PL6
Dodany: Komentarzy: 0

#PL6: Zapowiedź II Turnieju Miast w Grudziądzu

Polska Liga Szóstek wraca do Grudziądza! Niedawno minął rok, kiedy to w Grudziądzu odbył się pierwszy taki turniej, w historii tamtejszej ligi. Już dziś mamy dla Was świetną wiadomość! W maju tego roku będziemy świadkami kolejnej edycji turnieju w „mieście ułanów”!

 

Pierwsza edycja

 

Reprezentacje innych miast ligi Playarena po raz pierwszy przyjechały do Grudziądza w kwietniu 2018. Było to niewątpliwie wielkie wyzwanie dla młodej kadry ambasadorskiej, która musiała zmierzyć się z wyzwaniem organizacyjnym na nieporównywalną jak dotąd skalę.

W turnieju, oprócz reprezentacji gospodarzy, wzięli udział Bydgoszcz, Tczew oraz Pruszcz Gdański. Kolejność końcowa prezentowała się następująco:

1. Bydgoszcz

2. Tczew

3. Grudziądz

4. Pruszcz Gdański

Impreza zakończyła się niewątpliwym sukcesem i już wtedy było wiadomo, że dojdzie do kolejnej edycji w następnym roku!

 

PL6 Grudziądz II

 

Dotarliśmy więc do roku 2019, który od samego początku raczy nas super spotkaniami i turniejami międzymiastowymi. My skupimy się jednak na wydarzeniach, które będą miały miejsce 11 maja. Wtedy to odbędzie się II edycja turnieju PL6 w Grudziądzu!

W porównaniu do zeszłego roku zmieniony został orlik, na którym zostanie rozegrany turniej. Tym razem przeniesiemy się na inne grudziądzkie osiedle – Mniszek, a konkretnie na teren klubu sportowego Stal. Tamtejszy orlik może się pochwalić jedną z najlepszych, jeśli nie najlepszą sztuczną murawą w mieście, a także sporym parkingiem, co jest tym bardziej istotne dla przyjezdnych.

Turniej zostanie rozegrany według zasad które zostały przedstawione w REGULAMINIE IMPREZY.

 

Uczestnicy

 

Skład turnieju jest prawie identyczny do tego, który oglądaliśmy w zeszłym roku jednak pomniejszony o jedną reprezentację. Zobaczymy kilka znanych twarzy, a konkretnie to przyjadą reprezentanci Tczewa, oraz  zwycięzcy ubiegłorocznej edycji – reprezentacja Bydgoszczy. 

Przejdźmy więc do przedstawienia uczestników:

 

(zdj. z turnieju w Bydgoszczy)

Bydgoszcz

Zwycięzca zeszłorocznej edycji grudziądzkiego turnieju, oraz zwycięzca turnieju w Toruniu, w czerwcu 2018. Regularnie występują na większości imprez PL6 i są jedną z najsilniejszych reprezentacji w kraju. Z pewnością chcą uzupełnić gablotę o kolejne trofeum, tym razem za drugie zwycięstwo na grudziądzkiej ziemi!

 

(zdj. z turnieju w Bydgoszczy)

Tczew

Kolejna reprezentacja, która uczestniczyła w zeszłorocznej edycji, w której zajęli drugie miejsce. Jest to bardzo groźna kadra, która stanowi zagrożenie dla dosłownie każdego miasta, występującego w Polskiej Lidze Szóstek. Ostatnio mocno odmłodzona, o zawodników utalentowanych i perspektywicznych. Czy uda im się powalczyć o pierwsze miejsce w tym turnieju?

 

(zdj. z turnieju w Grudziądzu)

Grudziądz

Na koniec zostawiliśmy reprezentację gospodarzy. W 2019 nastąpiła całkowita przebudowa systemu selekcji reprezentacji Grudziądza. W tegorocznych zmaganiach PL6 nie zobaczymy sporej większości zawodników, którzy uczestniczyli w zeszłorocznym turnieju. Oznacza to, że możecie się spodziewać odmłodzonej kadry, która będzie z całego serducha reprezentować miasto i może sprawić sporo niespodzianek!

 

powrót do listy

Komentarze

Brak komentarzy
Jeżeli chcesz dodać komentarz, musisz być zalogowany. Zaloguj
Advertisement