Fortuna Puchar Polski
Dodany: Komentarzy: 0

Fortuna Puchar Polski Playarena już za 5 dni!

Już za 5 dni czeka nas siódma edycja Fortuna Pucharu Polski Playarena, który odbędzie się na bocznym boisku Legii Warszawa. Po kilku latach nieobecności znowu Zdobywcy Pucharów Miast oraz innych prestiżowych turniejów zawalczą o to, żeby zapisać się w historii oraz zdobyć bilet na Ligę Mistrzów SOCCA. Znamy już praktycznie wszystkich uczestników tego wydarzenia i pod kątem sportowym zapowiada się on naprawdę emocjonująco. Nie znamy tylko reprezentanta Bydgoszczy, gdzie finał Pucharu Miasta odbędzie się 8 lipca.

Zacięta walka o przepustki na Fortuna Puchar Polski Playarena

Jak bardzo wszystkim zwolennikom piłkarskich szóstek emocje dają się we znaki, widać po Pucharach Miast, gdzie drużyny z innych aglomeracji potrafiły przyjechać do innej miejscowości, żeby walczyć o udział w tym prestiżowym wydarzeniu. Dentim Clinic Katowice czy Tiki-Taka Chorzów zawitały do Sosnowca i to właśnie zespół Daniela Strychalskiego pozbawił reprezntantów Zagłębia udziału w finale Pucharu Polski. FC Lumumby Łódź, po przegranej w Pucharze Łodzi z rewelacją FC Smarujcie Klapki pojechały walczyć na Dolny Śląsk do Wrocławia, a nastepnie do Tomaszowa Mazowieckiego gdzie zawitało mnóstwo ekip z całej Polski po to, żeby znaleźć się w tym elitarnym gronie. (FC Lumumby nie dali rady także w Tomaszowie).

Czy to dobre rozwiązanie, że najsilniejsze drużyny w Polsce po nieudanym starcie próbują swoich sił w innych miastach? Wiemy, że zdanie społeczności socca jest w tym temacie podzielone. Pamiętajcie jednak, że najważniejsza jest gra - zawsze i wszędzie!

Kto sięgnie po Fortuna Puchar Polski Playarena?

Bartist Toruń, FC Gorlicka Warszawa, Piwkarze Szczecin, Pojemna Halina Warszawa, Kinemedica Retkinia Crew czy UKS Toho Grodzisk Mazowiecki to drużyny których nie trzeba nikomu przedstawiać. My już wiemy, że będzie bardzo trudno o zwycięstwo w najbliższą niedzielę, zadecydują indywidualności oraz dyspozycja dnia. W tym roku będziemy mieli też dwa wielkie comebacki, ponieważ na salony turniejów ogólnopolskich wracają Sucharki Białystok, które zdemolowały rozgrywki pucharowe na Podlasiu oraz Struga Personal System, niegdyś meldująca się w najlepszej szesnastce drużyn w Polsce.

Będziemy mieli też kilka wielkich niewiadomych, które z pewnością mogą okazać się czarnymi koniami turnieju i zostawić wszystkich faworytów w szczerym polu. Na pewno warto będzie zwrócić uwagę na przedstawiciela FLS z Krakowa, drugiej największej piłkarskiej lidze szóstek w Polsce oraz Skład Mistrzów UK, którzy na turniej przylecą do nas samolotem właśnie prosto z Wielkiej Brytani, gdzie swoje rozgrywki ma Angielska Polonia. Polecamy artykuł TUTAJ.

Historyczni triumfatorzy Fortuna Pucharu Polski Playarena

2020/2021 - Piwkarze Szczecin (4:3 z Bartistem Toruń)

2019/2020 – Bartist Toruń (5:0 z Orłami Wrocław)

2018/2019 - Dynamik Herring Toruń (2:1 z Dentimem Clinic Katowice)

2017/2018 – Dynamik Herring Toruń (2:1 z Ganadorem Warszawa)

2016/2017 – Dentim Clinic Katowice (3:2 z Dynamikiem Herring Toruń)

2015/2016 – Gloria Victis Warszawa (3:0 z BKP Warszawa)

Gdzie zagramy?

Fortuna Puchar Polski Playarena odbędzie się w zupełnie nowej lokalizacji. O to zaszczytne trofeum zawodnicy powalczą na bocznym boisku treningowym Legii Warszawa (ul. Łazienkowska 3, 00-449 Warszawa). Do dyspozycji będziemy mieli trzy sztuczne boiska ze sztuczną nawierzchnią.

Harmonogram turnieju

8:00   Start rejestracji drużyn w biurze zawodów

8:45   Ceremonia rozpoczęcia turnieju

9:00   Początek fazy grupowej

15:15   Początek fazy pucharowej

19:00  Mecz o 3. miejsce

19:25   Mecz finałowy

19:50   Oficjalnie zakończenie turnieju

Transmisja meczów na żywo na Facebooku

Podobnie jak w ubiegłym roku, na naszym Facebooku nie zabraknie transmisji na żywo. Transmitować będziemy oczywiście mecze, które komentowane będą przez naszych niezawodnych Ambasadorów. Ponadto, między spotkaniami będziemy przeprowadzać wywiady z wybranymi zawodnikami, a na naszej stronie prowadzić będziemy tekstową relacją LIVE, gdzie na bieżąco będzie można śledzić wyniki wszystkich rozegranych potyczek wraz ze strzelcami bramek.

Na papierze ten turniej zapowiada się na piekielnie silny. Naszą redakcje cieszy to ogromnie – sami nie możemy doczekać się rozstrzygnięć siódmej edycji Fortuna Pucharu Polski Playarena. Z pewnością przyjemny bólgłowy będzie miał też selekcjoner Klaudiusz Hirsch, który będzie mógł zaobserwować formę szerokiej kadry naszej reprezentacji oraz zobaczyć nowe twarze, które naszym zdaniem na pewno się pojawią. Losowanie już w piątek w sklepie piłkarskim R-GOL.com, a podgrzewać kulki będzie Dominik Rek z redakcji socca.pl.

powrót do listy

Komentarze

Brak komentarzy
Jeżeli chcesz dodać komentarz, musisz być zalogowany. Zaloguj
Advertisement