Ligowe
Dodany: Komentarzy: 1

Kto z kim w Koninie grać nie może

Bieżący sezon konińskiej Ligi Nike Playarena powoli wychodzi na ostatnią prostą. Czas więc sprawdzić, które drużyny z 1 ligi wykorzystały już limit spotkań rozgrywanych między sobą. Przypominamy, że walka o tytuł Mistrza Konina, podobnie jak w poprzednim roku, rozgrywa się w systemie „szkockim” tj. każda drużyna może zagrać z tym samym przeciwnikiem maksymalnie 4 razy.

Spośród 55 możliwych zestawień w tym sezonie o punkty na pewno nie zagrają już drużyny KS Konin przeciwko Topazowej Team oraz Sparta Zdechłe Żółwie przeciwko El Żychlino. W pierwszej parze aktualni Mistrzowie Konina wygrali wszystkie cztery spotkania, natomiast srebrni medaliści zeszłorocznych rozgrywek na 4 spotkania jeden raz musieli uznać wyższość beniaminka 1 ligi.

Swój bilans gier regularnie uzupełnia drużyna FC Katy, dla której następne mecze z drużynami KS Konin, El Żychlino oraz F.C. Bianconeri będą ostatnimi możliwymi do rozegrania w tym sezonie. Warto zauważyć, że aktualny wicelider, jako jedyna ekipa, spotkał się przynajmniej jeden raz z każdym pierwszoligowcem.

Niechętnie rywalizują ze sobą trzy eksportowe teamy konińskiej Ligi Nike Playarena. KS Konin, Sparta Zdechłe Żółwie oraz KS Elpak Konin na 12 możliwych spotkań rozegrały tylko 2. Miejmy nadzieję, że w końcowej fazie sezonu „grube ryby” wezmą się w końcu za „łby”, dzięki czemu będziemy świadkami emocjonującego finiszu rozgrywek.

Pełną swobodą w doborze przeciwników dysponują ekipy KS Elpak Konin i Świata Klasowa, a także teamy, które dołączyły do 1 ligi wiosną, czyli West Konin, Athletic Football Team oraz FC Protezy. Każda z wymienionych drużyn może rozegrać co najmniej po dwa mecze z każdym rywalem.
 

Liczba meczów możliwych do rozegrania między drużynami 1 ligi

0 meczów

KS Konin – Topazowa Team
Sparta Zdechłe Żółwie – El Żychlino

1 mecz

KS Konin – FC Katy
FC Katy – El Żychlino
FC Katy – F.C. Bianconeri

2 mecze

KS Konin – KS Elpak Konin
KS Konin – El Żychlino
KS Konin – Świata Klasowa
FC Katy – Sparta Zdechłe Żółwie
FC Katy – Topazowa Team
FC Katy – Świata Klasowa
Sparta Zdechłe Żółwie – Topazowa Team
Sparta Zdechłe Żółwie – Athletic Football Team
KS Elpak Konin – Topazow Team
El Żychlino – Topazowa Team

Pozostałe starcia mogą mieć miejsce jeszcze 3 lub 4 razy w aktualnym sezonie.
 

Tabela gier pierwszoligowych zespołów

 

powrót do listy

Komentarze

Łukasz Majewski
+
0
/
-
0
ponad 8 lata temu

Koniec stresu z Maturami pozwoli wielu drużyną zwiększyć liczbę meczy :) Szykuje się bardzo aktywny czerwiec w walce o mistrzostwo Konina :)

Jeżeli chcesz dodać komentarz, musisz być zalogowany. Zaloguj
Advertisement