Ligowe
Dodany: Komentarzy: 0

Turniej świąteczny za nami

Wiele emocji, sensacje i wspólna integracja. Tak możemy podsumować turniej świąteczny, który miał miejsce 16 grudnia. Zwycięstwo, po niezwykle emocjonującym finale, odniosła Polonia Grudziądz, a kolejne miejsca na podium zajęli FC Dragacz oraz KS Lech.

W turnieju wzięło udział 10 ekip, które swoje mecze rozegrały na orliku Hallera oraz Forteczna. Dzień rozpoczęliśmy od niewątpliwej sensacji, gdyż w grupie 1. swój mecz przegrała drużyna mistrza miasta i faworyt do finalnego zwycięstwa - Śródmieście. Jego pogromcami zostali KS Lech i to oni awansowali do półfinału. Grupa 2. była zdominowana przez późniejszego finalistę turnieju ekipę FC Dragacz. Najwięcej emocji było jednak w grupie 3., gdzie do ostatniego spotkania nie byliśmy pewni, kto awansuje do fazy pucharowej. Ostatecznie z pierwszego miejsca wyszła Polonia, a z drugiego CPDiPR. Niespodzianką było odpadnięcie z gry aktualnego wicelidera ligowej tabeli - DragonsGang.

W pierwszym półfinale Polonia zmierzyła się z KS Lech i było to bardzo nerwowe spotkanie, gdyż KS Lech mógł wyeliminować kolejnego faworyta i awansować do finału. Do sensacji jednak nie doszło, bo Polonia wygrała 3:1. Drugi półfinał był mniej wyrównany, gdyż rozpędzony sukcesami w grupie Dragacz pewnie "przejechał" ekipę CPDiPR 6:2. Mecz o trzecie miejsce przyniósł nam jedyną w tym turnieju dogrywkę. W tym spotkaniu byliśmy świadkami wielu zwrotów akcji, prowadzeniem to jednej, to drugiej drużyny i ambitnego odrabiania strat. Ostatecznie KS Lech, strzelając decydującego gola w dogrywce, zdobył brązowe medale turnieju świątecznego!
 

Zdjęcie drużynowe KS Lech.
 

Spotkanie Polonia Grudziądz - FC Dragacz zdecydowanie było godne finału. Polonia od samego początku prowadziła, lecz Dragacz ambitnie za każdym razem odrabiał straty i nikt nie mógł czuć się pewny wyniku. Polonia, po zaciętej walce, wygrała finalnie 5:4 i zgarnęła złote medale za zwycięstwo w turnieju. Wielkie brawa i gratulacje należą się jednak również dla Dragacza, w któego posiadanie powędrowały srebrne medale.
 

Zdjęcie drużynowe FC Dragacz.
 

Niezwykle cieszymy się, że turniej okazał się całkowitym sukcesem i byliśmy świadkiem ekscytujących wydarzeń na boisku oraz dobrej atmosfery poza nim. Na pewno będziemy organizować więcej tego typów imprez w przyszłości, bogatsi o zdobyte doświadczenie. Chcielibyśmy także bardzo podziękować wszystkim drużynom za udział w turnieju i gratulujemy wygranym!

 

powrót do listy

Komentarze

Brak komentarzy
Jeżeli chcesz dodać komentarz, musisz być zalogowany. Zaloguj
Advertisement