RP6
Dodany: Komentarzy: 0

Sebastian Bednarz Dyrektorem Reprezentacji Polski!

Jeden z najbardziej cenionych prezesów Futsal Ekstraklasy oficjalnie dołącza do drużyny dwukrotnych Wicemistrzów Świata! Po 7 latach od debiutu na arenie międzynarodowej, Reprezentacja Polski w piłce nożnej 6-osobowej doczekała się tym samym pierwszego w jej historii Dyrektora.

Srebrne krążki ostatniego Mundialu sprawiły, że nasza drużyna jest jeszcze bardziej głodna. Ciągły rozwój, to od początku istnienia RP6 cel nadrzędny. Teraz nadszedł czas na otworzenie nowego rozdziału. I postawienie sobie kolejnych celów. A te są bardzo ambitne. Złoto Mistrzostw Świata organizowanych w Polsce? Póki co brzmi to jak marzenie. Od lat jednak marzenia zamieniamy w cele, a Sebastian Bednarz jest osobą, która udowodniła, że takie podejście jest mu niesamowicie bliskie. Bardzo cieszymy się z tego, że bez zastanowienia przyjął on naszą ofertę.

Kim jest Sebastian Bednarz?

Sebastian Bednarz ur. 23.04.1983 w Ząbkowicach Śląskich, pochodzący z opolszczyzny. Abslowent Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Na Barca Innovation Hub Universitas ukończył kurs Sport Sponorship. Na co dzień pracujący jako specjalista ds. BHP. Pasjonat sportu. Od początku studiów we Wrocławiu aktywnie wpsółpracował z Akademickim Związkiem Sportowym, gdzie m.in. pełnił funkcję wiceprezesa ds. sportowych KU AZS UP Wrocław. Sebastian był również Koordynatorem Dolnośląskiej Ligi Międzyuczelnianej w KŚ AZS Wrocław. Członek sztabu organizacyjnego takich imprez jak: Akademickie Mistrzostwa Polski w dyscyplinach zespołowych, Akademickie Mistrzostwa Europy w futsalu czy Akademickie Mistrzostw Świata w karate.

Jako zawodnik był uczestnikiem turniejów akademickich Mistrzostw Polski w futsalu, a także Akademickich Mistrzostw Europy w futsalu w Nowym Sadzie oraz Wrocławiu. W latach 2007-2014 pracował jako trener sekcji futsalu i piłki nożnej na wrocławskim Uniwersytecie Przyrodniczym. Będąc trenerem uczestniczył także w  Akademickich Mistrzostwach Polski w futsalu (mistrz Polski w typie /6 miejsce Open), Akademickich Mistrzostwach Polski w piłce nożnej oraz Akademickich Mistrzostwach Europy w futsalu w Rotterdamie.

Nowy Dyrektor RP6 jest także pomysłodawcą, założycielem oraz w latach 2015-2020 prezesem KS Acana Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice, obecnie jednego z najlepszych zespołów futsalowych w Polsce. Pomysłodawca i organizator prestiżowego turnieju Międzynarodowego Futsal Masters, którego uczestnikami w jego 5-letniej historii były m.in. takie zespoły jak: FC Barcelona Lassa, Era-Pack Chrudin, Napoli Calcio 5, Stalitsa Mińsk, Sporting Paris, Ilvess Tampere, Squadra Mousrcon, KB United oraz najlepsze kluby Futsal Ekstraklasy.

W 2017 i 2018 roku otrzymał nagrodę "Działacz Sportowy" w plebiscycie Gazety Wrocławskiej. W 2017 roku został nagrodzony tytułem "Działacza Roku" w plebiscycie Słowa Sportowego.

Uczestnik stażu trenerskiego na Cyprze. W 2015 roku na zaproszenie Sportingu Lizbona wziął udział w turnieju finałowym futsalowej Ligi Mistrzów.

Sebastian Bednarz, Dyrektor Reprezentacji PolskiPraca dla Reprezentacji Polski, to wielki zaszczyt i powód do ogromnej dumy - traktuję tę możliwość jako wielką nagrodę, ale także kolejny etap w doskonaleniu swojego warsztatu. Współpraca z ludźmi pełnymi wielkiej pasji to sama przyjemność, dlatego nawet przez chwilę się nie zastanawiałem nad przyjęciem propozycji.

Projekt playarena.pl znam od dawna. Wydaje mi się, że każdy kto interesuje się piłką, powinien znać te rozgrywki. Ogromne sukcesy Reprezentacji Polski z pewnością co roku przyciągają do rozgrwek nowych pasjonatów kopania piłki. Bo przecież o to w tym wszystkim tak naprawdę chodzi: o to żeby jak najwięcej ludzi po prostu grało w piłkę. RP6 osiągnęła największy sukces sportowy spośród wszystkich piłkarskich reprezentacji Polski. I to dwa razy z rzędu!

RP6 to ludzie, którzy gwarantują ogromne zaangażowanie i serce. RP6 to wspaniali zawodnicy. RP6 to przede wszystkim Klaudiusz Hirsch oraz sztab niezwykle profesjonalnych ludzi. To będzie wspaniała sprawa być częścią tej ekipy.

Jeśli chodzi o cele, to zawsze stawiam je sobie ambitne i podobnie będzie w RP6. Wspólnie z zarządem przygotowaliśmy cele krótko- i długoterminowe. W obu przypadkach najważniejszy jest ciągły rozwój RP6. Chciałbym pomóc w przygotowaniu dobrych warunków naszej kadrze, tak aby mogła ona w najlepszy możliwy sposób przygotować się do kolejnych Mistrzostw Świata – niezmiennie, walczyć będziemy o złoto! Największym i najbardziej rozpalającym nasze serca celem, jest organizacja Mistrzostw Świata 2022 w Polsce. To byłaby piękna i wielka rzecz!

powrót do listy

Komentarze

Brak komentarzy
Jeżeli chcesz dodać komentarz, musisz być zalogowany. Zaloguj
Advertisement