Ligowe
Dodany: Komentarzy: 0

Konin: Podsumowanie 2013 roku

W minionym roku powstała konińska Liga Nike Playarena. Wszystko zaczęło się w maju 2013 roku, gdy Ambasador Łukasz Majewski postanowił wziąć na swoje barki ciężar stworzenia rozgrywek w Koninie. 1 liga została ostatecznie powołana do życia w czerwcu, gdyż to właśnie w tym miesiącu udało się rozegrać pierwsze spotkanie o ligowe punkty. Co było dalej? Zapraszamy do lektury...

Maj
Z perspektywy Ambasadora Łukasza Majewskiego ten miesiąc wyglądał następująco... Łukasz ubiegał się o status Ambasadora od początku maja 2013, ale otrzymał go dopiero 24 maja i wydawało się, że w tak krótkim czasie nie uda się rozegrać w rozgrywkach tyle meczów, by drużyna z Konina reprezentowała nasze miasto na Mistrzostwach Polski Ligi Nike Playarena. Po otrzymaniu rangi Ambasador uzyskał przysłowiowe poparcie i swoisty grunt pod rozmowy z kapitanami chętnymi do gry w lidze. Na samym początku wydawało się, że do rozgrywek z chęcią zapiszą się różne ekipy, z którymi Ambasador grał dotychczas w piłkę w klubach i towarzysko na boiskach szkolnych. Niestety żadna z tamtych drużyn nie przystąpiła do rozgrywek, bo po prostu im „się nie chciało”. Łukaszowi udało co prawda założyć drużynę KS KONIN, lecz nawet w niej znalazło się kilku nieznajomych, którzy stworzyli na szczęście całkiem przyzwoity zespół. Następnie okazało się, że w Koninie kochamy grać w piłkę nożną i często pocztą pantoflową lub dzięki portalowi Facebook tworzyły się kolejne drużyny, które przystąpiły do naszej ligi.

Czerwiec
7 czerwca odbył się pierwszy mecz w naszych rozgrywkach (KS ELPAK KONIN - F.C Bianconeri 6:5), ale sytuacja związana z liczbą meczów wciąż była słaba, gdyż sezon 2012/2013 kończył się 30 czerwca. Z nożem na gardle rozpoczął się wyścig z czasem w walce o mistrzostwo Konina i tym samym zdobycie szansy na to, by lider naszych rozgrywek pojechał na  mistrzostwa Polski szóstek piłkarskich.

Sezon 2012/2013
Mistrzem Konina w sezonie 2013/2013 została drużyna KS ELPAK KONIN pod starą nazwą FC BRAZZERSI. Ekipa ta rozegrała 14 spotkań, zdobywając w nich 36 punktów (12 zwycięstw i 2 porażki).Drugie miejsce zajął zespół KS KONIN z dorobkiem 15 punktów, a również 15 oczek uzbierała drużyna FC KATY, lecz gorszy bilans bramkowy spowodował, że zajęły one trzecią lokatę. W lidze grało 9 zespołów. W sumie wszystkie drużyny rozegrały 30 czerwca 56 spotkań, co dało naszemu mistrzowi awans na turniej półfinałowy Ligi Nike Playarena do Łodzi.

Statystyki rozgrywek w sezonie 2012/2013

Klasyfikacja zawodników, którzy najczęściej zdobywali tytuł "piłkarza meczu"
1. Daniel Nowacki (F.C Bianconeri) - 7 razy
2. Kamil Szumiński (FC BRAZZERSI) - 5 razy
3. Michał Kantarowski (Sparta Zdechłe Żółwie) - 4 razy

Klasyfikacja strzelców
1. Piotr Musiał (FC BRAZZERSI) - 34 bramki
2. Bartosz Maślak (FC BRAZZERSI) - 24 bramki
3. Mateusz Kaszuba (FC BRAZZERSI) - 22 bramki
 
Klasyfikacja zawodników, którzy zdobyli najwięcej punktów indywidualnych
1. Kamil Szumiński (FC BRAZZERSI) - 60 pkt
2. Niko Maląg (FC BRAZZERSI) - 52 pkt
3. Adam Marek (FC BRAZZERSI) - 50 pkt

 Pełne podsumowanie sezonu 2012/2013 znajdziecie tutaj.

