Ligowe

Konin: Pierwsza edycja Pucharu Konina za nami!

Po zakończonym sezonie ligowym przyszedł czas na finałowe spotkanie Pucharu Konina, które odbyło się 6 lipca o godz. 18:00 na Orliku przy ul. Bydgoskiej. W meczu o prestiżowe trofeum zmierzyły się ze sobą Świata Klasowa oraz F.C Bianconeri, a ostatecznie lepsi okazali się "Światowcy", którzy wygrali aż 9:2.

Puchar dla "Światy"
Spotkanie przyciągnęło sporą liczbę widzów, którzy postanowili pozostać na trybunach pomimo sporych opadów deszczu. Pierwsza połowa była bardzo interesującym i ciekawym widowiskiem, które przez większość czasu prowadzone było pod dyktando Światy Klasowej. Do przerwy mieliśmy bowiem 4:2 dla "Światy". Na drugą połowę "Bianco" wyszło bardzo zmobilizowane. Chłopaki chcieli rzucić się do ataku, przez co bardzo odkryli się w defensywie. Mimo wielu dogodnych sytuacji (sam na sam, rzut karny niewykorzystany), brakowało im wykończenia, a ekipa Światy Klasowej rozgrywała świetne zawody i wykorzystywała większość sytuacji, które sobie stwarzała. Wynik meczu po końcowym gwizdku nie mógł więc być inny jak zwycięstwo Światy Klasowej, która ostatecznie pokonała Bianconeri aż 9:2, zdobywając tym samym Puchar Konina 2013/2014.

Świata Klasowa - F.C Bianconeri 9:2 (4:2)

Bramki:
- Świata: Tomek Pilarczyk (2), Kacper Popielarz (1), Marcin Balalja (2), Michał Marczak (1), Krystian Żyleta (1), Hubert Czmil (2).
- Bianconeri: Aleks Budziński (1), Łukasz Kobielski (1).

Statystyki rozgrywek

• Liczba strzelonych bramek: 134
  • Najwięcej bramek w spotkaniu: 26 (KS ELPAK KONIN - AC Canarinhos 17:9)
  • Najwyższe zwycięstwo: 25:0 (AC Canarinhos - West Konin)
  • Liczba spotkań oddanych walkowerem: 3

Dziękujemy wszystkim uczestnikom Pucharu Miasta, a zwycięzcom gratujemy!

Czy odbędzie się kolejna edycja?
Jeśli chodzi o kolejną edycję Pucharu Konina, to jeszcze nie zapadła decyzja, czy zostanie ona przeprowadzona, głównie ze względu na to, że kilka spotkań zostało oddanych bez walki walkowerem. Gdy tylko Ambasadorowie podejmą decyzję, zostaniecie od tym poinformowani.