Ligowe
Dodany: Komentarzy: 0

Co słychać w grupie A drugiej ligi?

Ostatnio zobaczyliśmy sytuację w 1 lidze, czas na pierwszą grupę zaplecza najwyższej klasy rozgrywkowej w Krakowie. Tutaj mamy 14 ekip, które po 10 kwietnia utworzą dwie 7-drużynowe grupy. Bezpośredni awans do 1 ligi uzyska mistrz, natomiast wicemistrz dostanie możliwość zmierzenia się w barażu o awans do 1 ligi.


Kilerów… liderów dwóch


W czubie tabeli dwie niepokonane (według tabeli) drużyny: Ultra Games i Gwiazdy 22, które na dodatek mają zmierzyć się bezpośrednio już w ten weekend. Natomiast o ile lider rozegrał jak na razie wszystkie spotkania, tak Gwiazdy mają w zanadrzu jeszcze jeden (z FC Golden Boys) oraz trzeba czekać na wpisanie wyniku spotkania ze Sportowcy Nałogowcy, choć wróbelki ćwierkają, że doszło do niespodzianki…


Natomiast oczywiście bezpośrednia konfrontacja obu liderów zapowiada się na prawdziwe meczycho i przedsmak tego co będzie nas czekać w grupie mistrzowskiej. Za plecami najwyżej notowanej dwójki grupa pościgowa składająca się z Mad Dog’s i JKS Kraków. Obie ekipy na pewno nie złożyły jeszcze broni jeżeli chodzi o możliwość wywalczenia awansu do 1 ligi. Dlatego runda finałowa zapowiada się niezwykle ciekawie. Praktycznie skład grupy mistrzowskiej się wyklarowuje. Czy dojdzie do jakichś przetasowań zależy od drużyny NieNajMłodsi, która będzie potrzebować zwycięstwa nad Wieliczką United. Najbardziej o rozstrzygnięcia będą natomiast drżeć zawodnicy FC Diodens, którzy rozegrali wszystkie 13 spotkań i mogą już tylko czekać na ostatnie wyniki.


Grupa spadkowa, która może nie być … spadkową.


Drużyny z miejsc 9-14 na pewno zagrają w grupie spadkowej. Ale czy będzie ona tylko taką z nazwy czy jednak faktycznie trzeba będzie się bronić przed degradacją do 3 ligi zależy od efektów zapisów do nowo powstałej 3 ligi które właśnie trwają. Wydaje się jednak wielce prawdopodobne, że w przypadku utworzenia takowej 3 ligi w najgorszym wypadku z 2 ligą może pożegnać się tylko ekipa, która zamknie tabelę na koniec sezonu.

Tą ekipą na razie jest FC Golden Boys ale w rundzie rewanżowej ekipa Patryka Nogi na pewno będzie chciała lepiej punktować, a trzeba mieć na uwadze że ten zespół będzie jedynym (!) przedstawicielem ligi 2A w już niedługo rozpoczynającej się kolejnej edycji Pucharu Krakowa.


A już niedługo pod lupę zostanie wzięta ostatnia aktywna liga w Krakowie, czyli grupa B drugiej ligi!

powrót do listy

Komentarze

Brak komentarzy
Jeżeli chcesz dodać komentarz, musisz być zalogowany. Zaloguj
Advertisement