Ligowe
Dodany: Komentarzy: 0

Wreszcie wróciliśmy na boiska

Późno zakończona runda jesienna, opisana szerzej w podsumowaniu grudnia powiedziała nam wiele o możliwościach i szansach poszczególnych drużyn, nie przyniosła jednak odpowiedzi na pytania: Kto ostatecznie zostanie Mistrzem Jesieni i w jakim zestawieniu wystartuje wiosną 1 i 2 liga. Na pierwsze rozstrzygnięcie czekaliśmy aż do 6 lutego, gdy doszło do kluczowego meczu pomiędzy Konkubentami a FC Pogodą. Wygrali, co można było przewidzieć faworyci, mistrzowie sezonu 2020/2021. I to właśnie Oni - Konkubenci Bytom wystartowali w rundzie rewanżowej jako liderzy 1 ligi. Gratulujemy ambitnej postawy i powtarzalności! W międzyczasie kibice zagłosowali na najlepszych zawodników minionego roku, pierwszą ligę opuściła na rzecz FC Pogody drużyna ze Świerklańca, do 2 ligi dołączyły dwa mocne teamy - Zwierzyniec CF i KS-Zlepki, otrzymaliśmy nowe terminarze uwzględniające podział rozgrywek a rynek transferowy ponownie został zawieszony do lata. Wystarczyło zatem poczekać na świetnie zapowiadający się piłkarski marzec. Miało się dużo dziać...Marzec w końcu nadszedł, a wraz z nim długo wyczekiwane poruszenie w radzionkowskiej Playarenie. Zanim jednak przystąpiliśmy ponownie do walki o ligowe punkty, część drużyn wzięła udział w zmaganiach o Puchar Radzionkowa. Ostatecznie na starcie stanęło pięć ekip podzielonych na dwie grupy eliminacyjne. W ścisłym finale zameldowały się drużyny Newell's Old Boys, GKS Bomba, Bravia oraz BeeR Team Bytom. W bardzo wyrównanym turnieju finałowym najlepszy okazał się faworyt z Jastrzębia, który notuje na swoim koncie pierwsze trofeum w tym sezonie i będzie reprezentował naszą ligę w turnieju Fortuna Pucharu Polski 6-stek. Gratulujemy i liczymy na bardzo udane zawody.

 

Playarena Radzionków Fortuna Puchar Polski

 

Rozgrywki o Puchar Radzionkowa były przedsmakiem tego, co miało rozpocząć się już w marcu. Po rundzie jesiennej zgodnie z zapowiedzią nastąpił podział ligi na pierwszą i drugą według miejsc zajmowanych w tabeli po pierwszej rundzie. Na pierwszy ogień poszli drugoligowcy, którzy zainaugurowali rundę wiosenną tydzień przed pierwszą ligą. Po pierwszych 4 kolejkach można już śmiało wytypować między którymi drużynami rozegra się walka o zwycięstwo w lidze. A o tym, że jest o co walczyć niech świadczy fakt, że mistrzowie 2 ligi oraz reszta podium otrzymają przepustki na wrocławski ogólnopolski turniej Playarena "3 Rogi Karny". Aktualnym liderem i faworytem do sukcesu pozostają zawodnicy FC Świerklaniec. Cztery mecze i cztery pewne wygrane, w tym ostatnia z wiceliderem jasno pokazują cele tej ekipy na ten sezon. Na tym etapie nie ma jednak jeszcze co dzielić skóry na niedźwiedziu, za ich plecami walka toczy się na całego. Debiutujący w naszych rozgrywkach KS-Zlepki i Zwierzyniec CF utrzymują kontakt punktowy. Pamiętać trzeba także o najbardziej doświadczonych w tej stawce zawodnikach AA Bytom, wicemistrzach poprzedniego sezonu Piratach z Biedaszybów oraz o coraz lepiej spisujących się The Street Warriors i Dynamo Team. Bez punktów pozostają na razie ekipy Czupakabra i Miazga Łagiewniki, ale to tylko kwestia czasu, kiedy pierwsze punkty pojawią się na ich koncie, a historia pokazuje, że nikt punktów za darmo nie odda.

