Mistrzostwa Polski
Dodany: Komentarzy: 0

Bilety na finały Mistrzostw Polski rozdane!

To był niesamowicie ciekawy weekend na obiektach Ślęzy Wrocław. Najlepsze drużyny z całego kraju rywalizowały o szesnaście przepustek na Mistrzostwa Polski, które odbędą się już za dwa tygodnie. Kilku faworytów zgodnie z zapowiedziami wykonało swoje zdanie, ale nie obyło się także bez niespodzianek!

I i II turniej eliminacyjny (19.09)

Teoretycznie, przynajmniej na papierze, sobotnie turnieje były obsadzone nieco słabiej. Na tablicach wyników nie mogliśmy dopatrzeć się wielu nazw zespołów, które kojarzyłby nawet zwykły laik. Ta tajemniczość zapowiadała co najmniej ciekawe zawody. I takie były!

Przez fazę grupową pierwszego turnieju jak burza przeszły Skład Węgla i Papy, Tiki-Taka Chorzów oraz Banda Świrów! Kraków, które z kompletem punktów zameldowały się w fazie pucharowej. Stawiany w roli faworyta Mistrz Poznania, FC Pustostany Poznań, okazał się największym rozczarowaniem, bo zmagania w grupie zakończył dopiero na ostatnim miejscu.

W fazie pucharowej zapowiadały się ciekawe pojedynki, jednak prawdziwa jazda zaczęła się dopiero w meczach o wszystko. Tutaj mogliśmy emocjonować się rywalizacją w Derbach Łodzi, gdzie po bramce w ostatniej sekundzie z przepustki na finały mogła cieszyć się ekipa Silversite FC. Awans uzyskał także Octagon Ogrodex Ostrów Wielkopolski, który po ubiegłorocznej porażce po Turbodogrywce z Dynamikiem Herring Toruń mógł cieszyć się z upragnionego biletu. Do tego grona dołączył inny zespół z tego samego miasta, OZM Outsiders, a także kolejna drużyna z… Łodzi – Lumumby.

Po porannych zmaganiach przyszedł czas na drugi turniej eliminacyjny. Tutaj mogliśmy dopatrzeć się już kilku uznanych na arenie ogólnopolskiej marek. Jednak piłka nożna 6-osobowa jest na tyle nieprzewidywalna, że po tym co wydarzyło się wcześniej, wstrzymaliśmy się z dalszym typowaniem zwycięzców. I słusznie.

Wprawdzie rywalizacja w fazie grupowej przebiegła bez większych zaskoczeń i do dalszej rywalizacji zameldowali się murowani faworyci, to dalsza część turnieju mogła dostarczyć kilku nowych siwych włosów. Już po pierwszej rundzie z marzeniami o przepustce musiał się pożegnać ubiegłoroczny finalista UKS Toho Grodzisk Mazowiecki, a także FC Extra Paintball Toruń i Beds.pl Bydgoszcz, które miały ambicję ponownie zjawić się we Wrocławiu.

Mecze o wszystko stały pod znakiem rywalizacji Warszawa kontra reszta Polski. Finalnie trzy z czterech biletów powędrowały do stolicy, a jeden do Bydgoszczy. Klasa Panowie!

KOMPLET WYNIKÓW Z I & II TURNIEJU ELIMINACYJNEGO

III i IV turniej eliminacyjny (20.09)

Niedzielne turnieje było mocno obsadzone przez drużyny znane szerszej publiczności. Na porannych zawodach mogliśmy oglądać chociażby Kapelę Weselną Kraków, Kinemedica Retkinię Łódź czy naszpikowany Reprezentantami Polski Dentim Clinic Katowice.

W fazie grupowej jedynym rozczarowaniem było ostatnie miejsce w tabeli jednych z gospodarzy, Przyjaciół z boiska Wrocław, którzy na poprzednich turniejach prezentowali się zdecydowanie lepiej. Reszta faworytów zgodnie zameldowała się w najlepszej szesnastce.

Faza play-off musiała zweryfikować plany wszystkich mających chrapkę na ponowny przyjazd do Wrocławia. Każda z ekip znajdujących się w tym zestawieniu zdecydowanie zasługiwała na przepustkę, ale wolne były tylko cztery miejsca. Ostatecznie dwie przepustki kolejny raz powędrowały do Łodzi (Kinemedica Retkinia i FC Wembley), a także po jednej do Katowic (Dentim Clinic) oraz Krakowa (Kapela Weselna).

Popołudniowa rywalizacja miała przynieść co najmniej takie same, jak nie większe emocje. W końcu mogliśmy ujrzeć takie tuzy jak The Cyborgs Ruda Śląska czy A Seree Tee Krotoszyn.

Największym zaskoczeniem fazy grupowej był brak awansu do dalszych zmagań Warriors Young Marki i Havany Toruń. Pozostałe zespoły zgodnie z założeniami zameldowały się w play-offach, aby zgarnąć ostatnie cztery wolne bilety na finały.

Na uznanie zasługuje wyczyn Grottgera Team, która aż do meczu o wszystko mogła się pochwalić bilansem 18:0! Tam jednak znalazła swojego pogromcę, a konkretniej największe zaskoczenie tego dnia, czyli TS Patroni Limanowa. Grono finalistów uzupełniły „Cyborgi”, A Seree Tee Krotoszyn oraz kolejny przedstawiciel Łodzi – FC Noster.

KOMPLET WYNIKÓW Z III & IV TURNIEJU ELIMINACYJNEGO

powrót do listy

Komentarze

Brak komentarzy
Jeżeli chcesz dodać komentarz, musisz być zalogowany. Zaloguj
Advertisement