Pressroom
Dodany: Komentarzy: 0

Piłkarska rewolucja – Rozgrywki Playarena

 

          Mało kto wyobraża sobie darmowe rozgrywki piłkarskie, które bez skomplikowanych struktur i zbędnej biurokratyzacji przyciągają na boiska w całym kraju młodzież i dorosłych. To jednak nie jest fikcja, a pomysł na futbol amatorski. Rozgrywki Playarena to unikalna w skali światowej inicjatywa.

 

          Kilka lat temu grupa studentów z Wrocławia szukając przeciwnika do boiskowej rywalizacji wpadła na ideę zorganizowania ligi dla dzikich drużyn, które przez Internet umawiałyby się na mecze. 3 lata później w Rozgrywkach przez nich zorganizowanych w 92 darmowych ligach miejskich na terenie całej Polski gra aktywnie 48 000 zawodników, a co roku organizowane są ogólnopolskie finały, w których mistrzowie poszczególnych miast rywalizują o tytuł Mistrza Polski Playarena. Tak najkrócej opisać można ten prężnie działający systemu, którego największą zaletą jest po prostu odciąganie młodych ludzi od ekranów komputerów na boiska polskich miast. Pomysł wypalił.

 

          Dołączenie do Rozgrywek Playarena to banalna sprawa – wystarczy błyskawiczna rejestracja w serwisie Playarena.pl, stworzenie drużyny, zaproszenie do niej swoich zawodników i dopisanie jej do ligi w swoim mieście. Następnie wystarczy już tylko umówić się na mecz z wybranym rywalem z ligowej tabeli, wspólnie wybrać boisko (gramy na boiskach szkolnych, osiedlowych, Orlikach, halach) i porę rozegrania meczu, a po jego odbyciu wprowadzić wynik. Wszystko to szybko, sprawnie i, co najważniejsze, za darmo.

 

          Nie ma tu ligowych sędziów – spory na boisku rozstrzygają sami zawodnicy w duchu Fair Play. Można zagrać mecz ‘5 na 5’, a w następnym ’7 na 7’ – Playarena nie narzuca zawodnikom żadnych reguł rywalizacji, to dwie drużyny muszą się dogadać w kwestii szczegółowych zasad rozgrywania meczu (czas gry, ilość zawodników). Nad porządkiem miejskich rozgrywek ligowych czuwają Ambasadorowie Playarena – pasjonaci promujący rozgrywki, pomagający drużynom i piłkarzom w danym mieście.

 

          Sezon ligowy trwa praktycznie cały rok, a zwieńczeniem zmagań jest organizowany na zakończenie każdego sezonu ogólnopolski finał rozgrywek – Playarena Cup, w którym najlepsze drużyny z całej Polski rywalizują o tytuł Mistrza Polski Playarena!


          Organizatorzy Rozgrywek Playarena chcą, przy wykorzystaniu imponujących podstaw, przeprowadzić rewolucję w polskiej piłce nożnej. Oprócz zachęcania do gry amatorów piłki nożnej planowane jest stworzenie systemu szkolenia opartego na sprawdzonych koncepcjach z Europy, dostępnego dla wszystkich zaangażowanych w Rozgrywki.

 

          Rozgrywki Playarena mogą zagościć również w Twoim mieście – jeżeli nie ma jeszcze ligi Playarena w Twoim mieście, napisz na: ambasador@playarena.pl.powrót do listy

Komentarze

Brak komentarzy
Jeżeli chcesz dodać komentarz, musisz być zalogowany. Zaloguj
Advertisement