Playarena Radzionków Podsumowanie listopada

 

Podział na dwie ligi przynosi jeszcze jedną zdecydowaną korzyść. Niemal każde spotkanie na szczeblu 1 ligi zapowiada się szlagierowo. Warto przypomnieć, że w facebookowym głosowaniu na najlepszą Szóstkę Roku 2021 Playarena Radzionków znaleźli się przedstawiciele tylko trzech pierwszoligowców... co ciekawe, w tym zestawieniu zabrakło miejsca dla zawodników z broniącej tytułu mistrzowskiego i znajdującej się na szczycie tabeli Konkubentów... I tak na inaugurację mieliśmy starcie Bravii ze świeżo upieczonym zdobywcą Pucharu Radzionkowa, drużyną Newell's Old Boys. Spotkanie o tyle ciekawe, że na jesień to zawodnicy gospodarzy wyszli jako zwycięzcy z tego pojedynku. Tym razem jastrzębianie wzięli rewanż i nie pozostawili złudzeń, kto w tym dniu był lepszy. Druga ligowa kolejka i dla drużyny Krzysztofa Łacioka nadarzyła się kolejna okazja do rewanżu. Ich przeciwnikiem była rewelacja tego sezonu, Janusze Fussbalu, którzy to jesienią jako jedyni obok Bravii potrafili pokonać ekipę z Jastrzębia. Po bardzo równej pierwszej połowie, w drugiej bardziej doświadczeni zawodnicy NOB docisnęli rywali i dopisali do swojego konta kolejne 3 punkty. Drugie wysokie zwycięstwo w tej rundzie odnieśli także aktualni wicemistrzowie GKS Bomba, tym razem nad wciąż szukającymi formy z poprzedniego sezonu BeeR Team. Zawodnicy Marcelego Pyciaka, którzy na początku sezonu zaliczyli delikatny falstart, teraz regularnie punktują i zajmują już miejsce bliskie podium z niewielką stratą do lidera. Ostatnia marcowa kolejka w ramach 1 ligi miała przynieść absolutny hit. Na tą chwilę wydaje się, że większego wydarzenia w naszej lidze nie można sobie wyobrazić. Na przeciw siebie stanęli mistrzowie Radzionkowa i mistrzowie jesieni Konkubenci Bytom oraz zwycięzcy IV edycji Pucharu Radzionkowa, jedyni uczestnicy turniejów finałowych o Mistrzostwo Polski w naszej lidze - Newell’s Old Boys Jastrzębie Zdrój. Dla Konkubentów był to dopiero pierwszy mecz w tej rundzie, natomiast jastrzębianie już po dwóch bardzo ważnych zwycięstwach. Obie ekipy postawiły na bardzo ofensywny futbol, mimo że nie brakowało bardzo dobrych interwencji bramkarzy, a tych obie ekipy mają bez wątpienia jednych z najlepszych w całej lidze. Ostatecznie z tej strzelaniny zwycięsko wyszli aktualni obrońcy tytułu, tym samym udanie rewanżując się za porażkę z jesieni. W tabeli obie ekipy idą łeb w łeb, a za ich plecami czają się z niewielką stratą punktową aż trzy drużyny. 

Playarena Radzionków Podsumowanie listopada

 

W walce o końcowy sukces nic nie jest jeszcze rozstrzygnięte, a kwiecień i kolejne miesiące z pewnością przyniosą nam niezłe spotkania na szczycie. Warto być z nami. A na sam koniec prezentujemy Szóstkę najbardziej wyróżniających się zawodników, czyli tych, którzy w dużej mierze decydowali o marcowych zdobyczach punktowych swoich drużyn. Do następnego!!!
 

Playarena Radzionków Szóstka marca
 

 

 

powrót do listy

Komentarze

Brak komentarzy
Jeżeli chcesz dodać komentarz, musisz być zalogowany. Zaloguj
Advertisement