Ligowe
Dodany: Komentarzy: 0

Pierwsza runda w Krakowie dobiega końca!

Zbliżamy się wielkimi krokami do końca pierwszej rundy sezonu 2021/2022 w krakowskiej Playarenie. Już w przyszły weekend powinny się odbyć ostatnie mecze ostatniej 14 kolejki w 1 lidze oraz 13 kolejka w obu grupach drugich lig. Po deadlinie wyznaczonym na 10 kwietnia, ligi zostaną podzielone na pół, tworząc dwie grupy: mistrzowską i spadkową. Wtedy też dojdzie do drugiej, finałowej rundy w której drużyny będą mierzyć się ze sobą po raz drugi ale tylko z tymi ekipami z którymi będą w danej grupie. Przyjrzyjmy się sytuacją w ligach zaczynając od najwyższej 1 ligi.

W czołówce mamy bardzo ciasno. Na prowadzeniu Mistrz Polski Kapela Weselna która pokonała wszystkich trzech przeciwników depczących za plecami ale straciła punkty remisując z Pychoteamem i przegrywając z Athletic Club de Football. Zaraz za liderem melduje się Banda Świrów, która poczyniła solidne wzmocnienia przed sezonem i teraz zbiera tego żniwa. Na najniższym stopniu podium BJM, które na pewno nie powiedziało jeszcze ostatniego słowa w kontekście odzyskania tytułu Mistrza Krakowa. W ostatnim tygodniu i Banda i BJM będą starać się zmniejszyć stratę do Kapeli na 1 punkt. Tuż za wspomnianą trójką Duma Krowodrzy, która zgłaszała przed sezonem mocne aspiracje o awans na Mistrzostwa Polski, jak na razie swój cel wykonują, ale co ekipa Janka Bieleckiego pokaże w grupie mistrzowskiej już po świętach?

W grupie mistrzowskiej pewny udziału jest już Styropian-Garlinho, który będzie miał jeszcze jedną okazję na poprawienie swojego dorobku punktowego w pierwszej części sezonu. O dwa ostatnie miejsca w górnej części tabeli walkę toczy jeszcze 5 zespołów. Na ponad 99 % znajdzie się tam Athletic, któremu do pewnego udziału brakuje jednego punktu w meczu z Pychoteamem, ale nawet porażka raczej nie pozbawi ich gry w grupie mistrzowskiej (bilans +40). O ostatnie siódme miejsce najbardziej powinny powalczyć Redfox i mistrz Krakowa OKS Zgodzianka Nowa Huta – obu ekipom zostały po dwa spotkania z tymi samymi rywalami: Smogiem i Olimpijakosem. Matematyczne szansę mają także jeszcze Mental i wspomniany Pychoteam, ale obie ekipy muszą wygrać pozostałe swoje spotkania i liczyć na bardzo korzystny układ wyników spotkań najgroźniejszych rywali.

W grupie spadkowej na pewno zobaczymy: Panatinaikos, Smog, Olimpie, FC Bad Boys i Olimpijakos. Przypomnijmy, że ta grupa będzie liczyć aż 8 zespołów. Trzy ostatnie bezpośrednio pożegnają się z elitą, natomiast ekipy z miejsc 11-12 zagrają w barażu o utrzymanie z wicemistrzami obu grup drugiej ligi. Drużyny które mają jeszcze coś do zagrania na pewno będą starały się poprawić swój dorobek punktowy przed rundą finałową.

A w kolejnych dniach na tapetę weźmiemy drugie ligi, zobaczymy jak tam wygląda sytuacja na finiszu pierwszej rundy.

powrót do listy

Komentarze

Brak komentarzy
Jeżeli chcesz dodać komentarz, musisz być zalogowany. Zaloguj
Advertisement