RP6
Dodany: Komentarzy: 0

Rusza jesienna edycja “Polowania na Reprezentanta”! Selekcjoner Hirsch szuka kozaków na Mistrzostwa Świata!

Sezon 2023/24 powoli nabiera tempa. Przed nami prawdziwa gratka dla wszystkich, którzy chcą spełnić marzenie o grze z orłem na piersi… na Mistrzostwach Świata Socca 2024! Rozpoczynamy #PolowanieNaReprezentanta, czyli cykl treningów-konsultacji, które mogą zawitać także do Waszego miasta!

Dawid Marasek: Trenerze, projekt “Polowanie na Reprezentanta” rusza ponownie z końcem września. Jak wiemy, jest to świetna okazja dla zawodników, którzy chcieliby zaprezentować swoje umiejętności piłkarskie i szansa na znalezienie się w szerokiej kadrze, która będzie przygotowywać się do Mistrzostw Świata 2024. Zaczyna trener od wizyty w Anglii…

Klaudiusz Hirsch: Tak, w tym roku “Polowanie na Reprezentanta” rozpoczynamy w Anglii, dzięki zaproszeniu Szymona Krysiaka, organizatora Mistrzostw Polskich Drużyn w UK. W roku ubiegłym właśnie z tych rozgrywek do Reprezentacji Polski trafiło 2 zawodników: Radek Łepski i Paweł Abramowicz. Generalnie nasz projekt skierowany jest do wszystkich organizatorów lig szóstek. Kolejne “Polowania” będą odbywać się już w Polsce. Zapisy prowadzimy w systemie kwartalnym, przyjmujemy już zgłoszenia na październik, listopad i grudzień tego roku.

DM: Jak wygląda przebieg i organizacja takiego wydarzenia?

KH: “Polowanie na Reprezentanta” to sesja treningowa, na której mam możliwość sprawdzenia zawodników pod kątem ich umiejętności, rozumienia gry, podejmowania decyzji na boisku. Organizacyjnie nie jest to skomplikowane przedsięwzięcie, bo “Polowanie” to wydarzenie około 2-godzinne i może się odbyć w dowolnym dniu tygodnia. Niekoniecznie musi to być weekend. Chodzi o to, aby zawodnicy byli dostępni, i aby nie kolidowało to z ich obowiązkami klubowymi czy zawodowymi.

DM: Poprzednie edycje “Polowania na Reprezentanta” pokazały, że zawodnik grający w lokalnej lidze szóstek ma szansę zaistnienia w kadrze Polski!

KH: Dokładnie tak i to jest najpiękniejsze w tym projekcie! Wiadomo, że finały Mistrzostw Polski czy Pucharu Polski Socca są takim “oknem wystawowym” dla zawodników Socca, ale nasze “Polowania na Reprezentanta” dają szansę zaprezentowania się dodatkowo graczom wybranym przez organizatorów danej ligi. To jest niewątpliwie olbrzymia wartość dodana dla rozwoju Reprezentacji Polski Socca!

Reprezentacja Polski Socca (piłka nożna 6-osobowa), to dwukrotni zdobywcy Wicemistrzostwa Świata (2018 i 2019) oraz trzecia drużyna świata w rankingu International Socca Federation. Selekcjoner Klaudiusz Hirsch powołuje do kadry najlepszych zawodników z lig “szóstek” w Polsce. Jesienna edycja “Polowania na Reprezentanta” potrwa od 29.09.2023 do 31.12.2023. Z niecierpliwością czekamy na zgłoszenia organizatorów lig piłki nożnej 6-osobowej z całego kraju. Jeśli prowadzisz rozgrywki piłkarskie w swoim mieście i chcesz, aby Twoi zawodnicy mieli szansę na powołanie do reprezentacji Polski - skontaktuj się z Managerem RP6:

Szymon Krysiak
Manager Reprezentacji Polski Socca
WhatsApp: +44 7735 251442
e-mail: rp6@playarena.pl


 

 

powrót do listy

Komentarze

Brak komentarzy
Jeżeli chcesz dodać komentarz, musisz być zalogowany. Zaloguj
Advertisement