Ligowe
Dodany: Komentarzy: 1

Konińskie "teatry marzeń", czyli gdzie gramy w Koninie

Lista obiektów, na których można emocjonować się spotkaniami konińskiej Ligi Nike Playarena, na chwilę obecną wynosi  17. Kiedy odliczymy hale sportowe, na których rozgrywamy mecze tylko zimą, zostaje 13 boisk. Spośród tych 13 miejsc pod względem popularności wyróżnia się 5 z nich, na których zawodnicy z Konina grają najczęściej.
 

1. Boisko przy Gimnazjum nr 6 w Koninie (215 spotkań)

Obiekt znajdujący się przy ulicy Bydgoskiej 2a jest zdecydowanie najpopularniejszym obiektem w konińskiej Lidze Nike Playarena (blisko 50% spotkań). Boisko to nie jest typowym orlikiem, ponieważ jego wymiary są wyraźnie większe od pozostałych boisk. Dodatkowo, jako jedyny obiekt na otwartym powietrzu, posiada trybuny mogące pomieścić nawet do kilkuset osób. Boisko jest ogólnodostępne przez cały rok, dzięki czemu cieszy się zainteresowaniem również zimą, kiedy pozostałe obiekty są pozamykane. Minusem jest ograniczona możliwość gry po zapadnięciu zmierzchu, ze względu na fakt, iż na obiekcie nie rezydują animatorzy. Ewentualną możliwość gry przy sztucznym świetle (odpłatnie) należałoby uzgadniać z Gimnazjum nr 6.  Do tej pory najwięcej spotkań przy ulicy Bydgoskiej 2a rozegrał zespół Sparta Zdechłe Żółwie - 35.


2. Orlik przy Gimnazjum nr 2 w Koninie (70 spotkań)

Boisko znajdujące się przy ulicy Kryształowej 3 to drugi obiekt co do ilości rozegranych spotkań. W tym roku orlik cieszy się mniejszą popularnością niż wcześniej, ponieważ rozegrano na nim tylko jeden mecz o ligowe punkty. Na boisku przyległym do Gimnazjum nr 2 swoje umiejętności prezentują przeważnie zawodnicy drużyny Topazowa Team, którzy rozegrali na nim 19 spotkań.


3. Orlik przy Gimnazjum nr 3 (46 spotkań)

Obiekt przy ulicy Fikusowej 8 to miejsce, gdzie większość meczów rozgrywa drużyna KS Elpak Konin (24 mecze). Boisko na konińskim osiedlu Chorzeń jest jedynym orlikiem w Koninie, którego harmonogram funkcjonowania w maju zakłada dostępność boiska we wszystkie dni miesiąca. Niestety, podobnie jak w przypadku orlika z drugiego miejsca w naszym zestawieniu, tak i obiekt przy Gimnazjum nr 3 ostatnio nie gości zawodników konińskiej Ligi Nike Playarena zbyt często. W 2015 roku przy ulicy Fikusowej odbył się tylko jeden mecz.


4. Orlik przy Zespole Szkół im. M. Kopernika (44 spotkania)

Obiekt w centrum Konina można śmiało nazwać „domowym” boiskiem drużyny aktualnego mistrza konińskiej Ligi Nike Playarena, czyli zespołu KS Konin, który rozegrał tutaj 13 z 16 spotkań w bieżącym sezonie. Mimo iż oficjalny adres to Aleje 1 Maja 22, najłatwiej dostać się na obiekt od strony ulicy Kolejowej. Warto zauważyć, że jest to boisko, które jest zamykane w Koninie jako ostatnie, ponieważ w dni powszednie funkcjonuje aż do godziny 22:00 (najdłużej w Koninie).


5. Orlik przy Zespole Szkół CKU (32 spotkania)

Boisko położone na konińskiej starówce przy ulicy Wodnej 1, w bezpośrednim sąsiedztwie bulwarów nadwarciańskich, to najładniej zlokalizowany orlik w Koninie. Czasy świetności obiekt ten przeżywał w latach 2013-2014, kiedy regularnie występowały tu takie drużyny jak F.C. Bianconeri (14 meczów) oraz nieistniejący już team AC Canarinhos. W bieżącym sezonie konińskich rozgrywek odbył się tutaj tylko jeden mecz.


Podsumowując, Konin jest miastem posiadającym całkiem dobrą bazę obiektów, na których można grać w piłkę. Również godziny otwarcia, a także lokalizacja (boisko prawie na każdym osiedlu), sprzyjają aktywnemu spędzaniu czasu. Pozostaje tylko zebrać 6-osobową ekipę i rzucić wyzwanie innych zespołóm, wypełniając konińskie „teatry marzeń” emocjonującymi piłkarskimi spektaklami.

 

powrót do listy

Komentarze

Łukasz Majewski
+
0
/
-
0
ponad 8 lata temu

Proszę o zmianę autora, autorem jest Łukasz Kobielski nasz oficjalny redaktor :) Teatry marzeń, piękne :)

Jeżeli chcesz dodać komentarz, musisz być zalogowany. Zaloguj
Advertisement