Ligowe
Dodany: Komentarzy: 1

"1 na 1" z Robertem Świerczem

- Moim celem nie jest zdobycie jak największej liczby goli, tylko sprawienie, by mój zespół awansował na Mistrzostwa Polski - mówi Robert Świercz, najlepszy strzelec WPR Division i jeden z Ambasadorów Playarena w Pruszkowie.

Jak zaczęła się Twoja przygoda z Ligą Nike Playarena?

Od dzieciństwa brałem udział w meczach osiedlowych. Często grałem przeciwko drużynie Maćka Stokowskiego na boisku przy Gimnazjum nr.3. Do gry w Lidze Nike Playarena namówił mnie kapitan WPR - Maciej Bieńko. Przed powstaniem ligi graliśmy razem na "trójce", a kiedy Playarena utworzyła się w Pruszkowie, MB8 zaproponował mi grę w jego drużynie.

Czy jesteś zadowolony z poziomu naszej ligi?

Według mnie mecze w naszej lidze stoją na wysokim poziomie. W tamtym sezonie w połowie sezonu byliśmy liderem, a w tym znajdujemy się w środku tabeli. Ten fakt potwierdza, że w rozgrywkach grają coraz lepsze drużyny.

W poprzednim sezonie zostałeś królem strzelców naszych rozgrywek. Teraz także zmierzasz po koronę najlepszego egzekutora. Jak się z tym czujesz?

Chcę wygrywać każdy mecz, dlatego bardzo się cieszę, że swoimi bramkami dokładam cegiełkę do każdego zwycięstwa swojej drużyny. Moim celem nie jest jednak zdobycie jak największej liczby goli, tylko sprawienie, by mój zespół awansował na Mistrzostwa Polski.

Strzeliłeś blisko 60 bramek w pół roku. Jakie cele stawiasz sobie na ten sezon?

Najważniejszym zadaniem jest, tak jak wspomniałem, awans na Mistrzostwa Polski. Poza tym fajnie byłoby wygrać ligę oraz przebić barierę 200 strzelonych goli.

Wierzysz w to, że WPR ma szanse pojechać na Mistrzostwa Polski?

Jeśli bym nie wierzył, to nie miałoby sensu podejmować walki. Jako zawodnik WPR muszę wierzyć, że pojedziemy na turniej ogólnopolski i odpowiednio motywować do zrealizowania tego celu kolegów z drużyny.

Czujesz się odpowiedzialny za WPR Division?

W tamtym sezonie zostałem królem strzelców ligi, ale to nie tylko zasługa mojej dobrej dyspozycji, lecz również wsparcia od innych zawodników z "Dywizji". Myślę, że strzelanie bramek jest moim obowiązkiem, ale są też momenty w grze, kiedy otwieram drogę do bramki innym graczom.

Kto według Ciebie zasługuje na wyróżnienie z Twojej drużyny?

Uważam, że każdy zawodnik zasługuje na wyróżnienie, ale najbardziej niedocenionym zawodnikiem jest Jasiek Masny, który w przekroju całego ubiegłego sezonu prezentował najrówniejszą formę.

A z całej ligi?

Myślę, że w każdej drużynie znajdzie się taki zawodnik, ale na tle całej ligi bardzo wyróżniają się Konrad Górski i Rafał Deczewski, którzy grają w Bongosach i stanowią o sile ofensywnej tej ekipy.

Uważasz, że są w Pruszkowie zawodnicy, którzy mogliby sobie poradzić w reprezentacji Polski w piłce nożnej 6-osobowej?

Jeśli reprezentacja poszukiwałaby snajpera, to dlaczego nie mógłbym być to ja?

Masz jakieś pomysły, które usprawniłyby naszą ligę?

Uważam, że świetnym pomysłem było wprowadzenie ostatnio do naszych rozgrywek sędziów. Idealnie byłoby, gdyby tak samo stało się w innych miastach.

 

powrót do listy

Komentarze

Tomasz Mulawa
+
1
/
-
0
ponad 8 lata temu

Robert, naprawdę wierzysz, że twoja drużyna pojedzie na Mistrzostwa Polski mając taką stratę do lidera (15pkt)? ;)

Jeżeli chcesz dodać komentarz, musisz być zalogowany. Zaloguj
Advertisement