Ligowe
Dodany: Komentarzy: 0

Kolejne drużyny opuszczają 1 ligę w Koninie

1 liga konińska znów traci na swojej liczebności. Z rozgrywek pierwszoligowych wycofały się właśnie dwa zespoły - Sparta Zdechłe Żółwie oraz KKS Chuwdu KKS. Zgodnie z regulaminem ich miejsce powinny teraz zająć zespoły z niższej klasy rozgrywkowej, lecz niestety nie ma obecnie w 2 lidze drużyny, która zagwarantowałaby nam aktywność.

Drużyny, które opuszczają 1 ligę, mają duży problem z umawianiem spotkań ligowych oraz wpisywaniem wyników zakończonych meczów. Mamy nadzieję, że kapitanowie dojrzeją kiedyś do pełnienia tej funkcji i znów ujrzymy ich zespoły na konińskich orlikach. Tym bardziej że w Koninie zostały już tylko 3 ekipy, które są z nami od samego początku. Tymi teamami są KS Elpak Konin, KS Konin i FC Katy.

Łukasz Kobielski (Ambasador Playarena w Koninie)Jeśli chodzi o mecze rozegrane ze Spartą Zdechłe Żółwie, to sytuacja jest tutaj prosta. Wszystkie drużyny otrzymają walkower za spotkanie z tą ekipą. W przypadku Chuwdu jest trochę inaczej, ponieważ zespół ten rozegrał 3 mecze, jeden z nich remisując. Nie możemy przewidzieć jak zakończyłyby się spotkania Chuwdu z innymi drużynami, dlatego aby wyrównać szanse, postanowiliśmy wszystkim teamom przyznać za starcie z Chuwdu 3 punkty, wyniki starć z AKP oraz Protezami utrzymać, a Gąsiorom dodać 2 punkty, by zrównać wynik do walkoweru. Tym samym każdy zespół za konfrontacje z Chuwdu oraz Spartą otrzyma po 6 punktów. Naszym zdaniem jest to najbardziej sprawiedliwe rozwiązanie.

 

powrót do listy

Komentarze

Brak komentarzy
Jeżeli chcesz dodać komentarz, musisz być zalogowany. Zaloguj
Advertisement