3RK
Dodany: Komentarzy: 0

Fortuna Łódź zdobywcą Złotych Kalesonów 2021!

Pierwsza edycja oldskulowego turnieju „3 Rogi Karny” odbyła się w 2019 roku. Po dwóch latach śmiało możemy stwierdzić, że poziom sportowy na tych zawodach rośnie z roku na rok. Dobitnie było to widać podczas sobotnich zmagań, gdzie zobaczyliśmy kawał naprawdę dobrej piłki.

Faza grupowa

Ten etap turnieju jest idealną szansą na wstępne rozeznanie na co kogo stać i rozgrzewkę przed decydującymi meczami w fazie pucharowej. Najlepiej poradzili sobie z tym murowani faworyci, którzy bez większych problemów wyszli z grupy. Już po pierwszych spotkaniach mogliśmy zgodnie stwierdzić, że zespoły typowane do zwycięstwa w całych zawodach są w dobrej dyspozycji. Jednak zdecydowanie najlepsze wrażenie zostawiła po sobie Fortuna Łódź, która w każdym meczu fazy grupowej zaaplikowała rywalowi co najmniej pięć bramek!

Faza pucharowa

Prawdziwe granie zaczęło się dopiero w ćwierćfinałach. Bez większych problemów awans do strefy medalowej zapewniła sobie Guantanamera Krotoszyn, pokonując 5:1, jednego z pretendentów do tytułu, Orlik Mokotów. Z problemami, ale ze zwycięstwem z ćwierćfinałowego starcia wyszła również KS Unia Zagórze. Z kolei dwie Turbodogrywki mogliśmy oglądać w pojedynku łódzko-bydgoskim oraz łódzko-bytomskim. Ostatecznie w walce o trofeum zostały dwa zespoły z Łodzi.

Turniejowa drabinka ułożyła się na tyle ciekawie, że łódzcy sympatycy Socca mogli mieć Deja Vu. Naprzeciw siebie stanęły dwa zespoły, które rywalizowały ze sobą w półfinale Fortuna Pucharu Łodzi – FC Smarujcie Klapki i Fortuna Łódź. W pucharowym spotkaniu górą była Fortuna i we Wrocławiu również pokonała Klapki, tym razem 3:1. Drugie półfinałowe starcie to rywalizacja KS Unii Zagórze i Guantanamery Krotoszyn. Górą była ekipa z Wielkopolski i to oni mieli zmierzyć się w ostatecznym pojedynku o „Złote Kalesony”.

W „małym finale” spotkali się pokonani w półfinałach. FC Smarujcie Klapki podrażnieni porażką z Fortuną, chcieli jak najszybciej się zrehabilitować i skutecznie im się to udało, co widać po końcowym wyniku – 4:1 i ekipa z Sosnowca musiała obejść się smakiem, a brązowe medale powędrowały do Łodzi.

Na mecz decydujący o triumfie w całym turnieju ostrzyli sobie zęby wszyscy obecni tego dnia pod balonem na obiektach Ślęzy Wrocław. Zmierzyć się miały ze sobą dwie najlepsze drużyny sobotniej rywalizacji. Finałowe spotkanie nie zawiodło ani przez minutę. Fortuna Łódź i Guantanamera Krotoszyn pokazały prawdziwą walkę na miecze, a o tym kto podniesie „Złote Kalesony” miała zdecydować Turbodogrywka. Tam chłodniejszą głową wykazali się zawodnicy z Łodzi i to oni zostali trzecim w historii triumfatorem oldskulowego turnieju „3 Rogi Karny”!

KOMPLET WYNIKÓW Z TURNIEJU FINAŁOWEGO 3 ROGI KARNY

powrót do listy

Komentarze

Brak komentarzy
Jeżeli chcesz dodać komentarz, musisz być zalogowany. Zaloguj
Advertisement