to, że wszystkim drużynom z najwyższej klasie rozgrywkowej do 30 czerwca 2015 roku uda się rozegrać co najmniej 70% wszystkich meczów, co w połączeniu z aktywnością 2 ligi spowoduje powrót naszego miasta do grona 20 najaktywniejszych miejscowości w Polsce.  W sezonie 2015/2016 mamy z kolei zamiar powiększyć 1 ligę do 14 drużyn, dając awans 6 drużynom z 2 ligi.

2 liga
Zdecydowanie więcej działo się w październiku w 2 lidze, gdzie odbyło się ok. 13 spotkań. W wyniku rozegranych meczów lider Gąsiory FC umocnił się na prowadzeniu w tabeli, a z trzeciego miejsca na rzecz Konin City spadł West. Z ligi zostały natomiast usunięte drużyny nieaktywne takie jak Stała Planca, FC Błyskawica, Top Five Konin, Górnik 1957, Bar u Kowala, 5 Size. Ich miejsce zajęły takie ekipy jak FC Szpachlarze, Athletic Football Team oraz Swansea Konin.

Na wiosnę kolejna edycja Pucharu Konina?
Konińscy Ambasadorowie zastanawiają się w ostatnim czasie nad organizacją kolejnej edycji Pucharu Miasta. Nikt nie chce jednak, by powtórzyła się sytuacja z poprzedniego roku, gdy finalista rozgrywek został wyłoniony dzięki dużej liczbie walkowerów. Planowany start Pucharu Konina to wiosna 2015, a warunkiem uczestnictwa  w rozgrywkach będzie najprawdopodobniej rozegranie pewnego procentu spotkań ligowych do dnia ustalonego przed losowaniem drabinek.
 

powrót do listy

Komentarze

Brak komentarzy
Jeżeli chcesz dodać komentarz, musisz być zalogowany. Zaloguj
Advertisement