Lipiec
W lipcu założony został fanpage naszych rozgrywek na każdym możliwym portalu społecznościom, jednak jak się okazało, prawdziwe efekty przyniósł tylko Facebook. Więcej o tej akcji przeczytacie tutaj. Ponadto, w lipcu zwiększyła się liczba Ambasadorów. Do Łukasza Majewskiego dołączyli Kamil Szumiński oraz Daniel Nowacki.

Łódź
3 sierpnia nasz mistrz zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami wybrał się do Łodzi na walkę o awans do Finałów Mistrzostw Polski Ligi Nike Playarena, które miały się odbyć na stadionie Polonii Warszawa.

Niestety nie udało mu się sprawić sensacji i wyjść z grupy. Lider naszej ligi przegrał z Piotrcovią Piotrków i Primaverą Lublin, a zwycięstwo odniósł tylko z JajoRTE Poznań i zajął trzecie miejsce w tabeli.

KS Elpak Konin - Piotrcovia Piotrków Trybunalski 1:2
Bramki:
- KS Elpak: Adam Wawrzyniak (1)
- Piotrcovia: Marek Rękojarski (2)
 
FC Primavera Lublin - KS Elpak Konin 6:3
Bramki:
- FC Primavera: Dawid Skoczylas (3), Przemysław Małaj (1), Maciej Janowski (1), Krystian Iwaniuk (1)
- KS Elpak: Adam Wawrzyniak (1), Mateusz Kaszuba (1), Adam Andrzejczyk (1)
 
JajoRTE Poznań - KS Elpak Konin 3:5
Bramki:
- JajoRTE: Dominik Kollat (1), Adrian Borówka (1), Karol Łuczak (1)
- KS Elpak: Adam Wawrzyniak (2), Piotr Musiał (3)

Więcej informacji o turnieju półfinałowym w Łodzi znajdziecie tutaj.

Szkocki system
29 sierpnia Ambasadorzy z Konina postanowili zwiększyć limit meczów pomiędzy zespołami z 1 ligi z dwóch na cztery pojedynki. W tamtym momencie w lidze było 11 zespołów, co dawało każdej drużynie możliwość rozegrania 40 spotkań w sezonie.

Wrzesień
We wrześniu konińskie rozgrywki odnotowały wiele spotkań ligowych, a najaktywniejsze drużyny stały wysoko w rankingu Powerade. Ponadto, w miesiącu tym nastąpiło losowanie par pucharowych i zawiązanie Pucharu Miasta Konina.

Koniec  roku, czyli październik, listopad, grudzień
W październiku regularnie co weekend odbywają się mecze o ligowe punkty oraz zmagania w Pucharze Konina.

12 listopada powstała oficjalna strona internetowa naszych rozgrywek (www.konin.playarena.pl), a co więcej - odebraliśmy baner promujący Ligę Nike Playarena w Koninie, który wygraliśmy w konkursie na facebooku, wykonany przez ekipę JBK CRU Konin.

Do grupy Ambasadorów dołączyła w tym okresie czwarta osoba - Tomasz Mikulski, a 1 liga liczyła 16 zespołów, które przebijały się przez kolejne etapy Pucharu Wintertoto. W tej chwili nasza najwyższa klasa rozgrywkowa wciąż pozostaje w walce o 3 dzikie karty na mistrzostwach Polski.

Rok 2013
Podsumowując, w sześć miesięcy osiągnęliśmy więcej niż ligi, które mają już paroletni staż w rozgrywkach. Można powiedzieć, że z kopciuszka staliśmy się rozgrywkami, które zaznaczają swoją obecność w każdych możliwych rankingach (Puchar Wintertoto, ranking Powerade, ranking najlepszych zawodników), zajmując w nich czołowe lokaty w pierwszej dziesiątce. Liczymy na to, że 2014 rok będzie przynajmniej tak dobry jak 2013 dla naszych rozgrywek, a może jeszcze pomyślniejszy. Najlepszego w nowym roku!

powrót do listy

Komentarze

Brak komentarzy
Jeżeli chcesz dodać komentarz, musisz być zalogowany. Zaloguj
Advertisement