Ligowe
Dodany: Komentarzy: 0

Konin: W weekend nastąpiła zmiana lidera 1 ligi

Ostatni weekend był w Koninie bardzo aktywny, przede wszystkim ze względu na walkę w Pucharze Wintertoto. Po sobotnich i niedzielnych meczach zmienił się również lider w 1 lidze konińskiej. Na prowadzenie wysunął się zespół KS Elpak Lubin, który w 2014 roku rozegrał aż 12 spotkań ligowych, odnosząc w nich aż 9 zwycięstw.

Podsumowanie ostatnich dokonań najaktywniejszych drużyn

  • KS Konin - ostatni mecz ligowy zespół ten rozegrał 13 stycznia. Pierwsza liga jednak nie śpi i przeniosła się z Orlików na hale. To spowodowało, że ostatnie wyniki i aktywność drużyny KS Elpak Konin dała jej pierwszą lokatę w tabeli oraz 6 punktów przewagi.
  • KS Elpak Konin - wysoka aktywność w 2014 roku tej ekipy (12 ligowych spotkań rozegranych w ciągu jednego miesiąca) uwieńczona została awansem na pozycję lidera. W nowym roku zawodnicy tej drużyny pokonali po trzy razy F.C Bianconeri oraz West Konin, a raz takie zespoły jak: AC Canarinhos, Topazowa Team oraz Ace daj na tace. Po jednym spotkaniu KS Elpak przegrał z teamami: Zatorze, Pustynne Jastrzębie oraz Świata Klasowa.
  • Zatorze - to mistrz halowy, który większość swoich meczów rozegrał jak na razie pod dachem, odnosząc w nich same zwycięstwa. Można powiedzieć, że jest to jeden z pretendentów do tytułu.
  • West Konin - ta ekipa notuje ostatnio wysoki spadek formy. Od nowego roku gracze West doznali samych porażek, przedłużając passę kolejnych spotkań bez punktu do 9 meczów.
  • Świata Klasowa - dobra passa tej drużyny z początku 2014 oraz końca 2013 roku została przerwana przez ekipę F.C Bianconeri, która pokonała Światę Klasową 2:0 oraz Pustynne Jastrzębie, które zremisowały z tym zespołem 1:1. Nie tak dawno temu trzecia drużyna ligi pokonała jednak aktualnego lidera 1:0, pokazując, że nie składa broni w walce o mistrzowski tytuł.
  • Pustynne Jastrzębie - w nowym roku drużyna ta  w 9 spotkaniach odnotowała 5 porażek, 3 zwycięstwa oraz 1 remis. Nierówna forma sprawia, że Pustynne Jastrzębie potrafi wygrać z zespołem z czołówki, ale i przegrać z każdym innym teamem.
  • F.C Bianconeri - drużyna „Bianconerich” przechodzi ostatnio liczne wzloty i upadki, ale mimo wszystko zajmuje pewne miejsce w środku tabeli, zachowując bezpieczną przewagę na strefą spadkową i tracąc niewielki dystans do czołówki. W nowym roku ekipa ta rozegrała 6 ligowych spotkań, w których 3 razy przegrała z „Elpakiem”, raz uległa „pustynnym” oraz zespołowi Świata Klasowa, a na osłodę pokonała w rewanżu ŚW 2:0. Nowy rok zawodnicy Bianco mogą zdecydowanie nazwać falstartem. 

Tabela:

  1. KS Elpak Konin / 30 spotkań / 76 PKT
  2. KS Konin / 34 spotkania / 70 PKT
  3. Świata Klasowa / 29 spotkań / 56 PKT
  4. OHP Team 20 / 15 spotkań / 45 PKT
  5. AC Canarinhos / 19 spotkań / 40 PKT
  6. Pustynne Jastrzębie / 38 spotkań / 40 PKT
  7. F.C Bianconeri / 26 spotkań / 33 PKT
  8. Sparta Zdechłe Żółwie / 12 spotkań / 30 PKT
  9. West Konin / 33 spotkania / 30 PKT
10. Zatorze / 9 spotkań / 27 PKT
11. Bar u Kowala / 10 spotkań / 23 PKT
12. Topazowa Team / 30 spotkań / 22 PKT
13. ACe Daj Na Tace /28 spotkań / 21 PKT
14. Dziki Jaszcz / 15 spotkań / 12 PKT
15. Górnik Konin / 10 spotkań / 10 PKT
16. FC Katy / 25 spotkań / 9 PKT

Pełną tabelę ligową znajdziecie tutaj: http://konin.playarena.pl/league/table/league_season_id/13295.

powrót do listy

Komentarze

Brak komentarzy
Jeżeli chcesz dodać komentarz, musisz być zalogowany. Zaloguj
Advertisement