Ligowe
Dodany: Komentarzy: 0

Gwiazdy konińskich boisk, czyli najlepsi zawodnicy sezonu 2014/2015

Piłka nożna jest grą zespołową i to nie ulega wątpliwości, jednak bardzo często o wynikach spotkań przesądzają umiejętności jednego zawodnika. W sezonie 2014/2015, poza wspaniałymi meczami w wykonaniu całych konińskich zespołów, mieliśmy również przebłyski geniuszu pojedynczych aktorów piłkarskich spektakli. Sprawdziliśmy, komu owe przebłyski zdarzały się najczęściej.
 

Najlepszy zawodnik

1. Bartosz Borkiewicz (FC Katy, 127 punktów) - kapitan mistrza Konina, lider zespołu zarówno na boisku, jak i poza nim. 25-letni pomocnik zagrał we wszystkich meczach swojego teamu w zakończonym sezonie, wpisując się 46 razy na listę strzelców oraz zdobywając 11 tytułów zawodnika meczu. Łącznie w ciągu 3 sezonów Bartek rozegrał już w ekipie FC Katy 82 mecze, w których zdobył 102 bramki.

2. Piotr Borkiewicz (FC Katy, 118 punktów)

3. Marcin Borowski (FC Katy, 104 punkty)

4. Tomasz Roszak (FC Katy, 104 punkty)

5. Adam Werchlewski (KS Konin, 103 punkty)
 

Król strzelców

1. Piotr Borkiewicz (FC Katy, 58 bramek) - młodszy, ale już dorównujący talentem, brat Bartka. Zakończony sezon to eksplozja umiejętności pomocnika Katów. Mimo że 22-letni zawodnik gra w środku pola, asekurując także często drużynę w defensywie, to dzięki świetnej skuteczności w drugim sezonie gry w konińskiej Lidze Nike Playarena został królem strzelców, wyprzedzając o 1 bramkę obrońcę KS Konin - Adama Werchlewskiego.

2. Adam Werchlewski (KS Konin, 55 bramek)

3. Damian Tylak (KS Konin, 53 bramki)

4. Marcin Borowski (FC Katy, 48 bramek)

5. Paweł Karczewski (Topazowa Team, 47 bramek)
 

Najlepszy bramkarz

1. Szymon Lewandowski (Sparta Zdechłe Żółwie, 83 punkty) - w konińskiej Lidze Nike Playarena gra wielu utalentowanych bramkarzy, jednak ich częstym problemem jest brak regularnej gry. Jednym z niewielu, który wyłamuje się z tego schematu, jest właśnie Szymon, który w ciągu 3 lat gry Sparty w rozgrywkach opuścił zaledwie 3 spośród 71 meczów. Tym samym kapitan Sparty, mimo młodego wieku, jest najbardziej doświadczonym zawodnikiem drużyny.

2. Robert Lewandowski (KS Konin, 66 punktów)

3. Łukasz Kobielski (FC Katy, 54 punkty)

4. Dawid Siwek (El Żychlino, 50 punktów)

5. Łukasz Sipa (Topazowa Team, 41 punktów)
 

Najlepsza szóstka

Obsada bramki nie pozostawia wątpliwości. W sezonie 2014/2015 najlepiej między słupkami radził sobie bramkarz Sparty Zdechłe Żółwie Szymon Lewandowski. O sile defensywy swoich zespołów w minionym sezonie decydowali Tomasz Roszak (FC Katy) oraz Adam Werchlewski (KS Konin). Warto zauważyć imponujące jak na obrońców zdobycze bramkowe obu zawodników. Tomasz Roszak zdobył 45 bramek, natomiast Adam Werchlewski pokonywał bramkarzy drużyn przeciwnych aż 55 razy, tym samym zdobywając tytuł wicekróla strzelców sezonu 2014/2015. Linia pomocy to oczywiście Bartek Borkiewicz, który został najlepszym zawodnikiem sezonu oraz Piotr Borkiewicz - najskuteczniejszy strzelec ligi. Pozycja na szpicy najlepszej szóstki sezonu przypadła Mateuszowi Głowackiemu (KS Konin), który zdobył co prawda tylko 7 bramek, jednak dzięki potężnej budowie napastnik wicemistrzów Konina był tym, który torował drogę do bramki bardziej bramkostrzelnym kolegom. Wartość takiego zawodnika w drużynie jest nie do przecenienia.

 

powrót do listy

Komentarze

Brak komentarzy
Jeżeli chcesz dodać komentarz, musisz być zalogowany. Zaloguj
Advertisement