Ligowe
Dodany: Komentarzy: 3

Warriors Young Marki dołączają do rozgrywek w Warszawie!

W Lidze Nike Playarena, podobnie jak w rozgrywkach profesjonalnych, co jakiś czas dochodzi do spektakularnych transferów, których bohaterami są zawodnicy kluczowych ekip z danego miasta. Rzadziej dochodzi do transferów międzymiastowych, choć i takie mają miejsce, czego przykładem jest przejście bramkarza reprezentacji Polski Mateusza Szpiczko do FC Po Kielichu. Natomiast praktycznie niespotykany jest przypadek, by transfer dotyczył... drużyny. Panie i panowie, z niezwykłą przyjemnością ogłaszamy, że do rozgrywek Ligi Nike Playarena w Warszawie dołącza zespół... Warriors Young Marki!

Kim są Warriors Young?
Marczanie nie są zespołem anonimowym dla osób śledzących rozgrywki Ligi Nike Playarena. Dwukrotni mistrzowie podwarszawskich Marek na Mistrzostwach Polski pojawili się po raz pierwszy na turnieju w Ostródzie w 2013 roku, od razu stając się rewelacją zawodów. WYM ulegli wtedy dopiero w meczu finałowym z Grajkami Pierwsza Klasa Białystok. Na Finałach Ligi Nike Playarena w Warszawie co prawda nie liczyli się w walce o medale, jednak dla zespołu, który do rozgrywek przystąpił parę miesięcy wcześniej, sam awans do czołowej szesnastki był wielkim sukcesem.

Zgoła inna sytuacja miała miejsce podczas Mistrzostw Polski 2014, kiedy to Warriors Young w cuglach wygrali grupę na zawodach półfinałowych, a swoją przygodę z ostródzkim turniejem zakończyli już na ćwierćfinale, mając zapewniony awans do turnieju finałowego. Ten był dla nich niczym piękny sen, gdyż najpierw w fazie grupowej marczanie zaaplikowali rywalom aż 21 bramek, a potem z kompletem punktów awansowali do 1/8 finału, gdzie nie dali żadnych szans faworyzowanym łódzkim Dzbanom. W kolejnej rundzie rozprawili się z Nowym Miastem Białystok, jednak na drodze Młodych Wojowników do finału stanął rewelacyjny zespół Ogniwa Babinek.  W spotkaniu o brąz lepsi od Warriors Young okazali się terminatorzy z Bad Boys Szczecin i niestety medal ostatecznie do Marek nie trafił, Mimo to chłopaki godnie reprezentowali swoje miasto, tym bardziej że ich napastnik Rafał Barzyc zwrócił uwagę Klaudiusza Hirscha i był brany pod uwagę przy ustalaniu kadry reprezentacji Polski na mistrzostwa Europy w Czarnogórze.

Szansa dla Wojowników
Tegoroczne rozgrywki Ligi Nike Playarena w Markach cieszą się znikomym zainteresowaniem. Dość powiedzieć, że Warriors Young rozegrali w tym sezonie zaledwie jeden mecz, który jak do tej pory jest jedynym rozegranym w mareckiej lidze. Jak łatwo się domyślić, nie jest to optymistyczny prognostyk w kontekście obrony miejsca w najlepszej czwórce polskiej piłki nożnej 6-osobowej. Dlatego też pojawił się pomysł, by ten utytułowany zespół włączyć do rozgrywek warszawskich. Propozycja ta zyskała aprobatę zarówno samych zainteresowanych, jak i warszawskich Ambasadorów, którzy podjęli decyzję, że Warriors Young Marki od grudnia przystąpią do rywalizacji w warszawskiej 1 lidze.

"Transfer" ten, choć zbiega się w czasie z jesienną weryfikacją i związanymi z nią rotacjami pomiędzy ligami, jest od nich niezależny i bezprecedensowy. Zespół z Marek rozpocznie rywalizację z zerowym bilansem, jako 21. zespół pierwszej ligi, bez konieczności gry w niższych klasach rozgrywkowych. Rozwiązanie to, mimo że dla niektórych może wydać się niesprawiedliwe, z punktu widzenia Ambasadorów rozgrywek będzie najkorzystniejsze dla Michała Ochmana i spółki oraz całych warszawskich rozgrywek.

Dlaczego warto dać szansę Wojownikom?

  • Warriors Young będą mieli szansę obronić swoją pozycję w ogólnopolskich rozgrywkach, ale teraz będą o to walczyć w silnych rozgrywkach ligowych.
  • Marczanie to bardzo silna ekipa, dlatego ich dołączenie do warszawskich rozgrywek sprawi, iż nasza 1 liga zyska jeszcze bardziej na prestiżu, a przy okazji podniesie się jej poziom sportowy.

Michał Ochman (kapitan Warriors Young Marki)Gdy otrzymaliśmy propozycję gry w warszawskiej 1 lidze, długo się nie zastanawialiśmy nad tym, jaką decyzję podjąć, ponieważ zdawaliśmy sobie sprawę, że w Warszawie czeka nas rywalizacja z dużo lepszymi drużynami niż mieliśmy okazje grać w lidze mareckiej. Zdajemy sobie z tego sprawę, że o wygrywanie będzie teraz o wiele trudniej, ale podejmujemy się tego wyzwania. Będzie to też okazja do tego, aby lepiej się ze sobą zgrać, a co za tym idzie lepiej przygotować do kolejnych Mistrzostw Polski.

Gdzie będzie rozgrywać mecze ekipa z Marek?
Zawodnicy Warriors Young zdają sobie sprawę, że wyjazd do miejscowości położonych pod Warszawą może być sporym wyzwaniem logistycznym dla innych warszawskich drużyn. W związku z tym czwarty zespół tegorocznych Mistrzostw Polskich jako gospodarz będzie podejmował rywali na jednym z boisk zlokalizowanych już w granicach stolicy, najprawdopodobniej na Targówku.

Podsumowując, jedno jest pewne, drużyna Warriors Young wybrała sobie najtrudniejszą drogę na Mistrzostwa Polski. Czas zweryfikuje, czy sobie poradzą w bardzo mocnej i wyrównanej w tym roku warszawskiej pierwszej lidze.
 

powrót do listy

Komentarze

Przemysław Kaczmarek
+
0
/
-
0
ponad 7 lata temu

Powodzenia Marki !

Bartosz Sawicki
+
0
/
-
0
ponad 7 lata temu

Mi się podoba ta decyzja! Brawo za odwagę!

Krzysztof Kosior
+
0
/
-
0
ponad 7 lata temu

Poziom ligi wzrasta :) To mi się podoba

Jeżeli chcesz dodać komentarz, musisz być zalogowany. Zaloguj
Advertisement